Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE prezentuje pierwszy na rynku konwergentny system dla IoT

Podczas trwającej w Las Vegas konferencji Discover 2016, Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). Integrując funkcje pozyskiwania i kontroli, przetwarzania oraz przechowywania danych, oferują one możliwości analityczne pozwalające uzyskać informacje niezbędne do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, w miejscu ich powstawania.

HPE pokazało też zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa dla IoT, nowe usługi oraz ekosystem partnerski, który umożliwi szybszą popularyzację i zwiększenie znaczenia biznesowego IoT.

Coraz większa liczba urządzeń IoT, albo inaczej “rzeczy”, które generują każdego dnia petabajty danych, sprawia, że organizacje mają okazję szybko pozyskiwać, przetwarzać i analizować dane w celu prowadzenia bieżącej kontroli i podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Koncerny zajmujące się wydobyciem i przetwarzaniem gazu czy ropy naftowej, przedsiębiorstwa przemysłowe czy telekomunikacyjne spotykają się z podobnymi wyzwaniami w związku z IoT - wszyscy muszą zapanować nad danymi w zdalnych środowiskach, od elektrowni wiatrowych na pustyniach do inteligentnych sieci energetycznych i hal fabrycznych, żeby możliwe było podejmowanie decyzji biznesowych na czas. Dotychczas, zdalne dane były - dla potrzeb analitycznych - transportowane do centrów danych lub chmur. Był to powolny, nieefektywny a zarazem obarczony ryzykiem proces.

"Organizacje, które potrafią wykorzystać ogromne ilości danych i uruchamiać funkcje analityczne w miejscu ich powstawania, mogą dokonać w swoich branżach prawdziwej rewolucji. HPE wyposażyła swoje platformy IoT w technologie uczenia maszynowego i analityki działającej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może zaoferować usługi, które pomogą klientom zrozumieć, w jaki sposób optymalnie wykorzystać dane w celu optymalizacji zarządzania utrzymaniem, zwiększenia efektywności operacyjnej a w konsekwencji osiągnięcia znaczącego obniżenia kosztów" - mówi Mark Potter, senior vice president oraz chief technology officer w dziale Enterprise Group w Hewlett Packard Enterprise.

Systemy HPE Edgeline IoT: Pozyskiwanie oraz analiza danych w miejscu ich powstawania
HPE prezentuje Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla IoT. Integrują one moc obliczeniową, pamięć masową, funkcje pozyskiwania danych, kontroli oraz zarzadzania systemami i urządzeniami klasy enterprise a jednocześnie zostały zbudowane z myślą o niezawodnym działaniu w trudnych warunkach środowiskowych - bez względu na wstrząsy, wibracje oraz ekstremalne temperatury. EL1000 oraz EL4000 zostały zoptymalizowane pod kątem wydajnej analizy danych i dostarczania informacji, obciążającej systemy graficzne wizualizacji danych, a także możliwości reagowania w czasie rzeczywistym, w miejscu, w którym znajduje się urządzenie.

Dynamiczne bezpieczeństwo dla IoT
Zabezpieczenie firmowych sieci przed zagrożeniami związanymi z ‘eksplozją’ liczby wykorzystywanych urządzeń IoT to obecnie jeden z priorytetów dla działów IT. Sieci powinny automatycznie dodawać, wykrywać, profilować i zabezpieczać nowe i nieznane urządzenia IoT bez interwencji człowieka.

Dzięki udoskonaleniom wprowadzonym do Aruba ClearPass, IT może profilować nowe urządzenia IoT, egzekwować reguły bezpieczeństwa, oraz wymieniać informacje o statusie reguł z innymi systemami bezpieczeństwa, w tym systemami zarządzania urządzeniami mobilnymi. ClearPass integruje się z istniejącą infrastrukturą sieciową dowolnych dostawców, umożliwiając zespołom IT prostą automatyzację i skalowanie, ułatwiając - a nie blokując - nowe inicjatywy podejmowane w ramach programów cyfrowej transformacji.

Wiedza ekspercka i doświadczenie
HPE przygotowała także HPE IoT Transformation Workshop (TW), interaktywny warsztat, który pomaga klientom zdefiniować wizję i strategię IoT oraz zaplanować jak dostosować technologię do potrzeb biznesowych. Odbywający się w formie ustrukturyzowanej dyskusji warsztat HPE, wykorzystuje analityczne, oparte na faktach podejście mając na celu uporządkowanie wizji klientów, identyfikację obecnej i przyszłej sytuacji, a także określenie zestawu specyficznych dla IoT projektów transformacyjnych. IoT TW to pierwszy element kompletnego pakietu usług przygotowanych dla klientów planujących wdrożenie rozwiązań IoT - pomaga zwiększyć szanse zakończenia projektu sukcesem, dzięki uwzględnieniu konkretnych potrzeb biznesowych i parametrów branżowych.

Partnerstwa
HPE współpracuje z liderami przemysłowego IoT, m.in. GE Digital, National Instruments oraz PTC, w ramach planu mającego na celu dostarczanie klientom wspólnie opracowanych rozwiązań przeznaczonych do konkretnych zastosowań przemysłowych - łącząc najlepsze technologie operacyjne (OT) oraz IT i mając na uwadze potrzeby przemysłu lotniczego, wydobywczego, motoryzacyjnego, energetycznego oraz produkcji.

HPE poinformowała także o powstaniu czterech laboratoriów IoT Innovation Labs (zlokalizowanych w siedzibach HPE w Houston w USA, Grenoble we Francji, Bangalore w Indiach oraz w Singapurze) oraz globalnych możliwościach uzyskania wsparcia eksperckiego. Ośrodki prowadzone są wspólnie przez HPE oraz Intela. Działania w nich prowadzone mają na celu dostarczanie pomocy klientom w zakresie przedstawiania potencjalnych zastosowań IoT w poszczególnych branżach, budowy i testowania aplikacji IoT oraz dostępu do technicznej wiedzy eksperckiej.

Źródło: HPE