Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowości od F5 - bezpieczeństwo, zarządzanie i orkiestracja

F5 NetworksF5 Networks zaprezentowało dzisiaj programowe rozwiązanie, które umożliwia klientom płynną integrację usług bezpieczeństwa i wysokiej dostępności, uproszczenie zarządzania urządzeniami i lepszą orkiestrację infrastrukturą IT. Aby obniżyć koszty i zwiększyć efektywność, organizacje rozwijają swoją infrastrukturę w kierunku bardziej dynamicznego modelu, łączącego komponenty fizyczne, wirtualne i chmurowe. F5 wspiera tę transformację, oferując innowacyjne, wszechstronne rozwiązania, które dają klientom możliwość osiągania korzyści z tradycyjnej, chmurowej i hybrydowej architektury centrów danych.


Dzisiaj F5 wprowadza:
• BIG-IP 12.1 - oprogramowanie, które dostarcza usługi aplikacyjne, z rozszerzoną integracją z chmurą publiczną oraz możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych reguł bezpieczeństwa dla lokalnych i hybrydowych środowisk.
• BIG-IQ Centralized Management 5.0, z rozszerzonymi funkcjami zarządzania rozwiązaniami z portfolio F5 BIG-IP oraz znacznie poprawioną skalowalnością i wydajnością.
• iWorkflow 2.0, umożliwiający orkiestrację usług F5 z rozwiązaniami SDN, jak Cisco ACI oraz VMware NSX, jak również w scenariuszach ciągłego wdrażania z użyciem narzędzi DevOps od takich producentów jak Ansible, Chef i Puppet

Wraz z udostępnieniem oprogramowania BIG-IP w wersji 12.1, żaden inny producent kontrolerów dostarczania aplikacji (ADC, Application Delivery Controller) nie oferuje takiego poziomu programowalności jak F5 w tradycyjnych, chmurowych i hybrydowych architekturach. Nowa technologia iRules LX opracowana przez F5 to znaczący postęp w programowalności. Umożliwia ona manipulowanie i selektywne wdrażanie różnych funkcjonalności usług poprzez Node.js, a także daje dostęp do ponad 250 tys. pakietów Node.js opracowanych przez społeczność skupioną wokół tego projektu. Te możliwości są szczególnie ważne w dostarczaniu zaawansowanych funkcjonalności dla aplikacji webowych, które wymagają zoptymalizowanej przepustowości, skalowalności i unikalnych usług sterowania ruchem sieciowym. Dodatkowo nowa wtyczka Eclipse Integrated Development Environment (IDE) - środowiska powszechnie wspieranego przez inne firmy technologiczne (np. CA, Google, IBM, Oracle, Red Hat iSAP) - umożliwia szybkie dostarczanie kodu wielokrotnego użytku, co przyspiesza tworzenie zaawansowanych funkcjonalności.

Architekci aplikacji i deweloperzy muszą szybko wdrażać aplikacje i usługi w ramach projektów ciągłego dostarczania, a jednocześnie muszą dbać o to, żeby aplikacje pozostały szybkie, niezawodne i bezpieczne. Rozwiązania F5 są zaprojektowane tak, aby umożliwić klientom korzystanie z tych samych usług w chmurze, z których korzystają w centrum danych. Nowe technologie oferują ulepszone wsparcie dla środowisk AWS i Azure, włączając w to integrację z automatycznym skalowaniem w chmurze AWS (służy do dynamicznego skalowania usług) czy dodane funkcje F5 WAF do Azure Security Center.

Dla architektów sieci i administratorów, F5 zaktualizowało rozwiązanie BIG-IQ Centralized Management. Ta platforma oferuje funkcje monitorowania, raportowania, licencjonowania oraz zarządzania, które upraszczają czynności operacyjne związane z utrzymaniem produktów F5 BIG-IP. Obecnie BIG-IQ Centralized Management zawiera wsparcie dla wyróżnianego nagrodami F5 BIG-IP Access Policy Manager. F5 jest jedynym producentem, który łączy scentralizowane zarządzanie oparte na rolach do dostarczania aplikacji, zabezpieczania oraz zarządzania tożsamością w jednej, zunifikowanej platformie. Dodatkowo nowa wersja BIG-IQ umożliwia klientom jednoczesne zarządzanie, aktualizowanie i konfigurowanie usług aplikacyjnych na maksymalnie 200 serwerach fizycznych i wirtualnych oraz obsługuje do 5000 licencji BIG-IP.

Nowa platforma F5 iWorkflow przyspiesza wdrażanie aplikacji, umożliwiając orkiestrację usług sieciowych jak zarządzanie ruchem sieciowym i bezpieczeństwo. Dostępny jako wirtualne urządzenie, iWorkflow jest wielozadaniowym rozwiązaniem do wdrażania reguł dostarczania aplikacji w rozwiązaniach BIG-IP, wspierającym różne środowiska IT, wliczając w to chmurę hybrydową. Wykorzystując inteligentne szablony, reguły można wdrażać bezpośrednio z użyciem graficznego interfejsu iWorkflow, poprzez systemy zarządzania innych producentów, np. Cisco ACI lub VMware NSX lub inne technologie orkiestracji, jak Ansible, Chef, oraz Puppet.

Oprogramowanie BIG-IP 12.1, BIG-IQ Centralized Management 5.0 i iWorkflow 2.0 będą dostępne od drugiego kwartału 2016 roku.

Źródło: F5