Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dwucyfrowy wzrostu wyników Veeam w pierwszym kwartale 2016 r.

VeeamFirma Veeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), podała dziś wyniki finansowe za I kwartał 2016 roku. W tym okresie jej przychody z zamówień wzrosły o 24 proc. rok do roku, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie branży na nieprzerwaną dostępność.


W pierwszym kwartale bieżącego roku Veeam zanotował 75-procentowy wzrost przychodów z dużych zamówień. Sukces ten jasno pokazuje, że przedsiębiorstwa doceniają innowacyjne podejście Veeam do dostarczania rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność oraz wskaźniki czasu i punktu przywracania (RTPO) na poziomie poniżej 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych.

"Backup dogorywa i nic mu już nie pomoże. Wszyscy potrzebują i dopominają się o dostępność. W niedawnym badaniu 84 proc. dyrektorów IT przyznało, że w ich organizacji występuje deficyt dostępności – rozbieżność między tym, czego domagają się użytkownicy, a tym, co może zapewnić dział IT.  Veeam pomaga przedsiębiorstwom rozwiązać ten problem. Nasze wyniki za pierwszy kwartał pokazują, że zapotrzebowanie na rozwiązania Veeam do gwarantowania stałej dostępności dynamicznie się zwiększa, a my możemy oczekiwać podobnego tempa wzrostu w całym 2016 roku" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jest zupełnie oczywiste, że w tym segmencie rynku Veeam oferuje najlepsze oprogramowanie. Mało kto jednak wie, że Veeam stworzył zespół specjalistów sprzedażowych i technicznych, którzy wspierają dostawców usług chmurowych - powiedział Will Baccich, dyrektor generalny Global Data Vault, złotego partnera Veeam w programie Cloud & Service Provider (VCSP). - Ten wysoki stopień wsparcia nie przypomina niczego, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory. Veeam pomógł nam szybko rozwinąć działalność DRaaS, jednocześnie zapewniając naszym klientom 100-procentową niezawodność usług".

"Wiemy, że dostępność jest kluczem do transformacji cyfrowej. Wszystkie organizacje, bez względu na wielkość i branżę, zwracają się w kierunku technologii, aby radykalnie zwiększyć swoją wydajność i zadowolenie klientów. W pędzącym naprzód cyfrowym świecie nie ma miejsca na samozadowolenie ani usprawiedliwienia dla przestojów. Veeam pomaga dyrektorom IT stanąć na czele tych zmian i sprostać wyzwaniom w ich organizacjach" - powiedział Peter Ruchatz, dyrektor ds. marketingu w firmie Veeam.

Veeam nadal odnotowuje znaczące wzrosty w chmurze, zwłaszcza w miarę nasilania się popytu na usługi usuwania skutków awarii (Disaster Recovery as a Service, DRaaS). W porównaniu z poprzednim rokiem o 82 proc. wzrosła liczba transakcji w świętującym szóstą rocznicę programie Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), który oferuje dostawcom usług możliwości zdobycia nowych klientów i zwiększania cyklicznych przychodów. W programie VCSP uczestniczy już ponad 11 200 dostawców usług oraz rozwiązań chmurowych, a wśród nich 1300 partnerów jest licencjonowanych do świadczenia usług Veeam Cloud Connect. Rozwiązanie Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, które udostępniono w pierwszym kwartale, to kolejny dodatek do szerokiej, chmurowej oferty Veeam. Produkt ten uzupełnia usługę Veeam Cloud Connect, która oferuje kompleksową platformę do dostarczania usług BaaS (Backup-as-a-service) i DRaaS, w ramach sieci usługodawców stworzonej przez Veeam.

W pierwszym kwartale 2016 r. firma odnotowała również następujące osiągnięcia:
• 193000 klientów na całym świecie. W pierwszym kwartale 2016 r. Veeam zdobył blisko 11 000 klientów płacących za jego rozwiązania, zgodnie z historyczną średnią, która wynosi około 3500 nowych klientów miesięcznie.
• 11,1 mln maszyn wirtualnych chronionych przez rozwiązania Veeam.
• 39000 członków programu ProPartner na całym świecie. Duży nacisk, jaki Veeam kładzie na kanał sprzedaży, przyciąga nowych resellerów, dostawców usług i partnerów VAR.
• Nowe zamówienia na licencje Microsoft Hyper-V. Wzrost o 34 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
• Światowy Dzień Dostępności. W reakcji na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na ciągłość biznesową, 30 marca Veeam obchodził drugi Światowy Dzień Dostępności, aby uświadomić klientom, że sam backup już nie wystarczy.

"Połączyliśmy Veeam Availability Suite i nasze własne zasoby chmurowe, aby stworzyć ReVirt, unikatową usługę ciągłości biznesowej. We współpracy z Veeam możemy zaoferować rozwiązanie, które eliminuje deficyt dostępności, a zarazem sprawia, że na nasz produkt DRaaS mogą sobie pozwolić organizacje każdej wielkości" - powiedział Gregor Frimodt-Møller, dyrektor generalny Any.Cloud, złotego partnera Veeam w programie Cloud & Service Provider (VCSP).

"Veeam oferuje skalowalne rozwiązanie klasy korporacyjnej, które wspiera naszą firmę dziś i będzie wspierać ją w przyszłości, kiedy zdobędziemy więcej klientów - powiedział Lee Marshall, szef działu IT, infrastruktury i operacji w firmie KNEIP, która jest klientem Veeam. - Żadna firma nie chce ryzykować utraty danych. Dzięki Veeam zyskujemy stuprocentową pewność, że nasze kopie zapasowe i repliki są przetestowane i że będzie można je przywrócić".

Źródło: Veeam Software