Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE prezentuje pierwszy na rynku konwergentny system dla IoT

Podczas trwającej w Las Vegas konferencji Discover 2016, Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). Integrując funkcje pozyskiwania i kontroli, przetwarzania oraz przechowywania danych, oferują one możliwości analityczne pozwalające uzyskać informacje niezbędne do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, w miejscu ich powstawania.

HPE pokazało też zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa dla IoT, nowe usługi oraz ekosystem partnerski, który umożliwi szybszą popularyzację i zwiększenie znaczenia biznesowego IoT.

Coraz większa liczba urządzeń IoT, albo inaczej “rzeczy”, które generują każdego dnia petabajty danych, sprawia, że organizacje mają okazję szybko pozyskiwać, przetwarzać i analizować dane w celu prowadzenia bieżącej kontroli i podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Koncerny zajmujące się wydobyciem i przetwarzaniem gazu czy ropy naftowej, przedsiębiorstwa przemysłowe czy telekomunikacyjne spotykają się z podobnymi wyzwaniami w związku z IoT - wszyscy muszą zapanować nad danymi w zdalnych środowiskach, od elektrowni wiatrowych na pustyniach do inteligentnych sieci energetycznych i hal fabrycznych, żeby możliwe było podejmowanie decyzji biznesowych na czas. Dotychczas, zdalne dane były - dla potrzeb analitycznych - transportowane do centrów danych lub chmur. Był to powolny, nieefektywny a zarazem obarczony ryzykiem proces.

"Organizacje, które potrafią wykorzystać ogromne ilości danych i uruchamiać funkcje analityczne w miejscu ich powstawania, mogą dokonać w swoich branżach prawdziwej rewolucji. HPE wyposażyła swoje platformy IoT w technologie uczenia maszynowego i analityki działającej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu może zaoferować usługi, które pomogą klientom zrozumieć, w jaki sposób optymalnie wykorzystać dane w celu optymalizacji zarządzania utrzymaniem, zwiększenia efektywności operacyjnej a w konsekwencji osiągnięcia znaczącego obniżenia kosztów" - mówi Mark Potter, senior vice president oraz chief technology officer w dziale Enterprise Group w Hewlett Packard Enterprise.

Systemy HPE Edgeline IoT: Pozyskiwanie oraz analiza danych w miejscu ich powstawania
HPE prezentuje Edgeline EL1000 oraz Edgeline EL4000, pierwsze na rynku konwergentne systemy dla IoT. Integrują one moc obliczeniową, pamięć masową, funkcje pozyskiwania danych, kontroli oraz zarzadzania systemami i urządzeniami klasy enterprise a jednocześnie zostały zbudowane z myślą o niezawodnym działaniu w trudnych warunkach środowiskowych - bez względu na wstrząsy, wibracje oraz ekstremalne temperatury. EL1000 oraz EL4000 zostały zoptymalizowane pod kątem wydajnej analizy danych i dostarczania informacji, obciążającej systemy graficzne wizualizacji danych, a także możliwości reagowania w czasie rzeczywistym, w miejscu, w którym znajduje się urządzenie.

Dynamiczne bezpieczeństwo dla IoT
Zabezpieczenie firmowych sieci przed zagrożeniami związanymi z ‘eksplozją’ liczby wykorzystywanych urządzeń IoT to obecnie jeden z priorytetów dla działów IT. Sieci powinny automatycznie dodawać, wykrywać, profilować i zabezpieczać nowe i nieznane urządzenia IoT bez interwencji człowieka.

Dzięki udoskonaleniom wprowadzonym do Aruba ClearPass, IT może profilować nowe urządzenia IoT, egzekwować reguły bezpieczeństwa, oraz wymieniać informacje o statusie reguł z innymi systemami bezpieczeństwa, w tym systemami zarządzania urządzeniami mobilnymi. ClearPass integruje się z istniejącą infrastrukturą sieciową dowolnych dostawców, umożliwiając zespołom IT prostą automatyzację i skalowanie, ułatwiając - a nie blokując - nowe inicjatywy podejmowane w ramach programów cyfrowej transformacji.

Wiedza ekspercka i doświadczenie
HPE przygotowała także HPE IoT Transformation Workshop (TW), interaktywny warsztat, który pomaga klientom zdefiniować wizję i strategię IoT oraz zaplanować jak dostosować technologię do potrzeb biznesowych. Odbywający się w formie ustrukturyzowanej dyskusji warsztat HPE, wykorzystuje analityczne, oparte na faktach podejście mając na celu uporządkowanie wizji klientów, identyfikację obecnej i przyszłej sytuacji, a także określenie zestawu specyficznych dla IoT projektów transformacyjnych. IoT TW to pierwszy element kompletnego pakietu usług przygotowanych dla klientów planujących wdrożenie rozwiązań IoT - pomaga zwiększyć szanse zakończenia projektu sukcesem, dzięki uwzględnieniu konkretnych potrzeb biznesowych i parametrów branżowych.

Partnerstwa
HPE współpracuje z liderami przemysłowego IoT, m.in. GE Digital, National Instruments oraz PTC, w ramach planu mającego na celu dostarczanie klientom wspólnie opracowanych rozwiązań przeznaczonych do konkretnych zastosowań przemysłowych - łącząc najlepsze technologie operacyjne (OT) oraz IT i mając na uwadze potrzeby przemysłu lotniczego, wydobywczego, motoryzacyjnego, energetycznego oraz produkcji.

HPE poinformowała także o powstaniu czterech laboratoriów IoT Innovation Labs (zlokalizowanych w siedzibach HPE w Houston w USA, Grenoble we Francji, Bangalore w Indiach oraz w Singapurze) oraz globalnych możliwościach uzyskania wsparcia eksperckiego. Ośrodki prowadzone są wspólnie przez HPE oraz Intela. Działania w nich prowadzone mają na celu dostarczanie pomocy klientom w zakresie przedstawiania potencjalnych zastosowań IoT w poszczególnych branżach, budowy i testowania aplikacji IoT oraz dostępu do technicznej wiedzy eksperckiej.

Źródło: HPE

Logowanie i rejestracja