Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa seria zasilaczy UPS od Eaton

eaton ups 9pxFirma Eaton, specjalizująca się w rozwiązaniach zarządzania energią, wprowadziła na rynek nowe wersje zasilaczy UPS serii 9PX o mocy 2,2 kW oraz 3 kW, które doskonale sprawdzają się jako wysokiej jakości urządzenia zabezpieczające zasilanie wirtualnych serwerów, elementów infrastruktury hiperkonwergentnej, urządzeń sieciowych i małych systemów przechowywania danych.


Kluczową zaletą tych innowacyjnych urządzeń UPS jest współczynnik mocy równy 1, co oznacza, że przy określonych danych znamionowych mogą one zasilać więcej urządzeń niż konwencjonalne zasilacze UPS. Wspomniane produkty wyróżniają się także wyjątkowo wysoką sprawnością, która przekłada się na redukcję kosztów energii oraz konieczności chłodzenia. Dodatkowo są one dostępne w opcjonalnych wersjach sieciowych, co pozwala na obsługę zaawansowanych funkcji wirtualnych.

Nowe zasilacze UPS 9PX firmy Eaton produkowane są w wersjach 2U, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni w konwencjonalnych głębokich regałach IT, oraz w wersjach 3U, które idealnie nadają się do montażu w mniejszych obudowach, o ograniczonej głębokości, lub do zabezpieczenia konwencjonalnych urządzeń IT typu „tower".

"Nasze nowe zasilacze UPS pozwalają wykorzystać zalety większych urządzeń 9PX, które zdobyły sobie uznanie i popularność, do zabezpieczenia mniejszych urządzeń" – mówi Christophe Jammes, kierownik ds. marketingu produktowego w Eaton EMEA.

"Na przykład współczynnik mocy równy 1 to kwestia niezmiernie istotna dla naszych klientów, ponieważ oznacza on, że dane znamionowe (kVA) zasilacza UPS są numerycznie identyczne z danymi zasilania, które może dostarczać. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskiwać większą moc użyteczną ze swoich zasilaczy - zwykle 11% więcej - i nie ma już potrzeby przeprowadzania obliczeń w celu poznania wartości obciążenia, które może obsługiwać UPS".

Nowe systemy UPS są oparte na topologii podwójnej konwersji, która skutecznie zabezpiecza przed wszystkimi rodzajami problemów związanych z jakością zasilania. Są też wyposażone w automatyczne obejścia w celu podtrzymania zasilania w przypadku przeciążeń lub awarii zasilacza UPS.

Zasilacze UPS 9PX należą do klasy Energy Star - podczas pracy w trybie online mogą uzyskać sprawność 94%, co przekłada się na redukcję kosztów eksploatacyjnych i zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne.

Wszystkie modele mają wbudowany wyświetlacz LCD, na którym podawane są wszystkie informacje o stanie i analizy robocze wraz ze zużyciem energii monitorowanej do poziomu grupy wyjściowej. Kontrola obciążenia segmentu jest możliwa dla dwóch grup, co ułatwia sekwencyjny rozruch, priorytetowe wyłączanie nieistotnych urządzeń i zdalne ponowne uruchamianie zablokowanych serwerów.

Zaawansowane zarządzanie energią akumulatora (Advanced Battery Management - ABM) pozwala na wydłużenie żywotności akumulatora o 50%, a gdy zachodzi konieczność jego wymiany, funkcja hot-swap umożliwia wykonanie tej operacji bez przerywania dostarczanego zasilania.

Wersje nowych zasilaczy UPS 9PX przygotowane do obsługi sieci wirtualnych zapewniają bliską integrację ze środowiskami wirtualnymi VMware, HyperV, RedHat i Citrix, co ułatwia wdrożenie funkcji rozkładu zasilania oraz zasad automatycznego przywracania systemu po awarii w przypadkach utraty zasilania. Ponadto zasilacze 9PX mogą być także monitorowane za pośrednictwem popularnych orkiestratorów VMware vRealize oraz Microsoft MS SCOM.

Źródło: Eaton