Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dwucyfrowy wzrostu wyników Veeam w pierwszym kwartale 2016 r.

VeeamFirma Veeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), podała dziś wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku. W tym okresie jej przychody z zamówień wzrosły o 24 proc. rok do roku, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie branży na nieprzerwaną dostępność.


W pierwszym kwartale bieżącego roku Veeam zanotował 75-procentowy wzrost przychodów z dużych zamówień. Sukces ten jasno pokazuje, że przedsiębiorstwa doceniają innowacyjne podejście Veeam do dostarczania rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność oraz wskaźniki czasu i punktu przywracania (RTPO) na poziomie poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych.

"Backup dogorywa i nic mu już nie pomoże. Wszyscy potrzebują i dopominają się o dostępność. W niedawnym badaniu 84 proc. dyrektorów IT przyznało, że w ich organizacji występuje deficyt dostępności – rozbieżność między tym, czego domagają się użytkownicy, a tym, co może zapewnić dział IT.  Veeam pomaga przedsiębiorstwom rozwiązać ten problem. Nasze wyniki za pierwszy kwartał pokazują, że zapotrzebowanie na rozwiązania Veeam do gwarantowania stałej dostępności dynamicznie się zwiększa, a my możemy oczekiwać podobnego tempa wzrostu w całym 2016 roku" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jest zupełnie oczywiste, że w tym segmencie rynku Veeam oferuje najlepsze oprogramowanie. Mało kto jednak wie, że Veeam stworzył zespół specjalistów sprzedażowych i technicznych, którzy wspierają dostawców usług chmurowych - powiedział Will Baccich, dyrektor generalny Global Data Vault, złotego partnera Veeam w programie Cloud & Service Provider (VCSP). - Ten wysoki stopień wsparcia nie przypomina niczego, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory. Veeam pomógł nam szybko rozwinąć działalność DRaaS, jednocześnie zapewniając naszym klientom 100-procentową niezawodność usług".

"Wiemy, że dostępność jest kluczem do transformacji cyfrowej. Wszystkie organizacje, bez względu na wielkość i branżę, zwracają się w kierunku technologii, aby radykalnie zwiększyć swoją wydajność i zadowolenie klientów. W pędzącym naprzód cyfrowym świecie nie ma miejsca na samozadowolenie ani usprawiedliwienia dla przestojów. Veeam pomaga dyrektorom IT stanąć na czele tych zmian i sprostać wyzwaniom w ich organizacjach" - powiedział Peter Ruchatz, dyrektor ds. marketingu w firmie Veeam.

Veeam nadal odnotowuje znaczące wzrosty w chmurze, zwłaszcza w miarę nasilania się popytu na usługi usuwania skutków awarii (Disaster Recovery as a Service, DRaaS). W porównaniu z poprzednim rokiem o 82 proc. wzrosła liczba transakcji w świętującym szóstą rocznicę programie Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), który oferuje dostawcom usług możliwości zdobycia nowych klientów i zwiększania cyklicznych przychodów. W programie VCSP uczestniczy już ponad 11 200 dostawców usług oraz rozwiązań chmurowych, a wśród nich 1300 partnerów jest licencjonowanych do świadczenia usług Veeam Cloud Connect. Rozwiązanie Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, które udostępniono w pierwszym kwartale, to kolejny dodatek do szerokiej, chmurowej oferty Veeam. Produkt ten uzupełnia usługę Veeam Cloud Connect, która oferuje kompleksową platformę do dostarczania usług BaaS (Backup-as-a-service) i DRaaS, w ramach sieci usługodawców stworzonej przez Veeam.

W pierwszym kwartale 2016 r. firma odnotowała również następujące osiągnięcia:
• 193000 klientów na całym świecie. W pierwszym kwartale 2016 r. Veeam zdobył blisko 11 000 klientów płacących za jego rozwiązania, zgodnie z historyczną średnią, która wynosi około 3500 nowych klientów miesięcznie.
• 11,1 mln maszyn wirtualnych chronionych przez rozwiązania Veeam.
• 39000 członków programu ProPartner na całym świecie. Duży nacisk, jaki Veeam kładzie na kanał sprzedaży, przyciąga nowych resellerów, dostawców usług i partnerów VAR.
• Nowe zamówienia na licencje Microsoft Hyper-V. Wzrost o 34 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
• Światowy Dzień Dostępności. W reakcji na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na ciągłość biznesową, 30 marca Veeam obchodził drugi Światowy Dzień Dostępności, aby uświadomić klientom, że sam backup już nie wystarczy.

"Połączyliśmy Veeam Availability Suite i nasze własne zasoby chmurowe, aby stworzyć ReVirt, unikatową usługę ciągłości biznesowej. We współpracy z Veeam możemy zaoferować rozwiązanie, które eliminuje deficyt dostępności, a zarazem sprawia, że na nasz produkt DRaaS mogą sobie pozwolić organizacje każdej wielkości" - powiedział Gregor Frimodt-Møller, dyrektor generalny Any.Cloud, złotego partnera Veeam w programie Cloud & Service Provider (VCSP).

"Veeam oferuje skalowalne rozwiązanie klasy korporacyjnej, które wspiera naszą firmę dziś i będzie wspierać ją w przyszłości, kiedy zdobędziemy więcej klientów - powiedział Lee Marshall, szef działu IT, infrastruktury i operacji w firmie KNEIP, która jest klientem Veeam. - Żadna firma nie chce ryzykować utraty danych. Dzięki Veeam zyskujemy stuprocentową pewność, że nasze kopie zapasowe i repliki są przetestowane i że będzie można je przywrócić".

Źródło: Veeam Software