Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft SQL Server 2016 - wpadka na starcie

MicrosoftPrzed tygodniem na rynku pojawiła się najnowsza wersja bazodanowej platformy Microsoft SQL Server 2016, oferująca szereg nowych funkcjonalności, wśród których znalazły się nowa wersja Stretch Database oraz Always Encrypted. Niestety - co staje się już regułą, do której gigant z Redmond z każdą nadarzającą się okazją przyzwyczaja swoich klientów - premiera nie mogła odbyć się bez wpadki.


Co z tą wpadką?
Świeżo opublikowana wersja RTM nowego systemu bazodanowego korzysta z komponentów uruchomieniowych Visual C++ 2013 Update 5, w których wykryto poważne błędy, mogące wywołać poważne problemy ze stabilnością środowiska. Pomimo, iż udostępniono już odpowiednią aktualizację, to do stabilnego działania SQL Server 2016 wymagana jest ręczna aktualizacja bibliotek C++.

Szkoda, że Microsoft i tym razem pospieszył się z wydaniem rozwiązania, gdyż sam SQL Server 2016 można uznać za wydanie przełomowe, z podniesionym poziomem bezpieczeństwa, gotowe na chmurę, duże zbiory danych, Business Intelligence i Internet przedmiotów. Wydaje się, że przedłużenie fazy testowej o kilka tygodni z pewnością przyczyniłoby się do wyeliminowania wielu błędów jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem rozwiązania na rynek.

Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft SQL Server dla systemów Linux, którego wydanie zaplanowano na połowę 2017 r., nie zostanie wydany w pośpiechu.

Czego dotyczą dwie nowe, główne funkcjonalności?
Funkcja Stretch Database pozwala użytkownikom przechowywać część danych lokalnie, a część, tych mniej używanych wysyłać do chmury Azure. Za sprawą tej funkcjonalności aplikacje postrzegają wszystkie dane jako jeden spójny zbiór, niezależnie od tego gdzie są przechowywane.

Always Encrypted to funkcja pozwalająca użytkownikowi na szyfrowanie wszystkich informacji przetwarzanych przez aplikację zarządzającą bazą danych, zarówno te, przechowywane aktualnie na dyskach jak i te, które znajdują się w pamięci systemowej serwera.

"Wśród instytucji, które obsługujemy znajdują się największe banki, ubezpieczyciele i organizacje finansowe - musimy korzystać z oprogramowania, które zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa w naszym środowisku. Nowe funkcjonalności SQL Server 2016 takie jak Always Encrypted pozwolą spełnić wszystkie nasze oczekiwania" - powiedział Eric Fleischman, główny architekt i wiceprezes działu Platform Engineering DocuSign.

Podobnie jak w wypadku SQL Server 2014, SQL Server 2016 jest dostępny w czterech edycjach: Enterprise, Standard, Developer i Express. Dwie ostatnie są edycjami bezpłatnymi.

Szczegółowe informacje na temat SQL Server 2016, w tym testową wersję do pobrania znaleźć można pod adresem http://bit.ly/1OB71lK

Logowanie i rejestracja