Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa seria zasilaczy UPS od Eaton

eaton ups 9pxFirma Eaton, specjalizująca się w rozwiązaniach zarządzania energią, wprowadziła na rynek nowe wersje zasilaczy UPS serii 9PX o mocy 2,2 kW oraz 3 kW, które doskonale sprawdzają się jako wysokiej jakości urządzenia zabezpieczające zasilanie wirtualnych serwerów, elementów infrastruktury hiperkonwergentnej, urządzeń sieciowych i małych systemów przechowywania danych.


Kluczową zaletą tych innowacyjnych urządzeń UPS jest współczynnik mocy równy 1, co oznacza, że przy określonych danych znamionowych mogą one zasilać więcej urządzeń niż konwencjonalne zasilacze UPS. Wspomniane produkty wyróżniają się także wyjątkowo wysoką sprawnością, która przekłada się na redukcję kosztów energii oraz konieczności chłodzenia. Dodatkowo są one dostępne w opcjonalnych wersjach sieciowych, co pozwala na obsługę zaawansowanych funkcji wirtualnych.

Nowe zasilacze UPS 9PX firmy Eaton produkowane są w wersjach 2U, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni w konwencjonalnych głębokich regałach IT, oraz w wersjach 3U, które idealnie nadają się do montażu w mniejszych obudowach, o ograniczonej głębokości, lub do zabezpieczenia konwencjonalnych urządzeń IT typu „tower".

"Nasze nowe zasilacze UPS pozwalają wykorzystać zalety większych urządzeń 9PX, które zdobyły sobie uznanie i popularność, do zabezpieczenia mniejszych urządzeń" – mówi Christophe Jammes, kierownik ds. marketingu produktowego w Eaton EMEA.

"Na przykład współczynnik mocy równy 1 to kwestia niezmiernie istotna dla naszych klientów, ponieważ oznacza on, że dane znamionowe (kVA) zasilacza UPS są numerycznie identyczne z danymi zasilania, które może dostarczać. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskiwać większą moc użyteczną ze swoich zasilaczy - zwykle 11% więcej - i nie ma już potrzeby przeprowadzania obliczeń w celu poznania wartości obciążenia, które może obsługiwać UPS".

Nowe systemy UPS są oparte na topologii podwójnej konwersji, która skutecznie zabezpiecza przed wszystkimi rodzajami problemów związanych z jakością zasilania. Są też wyposażone w automatyczne obejścia w celu podtrzymania zasilania w przypadku przeciążeń lub awarii zasilacza UPS.

Zasilacze UPS 9PX należą do klasy Energy Star - podczas pracy w trybie online mogą uzyskać sprawność 94%, co przekłada się na redukcję kosztów eksploatacyjnych i zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne.

Wszystkie modele mają wbudowany wyświetlacz LCD, na którym podawane są wszystkie informacje o stanie i analizy robocze wraz ze zużyciem energii monitorowanej do poziomu grupy wyjściowej. Kontrola obciążenia segmentu jest możliwa dla dwóch grup, co ułatwia sekwencyjny rozruch, priorytetowe wyłączanie nieistotnych urządzeń i zdalne ponowne uruchamianie zablokowanych serwerów.

Zaawansowane zarządzanie energią akumulatora (Advanced Battery Management - ABM) pozwala na wydłużenie żywotności akumulatora o 50%, a gdy zachodzi konieczność jego wymiany, funkcja hot-swap umożliwia wykonanie tej operacji bez przerywania dostarczanego zasilania.

Wersje nowych zasilaczy UPS 9PX przygotowane do obsługi sieci wirtualnych zapewniają bliską integrację ze środowiskami wirtualnymi VMware, HyperV, RedHat i Citrix, co ułatwia wdrożenie funkcji rozkładu zasilania oraz zasad automatycznego przywracania systemu po awarii w przypadkach utraty zasilania. Ponadto zasilacze 9PX mogą być także monitorowane za pośrednictwem popularnych orkiestratorów VMware vRealize oraz Microsoft MS SCOM.

Źródło: Eaton