Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE prezentuje pierwszy na rynku konwergentny system dla IoT

Podczas trwającej w Las Vegas konferencji Discover 2016, Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). Integrując funkcje pozyskiwania i kontroli, przetwarzania oraz przechowywania danych, oferują one możliwości analityczne pozwalające uzyskać informacje niezbędne do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, w miejscu ich powstawania.

HPE pokazało też zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa dla IoT, nowe usługi oraz ekosystem partnerski, który umożliwi szybszą popularyzację i zwiększenie znaczenia biznesowego IoT.

Coraz większa liczba urządzeń IoT, albo inaczej “rzeczy”, które generują każdego dnia petabajty danych, sprawia, że organizacje mają okazję szybko pozyskiwać, przetwarzać i analizować dane w celu prowadzenia bieżącej kontroli i podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Koncerny zajmujące się wydobyciem i przetwarzaniem gazu czy ropy naftowej, przedsiębiorstwa przemysłowe czy telekomunikacyjne spotykają się z podobnymi wyzwaniami w związku z IoT - wszyscy muszą zapanować nad danymi w zdalnych środowiskach, od elektrowni wiatrowych na pustyniach do inteligentnych sieci energetycznych i hal fabrycznych, żeby możliwe było podejmowanie decyzji biznesowych na czas. Dotychczas, zdalne dane były - dla potrzeb analitycznych - transportowane do centrów danych lub chmur. Był to powolny, nieefektywny a zarazem obarczony ryzykiem proces.

"Organizacje, które potrafią wykorzystać ogromne ilości danych i uruchamiać funkcje analityczne w miejscu ich powstawania, mogą dokonać w swoich branżach prawdziwej rewolucji. HPE wyposażyła swoje platformy IoT w technologie uczenia maszynowego i analityki działającej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może zaoferować usługi, które pomogą klientom zrozumieć, w jaki sposób optymalnie wykorzystać dane w celu optymalizacji zarządzania utrzymaniem, zwiększenia efektywności operacyjnej a w konsekwencji osiągnięcia znaczącego obniżenia kosztów" - mówi Mark Potter, senior vice president oraz chief technology officer w dziale Enterprise Group w Hewlett Packard Enterprise.

Systemy HPE Edgeline IoT: Pozyskiwanie oraz analiza danych w miejscu ich powstawania
HPE prezentuje Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla IoT. Integrują one moc obliczeniową, pamięć masową, funkcje pozyskiwania danych, kontroli oraz zarzadzania systemami i urządzeniami klasy enterprise a jednocześnie zostały zbudowane z myślą o niezawodnym działaniu w trudnych warunkach środowiskowych - bez względu na wstrząsy, wibracje oraz ekstremalne temperatury. EL1000 oraz EL4000 zostały zoptymalizowane pod kątem wydajnej analizy danych i dostarczania informacji, obciążającej systemy graficzne wizualizacji danych, a także możliwości reagowania w czasie rzeczywistym, w miejscu, w którym znajduje się urządzenie.

Dynamiczne bezpieczeństwo dla IoT
Zabezpieczenie firmowych sieci przed zagrożeniami związanymi z ‘eksplozją’ liczby wykorzystywanych urządzeń IoT to obecnie jeden z priorytetów dla działów IT. Sieci powinny automatycznie dodawać, wykrywać, profilować i zabezpieczać nowe i nieznane urządzenia IoT bez interwencji człowieka.

Dzięki udoskonaleniom wprowadzonym do Aruba ClearPass, IT może profilować nowe urządzenia IoT, egzekwować reguły bezpieczeństwa, oraz wymieniać informacje o statusie reguł z innymi systemami bezpieczeństwa, w tym systemami zarządzania urządzeniami mobilnymi. ClearPass integruje się z istniejącą infrastrukturą sieciową dowolnych dostawców, umożliwiając zespołom IT prostą automatyzację i skalowanie, ułatwiając - a nie blokując - nowe inicjatywy podejmowane w ramach programów cyfrowej transformacji.

Wiedza ekspercka i doświadczenie
HPE przygotowała także HPE IoT Transformation Workshop (TW), interaktywny warsztat, który pomaga klientom zdefiniować wizję i strategię IoT oraz zaplanować jak dostosować technologię do potrzeb biznesowych. Odbywający się w formie ustrukturyzowanej dyskusji warsztat HPE, wykorzystuje analityczne, oparte na faktach podejście mając na celu uporządkowanie wizji klientów, identyfikację obecnej i przyszłej sytuacji, a także określenie zestawu specyficznych dla IoT projektów transformacyjnych. IoT TW to pierwszy element kompletnego pakietu usług przygotowanych dla klientów planujących wdrożenie rozwiązań IoT - pomaga zwiększyć szanse zakończenia projektu sukcesem, dzięki uwzględnieniu konkretnych potrzeb biznesowych i parametrów branżowych.

Partnerstwa
HPE współpracuje z liderami przemysłowego IoT, m.in. GE Digital, National Instruments oraz PTC, w ramach planu mającego na celu dostarczanie klientom wspólnie opracowanych rozwiązań przeznaczonych do konkretnych zastosowań przemysłowych - łącząc najlepsze technologie operacyjne (OT) oraz IT i mając na uwadze potrzeby przemysłu lotniczego, wydobywczego, motoryzacyjnego, energetycznego oraz produkcji.

HPE poinformowała także o powstaniu czterech laboratoriów IoT Innovation Labs (zlokalizowanych w siedzibach HPE w Houston w USA, Grenoble we Francji, Bangalore w Indiach oraz w Singapurze) oraz globalnych możliwościach uzyskania wsparcia eksperckiego. Ośrodki prowadzone są wspólnie przez HPE oraz Intela. Działania w nich prowadzone mają na celu dostarczanie pomocy klientom w zakresie przedstawiania potencjalnych zastosowań IoT w poszczególnych branżach, budowy i testowania aplikacji IoT oraz dostępu do technicznej wiedzy eksperckiej.

Źródło: HPE