Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix i Microsoft - partnerstwo w obszarze chmury i mobilności

Citrix AzurePodczas konferencji Citrix Synergy, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Las Vegas, Citrix i Microsoft ogłosiły rozszerzenie strategicznego partnerstwa, by sprostać potrzebom współczesnych pracowników w zakresie wirtualizacji aplikacji i desktopów w chmurze, zarządzania siecią oraz firmową mobilnością. Kirill Tatarinov, CEO Citrix przy udziale Satya Nadella, CEO Microsoft (za pośrednictwem przekazu wideo), powiadomił o wyborze Microsoft Azure jako preferowanej chmury do przyszłych inicjatyw biznesowych.


Współpraca ta pomoże klientom obydwu firm wykorzystać potencjał konwergencji chmury, mobilności, big data i wprowadzić cyfrową transformację do swoich organizacji. Ponadto, Citrix i Microsoft współpracują nad integracją rozwiązań Citrix XenMobile, NetScaler z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS).

Wsparcie migracji do Windows 10
Microsoft i Citrix wspólnie zaoferują klientom elastyczne sposoby wdrożenia Windows 10 Enterprise. Jeszcze w tym roku, Citrix zaoferuje klientom, którzy posiadają licencje Windows 10 Enterprise (Current Branch for Business) w modelu ‘na użytkownika’, możliwość zarządzania własnymi obrazami systemu Windows 10 w chmurze Azure za pośrednictwem rozwiązania Citrix XenDesktop VDI. Ma to pomóc klientom we wdrożeniu wirtualnych aplikacji i desktopów oraz zwiększyć wykorzystanie systemu Windows 10 wśród tych klientów, którzy korzystają z rozwiązań chmurowych Microsoft.

Do testowania aplikacji własnych, stworzonych na potrzeby firm dla tego systemu, klienci Citrix mogą wykorzystać rozwiązanie AppDNA, które ma zwiększyć adopcję Windows 10, zapewniając   narzędzie do zarządzania cyklem życia aplikacji, wykrywania i rozwiązywania problemów z ich kompatybilnością.

Zwiększenie produktywności w chmurze z usługą Office 365
Citrix i Microsoft pomogą klientom uzyskać więcej korzyści z usługi Office 365. Klienci będą mogli skorzystać z optymalizacji stworzonej na potrzeby rozwiązania Skype for Business dostarczanego za pomocą Citrix XenApp i XenDesktop przy zapewnieniu wysokiego komfortu pracy, jakości połączenia oraz poziomu bezpieczeństwa. XenApp umożliwi również klientom na korzystanie w ramach subskrypcji z pełnej wersji Office 365, wraz z wtyczkami Office i makrami.

Zwiększenie możliwości firmowej mobilności
By zwiększyć produktywność pracowników i pomoc specjalistom IT w zapewnieniu większego bezpieczeństwa firmowych danych, wykorzystywanych zarówno w oparciu o aplikacje lokalne oraz w chmurze, Citrix i Microsoft zintegrują rozwiązanie Citrix XenMobile i NetScaler z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS).

Citrix NetScaler zostanie zintegrowany z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS), by zapewnić funkcje wirtualnych sieci prywatnych dla bezpieczniejszego, opartego na weryfikacji tożsamości dostępu do lokalnych aplikacji dla urządzeń zarządzanych za pomocą usługi Microsoft Intune. To da klientom szeroki wachlarz opcji zarządzania dostępem do tego typu aplikacji w coraz bardziej mobilnych środowiskach.

Ponadto, Citrix WorxMail, aplikacje Forms, współdzielenie i synchronizacja firmowych plików przy użyciu ShareFile oraz Citrix Receiver będą wspierać Microsoft Enterprise Mobility Suite. Dzięki temu klienci będą mogli zarządzać i zabezpieczać aplikacje mobilne stosując te same funkcje zarządzania, które wykorzystują do zarządzania usługą Office 365 i aplikacjami SAP Fiori.  

Źródło: Citrix