Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Networks rozszerza linię produktów do backupu

BackupBarracuda zaktualizowała swoją linię produktów Barracuda Backup: wprowadziła nowe subskrypcje i ceny pamięci masowej w chmurze, a także dwa nowe modele o wysokiej pojemności. Nowe rozwiązania zapewniają większą elastyczność wdrożeniową w środowiskach fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych. Aktualizacje zwiększają elastyczność ochrony i przywracania danych w organizacjach, które przechodzą na sieci chmurowe, hybrydowe i wirtualne, a także tych, które dokonały już migracji.


Barracuda Backup Vx to oprogramowanie działające jako maszyna wirtualna w VMware i Microsoft Hyper-V, które oferuje te same zintegrowane funkcje backupu, co fizyczne urządzenie Barracuda Backup. Obecnie można je nabyć dla hostów wirtualnych w ramach subskrypcji na gniazdo, która obejmuje replikację oprogramowania. Backup serwerów fizycznych za pomocą Barracuda Backup Vx można licencjonować na serwer.

Barracuda Backup Vx obejmuje nowy plan Barracuda Cloud Storage w cenie  konkurencyjnej w stosunku do ofert innych dostawców pamięci masowych w chmurach publicznych. Plan oferuje wbudowaną redundancję danych oraz możliwość przeniesienia danych poza chmurę bez dodatkowych opłat za zużycie pasma, naliczanych przez innych dostawców backupu w chmurze.

Barracuda wprowadziła też nową opcję oddzielnego zakupu usługi Barracuda Cloud-to-Cloud Backup. Dzięki temu rozwiązanie jest jedną z najbardziej efektywnych kosztowo usług backupu w chmurze.

Nowowprowadzone modele: urządzenie Barracuda Backup 790, oferujące 12 TB, a Barracuda Backup 895 - 24 TB pojemności użytkowej, zapewniają ekonomiczne opcje rozbudowy w miarę rosnących wymagań w zakresie backupu.

Nowe subskrypcje i ceny pamięci masowej w chmurze
Rozwiązanie Barracuda Backup Vx można wdrożyć jako urządzenie wirtualne do ochrony środowisk zwirtualizowanych i fizycznych w ramach istniejącej infrastruktury pamięci masowej. Jest ono oferowane w postaci subskrypcji na oprogramowanie w cenie katalogowej od 599 USD rocznie za jedno gniazdo. Subskrypcja obejmuje wsparcie techniczne oraz bieżące aktualizacje produktu.

Jeśli chodzi o replikację danych poza siedzibę klienta do Barracuda Cloud Storage, to rozwiązanie Barracuda Backup Vx można połączyć z nowym planem chmurowej pamięci masowej w cenie od 799 USD rocznie za terabajt. Pojemność jest mierzona w zależności od ilości zajętej pamięci masowej w chmurze po deduplikacji i kompresji. Barracuda Cloud Storage obejmuje optymalizację WAN, kompresję i szyfrowanie oraz długoterminową retencję danych poza siedzibą firmy. Rozwiązanie oferuje też geograficzną lub kolokacyjną redundancję danych. Klienci mogą też replikować dane do zdalnego odbiornika Barracuda Backup Vx, dzięki czemu mogą uzyskać podstawowe funkcje usuwania skutków awarii.

Oddzielna usługa Cloud-to-Cloud Backup
Usługę Barracuda Cloud-to-Cloud Backup można nabyć jako niezależną subskrypcję w cenie od 20 USD rocznie za użytkownika. Ponieważ niektóre alternatywne rozwiązania są oferowane w cenie 30-50 USD rocznie za użytkownika, usługa Cloud-to-Cloud Backup jest dostępna w konkurencyjnej cenie. Barracuda oferuje także rozwiązanie Barracuda Essentials for Office 365 Complete Protection Edition w cenie od 45 USD rocznie za użytkownika. Obejmuje ono backup, archiwizację i ochronę poczty e-mail w zintegrowanym rozwiązaniu zaprojektowanym pod kątem środowisk Office 365.

Pojemniejsza pamięć masowa i ulepszona ścieżka rozbudowy
Nowe modele to urządzenie Barracuda Backup 790 o pojemności użytkowej 12 TB oraz Barracuda Backup 895 o pojemności użytkowej 24 TB. Oferują większą elastyczność, a obecni użytkownicy urządzeń Barracuda zyskują więcej opcji rozbudowy w razie zapotrzebowania na dodatkowa pojemność.

Ceny i dostępność
Subskrypcje urządzenia wirtualnego Barracuda Backup Vx są dostępne w cenie od 599 USD rocznie na gniazdo lub na serwer. Ceny replikacji do Barracuda Cloud zaczynają się od 799 USD za TB rocznie i obejmują globalną deduplikację źródłową i docelową, kompresję, a także redundancję danych pomiędzy rozproszonymi geograficznie centrami danych Barracuda albo w ich obrębie. Urządzenie Barracuda Backup 790 jest dostępne w cenie od 17698 USD, a  Barracuda Backup 895 w cenie od 35398 USD.

Źródło: Barracuda