Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell SonicWALL E10800 czwarty rok z rzędu z rekomendacją NSS Labs

DellZapora sieciowa nowej generacji Dell SonicWALL SuperMassive E10800 już czwarty rok z rzędu uzyskała prestiżową ocenę „Zalecana” w rankingu NSS Labs Next-Generation Firewall Security Value Map. Laboratorium NSS Labs to jedna z najbardziej wpływowych instytucji testujących. Oferuje niezależne rankingi wykorzystywane przez administratorów infrastruktury informatycznej, którzy poszukują najskuteczniejszych zabezpieczeń sieci klasy korporacyjnej. Wielu producentów zdobywa i traci rekomendację NSS Labs, tymczasem Dell Security jako jedna z zaledwie trzech firm otrzymuje to wyróżnienie w czterech kolejnych latach.


Rekomendacja jest dowodem kompetencji Della w zakresie zapewniania klientom skutecznej ochrony przed cyberprzestępcami i stale zmieniającymi się atakami. Ocena wydana przez NSS Labs jest także potwierdzeniem tego, że wyjątkowo wydajna i skalowalna platforma klasy korporacyjnej SuperMassive E10800 zaspokaja potrzeby firm w zakresie bezpieczeństwa i przepustowości - nawet w przypadku największych centrów przetwarzania danych.

Umieszczenie w kwadrancie „Zalecane” jest najwyższą oceną, jaką przyznaje NSS Labs. Dzięki odpowiedniej metodyce firma badawcza realizuje najbardziej kompleksowe testy zapór sieciowych nowej generacji prowadzone w warunkach rzeczywistych. Rozwiązanie SonicWALL SuperMassive E10800 uzyskało ocenę „Zalecane”, ponieważ:
• Wykazało się największą w branży skutecznością zabezpieczeń - osiągnęło stuprocentowe wyniki w testach stabilności i niezawodności, zapory, kontroli aplikacji i świadomości tożsamości.
• W trakcie ciągłego testowania na żywo blokowało 98,83% eksploitów.
• Testy pokazały, że zapewnia pełną ochronę przed zaawansowanymi technikami obchodzenia zabezpieczeń, maskowania i fragmentacji.
• Umożliwia wydajną ochronę przed zagrożeniami na poziomie 10 461 Gb/s.

Rozwiązania nowej generacji z serii Dell SonicWALL SuperMassive E10000 oferują efektywne funkcje zapory i zapobiegania włamaniom oraz zaawansowane zabezpieczenia skalowalne odpowiednie do największych sieci i wielogigabitowych szybkości, bez potrzeby złożonego zarządzania osobnymi urządzeniami, graficznymi interfejsami użytkownika i wdrożeniami. Seria wykorzystuje opatentowany przez Della mechanizm Reassembly-Free Deep Packet Inspection®, który pozwala wykrywać i eliminować zaawansowane techniki obchodzenia zabezpieczeń stosowane w celu maskowania tradycyjnych ataków we wszystkich warstwach stosu protokołów sieciowych. Rozwiązanie to w szczególny sposób skanuje każdy bajt każdego pakietu ruchu przychodzącego i wychodzącego, niezależnie od portu i protokołu, a także zapewnia pełną inspekcję treści, zarówno zwykłego tekstu, jak i szyfrowanej komunikacji SSL.

Oprócz tych zaawansowanych zabezpieczeń rozwiązania Dell SonicWALL są wyposażone w system zapobiegania włamaniom z uwzględnianiem kontekstu, który obejmuje geolokalizację oraz identyfikację użytkowników i aplikacji. Zapory te oferują także kontrolę i identyfikację dokumentów i treści. Mogą też wyszukiwać informacje określone przez administratora, na przykład ciągi znaków lub numery kart kredytowych.

Zapory z serii SonicWALL SuperMassive E10000 mogą być używane w bezpośrednim trybie bump-in-the-wire, co daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa w dotychczasowej sieci, bez komplikacji lub zmian w topologii. Mogą być również wykorzystywane na obrzeżach sieci. W tym przypadku zapora nowej generacji dodatkowo zapobiega zagrożeniom, a także obniża całkowity koszt posiadania dzięki konsolidacji sprzętu i uproszczeniu obsługi rozwiązania.

Źródło: Dell