Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

AirMagnet Enterprise dla korporacyjnych sieci WLAN

AirMagnetFirma Passus, dostawca specjalistycznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i wydajność sieci teleinformatycznych, wprowadziła nową wersję rozwiązania AirMagnet Enterprise obsługującą standard 802.11n.

 

 

Aplikacja umożliwia klientom maksymalizację zwrotu z inwestycji w bezprzewodową sieć lokalną i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

AirMagnet Enterprise, system do zarządzania i zabezpieczenia korporacyjnych sieci WLAN, został poszerzony o nową generację inteligentnych czujników z pełną obsługą standardu 802.11n oraz nowe narzędzia, umożliwiające menedżerom sieci łatwą maksymalizację przepustowości i pełne wykorzystanie potencjału standardu 802.11n. Dodatkowo AirWise – mechanizm ekspercki aplikacji AirMagnet - został poszerzony o funkcje instruktażowe dla standardu 802.11n, nowe środowisko testowe strategii oraz 40 nowych alarmów z zakresu bezpieczeństwa i wydajności.

Wiele rozwiązań WLAN ma charakter pasywny i ogranicza się do informowania menedżerów sieci tylko o zaistniałym problemie. Nowa wersja rozwiązania AirMagnet Enterprise to milowy krok w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania sieciami WLAN – nie tylko informuje o problemie, ale równocześnie podaje narzędzia i sposoby rozwiązania rzeczywistych problemów związanych z wydajnością i bezpieczeństwem standardu 802.11n. „Firma AirMagnet zaprojektowała architekturę nowej aplikacji Enterprise tak, aby w prosty sposób zintegrować wszystkie nowe informacje dotyczące standardu 802.11n. Menedżerowie sieciowi będą w stanie łatwo wdrażać, chronić i zarządzać bieżącą wydajnością pracy związaną z nowym standardem” - stwierdził  Marcin Biernot, Product Marketing Manager w firmie Passus, dystrybutora produktów AirMagnet w Polsce.

Rozwiązanie AirMagnet Enterprise oferuje nowe funkcje i możliwości inteligentne, wcześniej niedostępne w dedykowanych systemach monitorowania sieci WLAN, w tym między innymi:
•  narzędzia do optymalizacji połączenia 802.11n
•  widoczność w obu kierunkach transmisji
•  porównanie teorii z rzeczywistością
•  migracja i współistnienie sieci 802.11n

Rozwiązanie AirMagnet Enterprise wnosi szereg ulepszeń i aktualizacji do algorytmu AirWise®, ułatwiającego menedżerom sieci WLAN bardziej wydajne zarządzanie instalacjami 802.11n. Nowe wbudowane funkcje pomocy dla sieci WLAN oraz środowisko testowe pozwalają uprościć proces opanowywania nowych standardów i eliminują kosztowne błędy, które mogą się przytrafić w trakcie zarządzania nowymi lub istniejącymi instalacjami 11n.

Firma AirMagnet wprowadziła również do najnowszej wersji aplikacji 40 nowych alarmów z zakresu bezpieczeństwa i wydajności, obejmujących zagrożenia takie jak KARMA, luka SkyJack (odkryta przez firmę AirMagnet), luki TKIP, ataki typu DoS, łącznie z trybem „MDK Destruction Mode”, problemy specyficzne dla standardu 11n i wiele innych.

Nowa wersja rozwiązania AirMagnet Enterprise, składająca się z czujników oraz oprogramowania serwera i konsoli, może obsłużyć środowiska dowolnych rozmiarów i jest już dostępna u dystrybutora produktów AirMagnet, firmie Passus. Rozwiązanie AirMagnet Enterprise obsługuje systemy Microsoft Windows 7 i Windows 2008, jak również starsze platformy.

Szczegółowe informacje o systemie AirMagnet Enterprise dostępne są na stronie http://networks.passus.pl

Źródło: Passus
Skomentuj na forum