Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Networks rozszerza linię produktów do backupu

BackupBarracuda zaktualizowała swoją linię produktów Barracuda Backup: wprowadziła nowe subskrypcje i ceny pamięci masowej w chmurze, a także dwa nowe modele o wysokiej pojemności. Nowe rozwiązania zapewniają większą elastyczność wdrożeniową w środowiskach fizycznych, wirtualnych, chmurowych i hybrydowych. Aktualizacje zwiększają elastyczność ochrony i przywracania danych w organizacjach, które przechodzą na sieci chmurowe, hybrydowe i wirtualne, a także tych, które dokonały już migracji.


Barracuda Backup Vx to oprogramowanie działające jako maszyna wirtualna w VMware i Microsoft Hyper-V, które oferuje te same zintegrowane funkcje backupu, co fizyczne urządzenie Barracuda Backup. Obecnie można je nabyć dla hostów wirtualnych w ramach subskrypcji na gniazdo, która obejmuje replikację oprogramowania. Backup serwerów fizycznych za pomocą Barracuda Backup Vx można licencjonować na serwer.

Barracuda Backup Vx obejmuje nowy plan Barracuda Cloud Storage w cenie  konkurencyjnej w stosunku do ofert innych dostawców pamięci masowych w chmurach publicznych. Plan oferuje wbudowaną redundancję danych oraz możliwość przeniesienia danych poza chmurę bez dodatkowych opłat za zużycie pasma, naliczanych przez innych dostawców backupu w chmurze.

Barracuda wprowadziła też nową opcję oddzielnego zakupu usługi Barracuda Cloud-to-Cloud Backup. Dzięki temu rozwiązanie jest jedną z najbardziej efektywnych kosztowo usług backupu w chmurze.

Nowowprowadzone modele: urządzenie Barracuda Backup 790, oferujące 12 TB, a Barracuda Backup 895 - 24 TB pojemności użytkowej, zapewniają ekonomiczne opcje rozbudowy w miarę rosnących wymagań w zakresie backupu.

Nowe subskrypcje i ceny pamięci masowej w chmurze
Rozwiązanie Barracuda Backup Vx można wdrożyć jako urządzenie wirtualne do ochrony środowisk zwirtualizowanych i fizycznych w ramach istniejącej infrastruktury pamięci masowej. Jest ono oferowane w postaci subskrypcji na oprogramowanie w cenie katalogowej od 599 USD rocznie za jedno gniazdo. Subskrypcja obejmuje wsparcie techniczne oraz bieżące aktualizacje produktu.

Jeśli chodzi o replikację danych poza siedzibę klienta do Barracuda Cloud Storage, to rozwiązanie Barracuda Backup Vx można połączyć z nowym planem chmurowej pamięci masowej w cenie od 799 USD rocznie za terabajt. Pojemność jest mierzona w zależności od ilości zajętej pamięci masowej w chmurze po deduplikacji i kompresji. Barracuda Cloud Storage obejmuje optymalizację WAN, kompresję i szyfrowanie oraz długoterminową retencję danych poza siedzibą firmy. Rozwiązanie oferuje też geograficzną lub kolokacyjną redundancję danych. Klienci mogą też replikować dane do zdalnego odbiornika Barracuda Backup Vx, dzięki czemu mogą uzyskać podstawowe funkcje usuwania skutków awarii.

Oddzielna usługa Cloud-to-Cloud Backup
Usługę Barracuda Cloud-to-Cloud Backup można nabyć jako niezależną subskrypcję w cenie od 20 USD rocznie za użytkownika. Ponieważ niektóre alternatywne rozwiązania są oferowane w cenie 30-50 USD rocznie za użytkownika, usługa Cloud-to-Cloud Backup jest dostępna w konkurencyjnej cenie. Barracuda oferuje także rozwiązanie Barracuda Essentials for Office 365 Complete Protection Edition w cenie od 45 USD rocznie za użytkownika. Obejmuje ono backup, archiwizację i ochronę poczty e-mail w zintegrowanym rozwiązaniu zaprojektowanym pod kątem środowisk Office 365.

Pojemniejsza pamięć masowa i ulepszona ścieżka rozbudowy
Nowe modele to urządzenie Barracuda Backup 790 o pojemności użytkowej 12 TB oraz Barracuda Backup 895 o pojemności użytkowej 24 TB. Oferują większą elastyczność, a obecni użytkownicy urządzeń Barracuda zyskują więcej opcji rozbudowy w razie zapotrzebowania na dodatkowa pojemność.

Ceny i dostępność
Subskrypcje urządzenia wirtualnego Barracuda Backup Vx są dostępne w cenie od 599 USD rocznie na gniazdo lub na serwer. Ceny replikacji do Barracuda Cloud zaczynają się od 799 USD za TB rocznie i obejmują globalną deduplikację źródłową i docelową, kompresję, a także redundancję danych pomiędzy rozproszonymi geograficznie centrami danych Barracuda albo w ich obrębie. Urządzenie Barracuda Backup 790 jest dostępne w cenie od 17698 USD, a  Barracuda Backup 895 w cenie od 35398 USD.

Źródło: Barracuda