Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Manager 3 upraszcza zarządzanie serwerami Linux

Suse ManagerNa rynku pojawiło się rozwiązanie SUSE Manager upraszczające zarządzanie serwerami Linux i infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa. Przynosi ono szczególne korzyści klientom, którzy chcą obniżyć koszty swojej infrastruktury IT i zapewnić jej możliwość szybkiego reagowania na zmiany, co jest wymagane w przypadku wdrażania chmur hybrydowych czy środowisk programistycznych.


77% przedsiębiorstw wdraża chmury prywatne, by zwiększyć elastyczność posiadanego środowiska informatycznych i jego innowacyjność. Coraz bardziej złożone systemy informatyczne wymagają jednak sprawniejszego zarządzania, automatyzacji i monitorowania. W osiągnięciu tych celów pomaga właśnie narzędzie SUSE Manager.

SUSE Manager 3 jest najnowszym na rynku rozwiązaniem do zarządzania serwerami Linux. Umożliwia kompleksowe administrowanie cyklem życia serwerów oraz ich monitorowanie, nawet jeśli serwery Linuksowe wykorzystują różne dystrybucje, architektury sprzętowe, platformy wirtualne czy środowiska do przetwarzania w chmurze. SUSE Manager 3 oferuje oprogramowanie do automatyzacji czynności administracyjnych, funkcje ułatwiające zarządzanie konfiguracją maszyn, subskrypcjami na systemy Linux oraz zapewnia rozbudowane monitorowanie.

"SUSE Manager 3 oferuje ważne rozszerzenia funkcjonalności, które spełniają oczekiwania zespołów zarządzających środowiskami programistycznymi i chmurami hybrydowymi. Nowością jest integracja z oprogramowaniem Salt, w wyniku której powstało narzędzie oferujące znacznie więcej niż tradycyjne konfigurowanie serwerów Linux i zarządzanie opcjami ich zasilania. W szczególności umożliwia ono bardziej zautomatyzowane i skalowalne konfigurowanie, pielęgnowanie, zarządzanie poprawkami, monitorowanie i raportowanie w przypadku stosowania różnych dystrybucji Linuksa wdrożonych w infrastrukturach fizycznych, wirtualnych lub działających w chmurze" - powiedziała Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań w dziale oprogramowania do zarządzania systemami przedsiębiorstw w firmie IDC.

SUSE Manager 3 jest najlepszym rozwiązaniem do zarządzania systemami operacyjnymi typu open source. Umożliwia zarządzanie wieloma dystrybucjami systemu Linux, platformami sprzętowymi (w tym x86, IBM Power System i z System), a także środowiskami fizycznymi, wirtualnymi i działającymi w chmurze - wszystko to z jednej, scentralizowanej konsoli.

Wśród najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania SUSE Manager 3 w firmie znajdują się:
• Większa wydajność środowiska informatycznego dzięki sprawniejszemu zarządzaniu konfiguracją za pomocą oprogramowania Salt. Używając rozwiązań do zarządzania konfiguracją opartych na oprogramowaniu Salt, klienci mogą wdrażać dziesiątki tysięcy systemów bez wpływu na szybkość ich działania lub bezpieczeństwo swoich środowisk. Konfigurowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym sprawia, że instalacja poprawek na setkach, a nawet tysiącach serwerów w dużych środowiskach przebiega nieporównanie szybciej.
• Optymalizacja wykorzystania posiadanych subskrypcji na systemy SUSE i zarządzania nimi. Nowe narzędzie do zarządzania subskrypcjami dostępne w rozwiązaniu SUSE Manager dostarcza szczegółowych informacji o używaniu produktów SUSE oraz ewentualnym niewykorzystaniu lub przekroczeniu limitów subskrypcji. W rezultacie klient może płacić tyko za te subskrypcje, których potrzebuje, i wtedy, gdy faktycznie z nich korzysta.
• Uproszczenie zarządzania środowiskiem informatycznym dzięki rozszerzonym funkcjom monitorowania, które wykorzystują serwer monitorowania Icinga zgodny ze standardem Nagios. Integracja systemu monitorowania z serwerem Icinga zapewnia dodatkowe funkcje raportowania i łatwe w obsłudze rozwiązania do monitorowania. Umożliwia też elastyczne dodawanie nowych funkcji zarządzania. Klient może również w elastyczny sposób używać swoich dotychczasowych, zainstalowanych lokalnie rozwiązań do monitorowania razem z rozwiązaniem SUSE Manager, co usprawnia kontrolę nad zasobami informatycznymi oraz zarządzanie nimi.

"Tworząc rozwiązanie SUSE Manager mieliśmy na celu zapewnienie szybszego reagowania infrastruktury informatycznej na zmiany wymagań biznesowych, a także większej automatyzacji procesów konfigurowania, co osiągnęliśmy dzięki integracji z rozwiązaniem Salt. SUSE Manager 3 przynosi jeszcze większe korzyści w dużych i złożonych środowiskach centrów przetwarzania danych, gdzie łatwość zarządzania, skalowalność, wydajność i dostępność systemów mają szczególne znaczenie. Klienci wiedzą, jak trudne i czasochłonne może być ręczne konfigurowanie serwerów oraz wdrażanie na nich aktualizacji i poprawek. SUSE Manager rozwiązuje ten problem, równocześnie obniżając koszty, dzięki zautomatyzowanemu, scentralizowanemu zarządzaniu systemami Linux" - powiedział Michael Miller, prezes SUSE ds. strategii, aliansów i marketingu.

"Wykorzystanie oprogramowania Salt  w rozwiązaniu SUSE Manager 3 usprawnia nie tylko zarządzanie konfiguracją, ale również koordynację predykcyjną tak potrzebną w nowoczesnych środowiskach IT korzystających z systemów Linux. Wysoce skalowalne, elastyczne i działające w czasie rzeczywistym mechanizmy oprogramowania do automatyzacji Salt umożliwiają użytkownikom systemów SUSE bardziej efektywne zarządzanie systemami Linux zainstalowanymi na fizycznym sprzęcie, w środowisku wirtualnym lub w chmurze, a także uruchomionymi na nich aplikacjami. Upraszcza to wiele zadań administracyjnych, zwiększa produktywność systemów informatycznych oraz podnosi poziom bezpieczeństwa i niezawodności" - powiedział Mark Chenn, dyrektor generalny firmy SaltStack.

Więcej informacji o rozwiązaniu SUSE Manager 3, w tym ceny i dostępność, znajduje się pod tym adresem.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja