Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE prezentuje pierwszy na rynku konwergentny system dla IoT

Podczas trwającej w Las Vegas konferencji Discover 2016, Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). Integrując funkcje pozyskiwania i kontroli, przetwarzania oraz przechowywania danych, oferują one możliwości analityczne pozwalające uzyskać informacje niezbędne do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, w miejscu ich powstawania.

HPE pokazało też zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa dla IoT, nowe usługi oraz ekosystem partnerski, który umożliwi szybszą popularyzację i zwiększenie znaczenia biznesowego IoT.

Coraz większa liczba urządzeń IoT, albo inaczej “rzeczy”, które generują każdego dnia petabajty danych, sprawia, że organizacje mają okazję szybko pozyskiwać, przetwarzać i analizować dane w celu prowadzenia bieżącej kontroli i podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Koncerny zajmujące się wydobyciem i przetwarzaniem gazu czy ropy naftowej, przedsiębiorstwa przemysłowe czy telekomunikacyjne spotykają się z podobnymi wyzwaniami w związku z IoT - wszyscy muszą zapanować nad danymi w zdalnych środowiskach, od elektrowni wiatrowych na pustyniach do inteligentnych sieci energetycznych i hal fabrycznych, żeby możliwe było podejmowanie decyzji biznesowych na czas. Dotychczas, zdalne dane były - dla potrzeb analitycznych - transportowane do centrów danych lub chmur. Był to powolny, nieefektywny a zarazem obarczony ryzykiem proces.

"Organizacje, które potrafią wykorzystać ogromne ilości danych i uruchamiać funkcje analityczne w miejscu ich powstawania, mogą dokonać w swoich branżach prawdziwej rewolucji. HPE wyposażyła swoje platformy IoT w technologie uczenia maszynowego i analityki działającej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może zaoferować usługi, które pomogą klientom zrozumieć, w jaki sposób optymalnie wykorzystać dane w celu optymalizacji zarządzania utrzymaniem, zwiększenia efektywności operacyjnej a w konsekwencji osiągnięcia znaczącego obniżenia kosztów" - mówi Mark Potter, senior vice president oraz chief technology officer w dziale Enterprise Group w Hewlett Packard Enterprise.

Systemy HPE Edgeline IoT: Pozyskiwanie oraz analiza danych w miejscu ich powstawania
HPE prezentuje Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla IoT. Integrują one moc obliczeniową, pamięć masową, funkcje pozyskiwania danych, kontroli oraz zarzadzania systemami i urządzeniami klasy enterprise a jednocześnie zostały zbudowane z myślą o niezawodnym działaniu w trudnych warunkach środowiskowych - bez względu na wstrząsy, wibracje oraz ekstremalne temperatury. EL1000 oraz EL4000 zostały zoptymalizowane pod kątem wydajnej analizy danych i dostarczania informacji, obciążającej systemy graficzne wizualizacji danych, a także możliwości reagowania w czasie rzeczywistym, w miejscu, w którym znajduje się urządzenie.

Dynamiczne bezpieczeństwo dla IoT
Zabezpieczenie firmowych sieci przed zagrożeniami związanymi z ‘eksplozją’ liczby wykorzystywanych urządzeń IoT to obecnie jeden z priorytetów dla działów IT. Sieci powinny automatycznie dodawać, wykrywać, profilować i zabezpieczać nowe i nieznane urządzenia IoT bez interwencji człowieka.

Dzięki udoskonaleniom wprowadzonym do Aruba ClearPass, IT może profilować nowe urządzenia IoT, egzekwować reguły bezpieczeństwa, oraz wymieniać informacje o statusie reguł z innymi systemami bezpieczeństwa, w tym systemami zarządzania urządzeniami mobilnymi. ClearPass integruje się z istniejącą infrastrukturą sieciową dowolnych dostawców, umożliwiając zespołom IT prostą automatyzację i skalowanie, ułatwiając - a nie blokując - nowe inicjatywy podejmowane w ramach programów cyfrowej transformacji.

Wiedza ekspercka i doświadczenie
HPE przygotowała także HPE IoT Transformation Workshop (TW), interaktywny warsztat, który pomaga klientom zdefiniować wizję i strategię IoT oraz zaplanować jak dostosować technologię do potrzeb biznesowych. Odbywający się w formie ustrukturyzowanej dyskusji warsztat HPE, wykorzystuje analityczne, oparte na faktach podejście mając na celu uporządkowanie wizji klientów, identyfikację obecnej i przyszłej sytuacji, a także określenie zestawu specyficznych dla IoT projektów transformacyjnych. IoT TW to pierwszy element kompletnego pakietu usług przygotowanych dla klientów planujących wdrożenie rozwiązań IoT - pomaga zwiększyć szanse zakończenia projektu sukcesem, dzięki uwzględnieniu konkretnych potrzeb biznesowych i parametrów branżowych.

Partnerstwa
HPE współpracuje z liderami przemysłowego IoT, m.in. GE Digital, National Instruments oraz PTC, w ramach planu mającego na celu dostarczanie klientom wspólnie opracowanych rozwiązań przeznaczonych do konkretnych zastosowań przemysłowych - łącząc najlepsze technologie operacyjne (OT) oraz IT i mając na uwadze potrzeby przemysłu lotniczego, wydobywczego, motoryzacyjnego, energetycznego oraz produkcji.

HPE poinformowała także o powstaniu czterech laboratoriów IoT Innovation Labs (zlokalizowanych w siedzibach HPE w Houston w USA, Grenoble we Francji, Bangalore w Indiach oraz w Singapurze) oraz globalnych możliwościach uzyskania wsparcia eksperckiego. Ośrodki prowadzone są wspólnie przez HPE oraz Intela. Działania w nich prowadzone mają na celu dostarczanie pomocy klientom w zakresie przedstawiania potencjalnych zastosowań IoT w poszczególnych branżach, budowy i testowania aplikacji IoT oraz dostępu do technicznej wiedzy eksperckiej.

Źródło: HPE