Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell SonicWALL E10800 czwarty rok z rzędu z rekomendacją NSS Labs

DellZapora sieciowa nowej generacji Dell SonicWALL SuperMassive E10800 już czwarty rok z rzędu uzyskała prestiżową ocenę „Zalecana” w rankingu NSS Labs Next-Generation Firewall Security Value Map. Laboratorium NSS Labs to jedna z najbardziej wpływowych instytucji testujących. Oferuje niezależne rankingi wykorzystywane przez administratorów infrastruktury informatycznej, którzy poszukują najskuteczniejszych zabezpieczeń sieci klasy korporacyjnej. Wielu producentów zdobywa i traci rekomendację NSS Labs, tymczasem Dell Security jako jedna z zaledwie trzech firm otrzymuje to wyróżnienie w czterech kolejnych latach.


Rekomendacja jest dowodem kompetencji Della w zakresie zapewniania klientom skutecznej ochrony przed cyberprzestępcami i stale zmieniającymi się atakami. Ocena wydana przez NSS Labs jest także potwierdzeniem tego, że wyjątkowo wydajna i skalowalna platforma klasy korporacyjnej SuperMassive E10800 zaspokaja potrzeby firm w zakresie bezpieczeństwa i przepustowości - nawet w przypadku największych centrów przetwarzania danych.

Umieszczenie w kwadrancie „Zalecane” jest najwyższą oceną, jaką przyznaje NSS Labs. Dzięki odpowiedniej metodyce firma badawcza realizuje najbardziej kompleksowe testy zapór sieciowych nowej generacji prowadzone w warunkach rzeczywistych. Rozwiązanie SonicWALL SuperMassive E10800 uzyskało ocenę „Zalecane”, ponieważ:
• Wykazało się największą w branży skutecznością zabezpieczeń - osiągnęło stuprocentowe wyniki w testach stabilności i niezawodności, zapory, kontroli aplikacji i świadomości tożsamości.
• W trakcie ciągłego testowania na żywo blokowało 98,83% eksploitów.
• Testy pokazały, że zapewnia pełną ochronę przed zaawansowanymi technikami obchodzenia zabezpieczeń, maskowania i fragmentacji.
• Umożliwia wydajną ochronę przed zagrożeniami na poziomie 10 461 Gb/s.

Rozwiązania nowej generacji z serii Dell SonicWALL SuperMassive E10000 oferują efektywne funkcje zapory i zapobiegania włamaniom oraz zaawansowane zabezpieczenia skalowalne odpowiednie do największych sieci i wielogigabitowych szybkości, bez potrzeby złożonego zarządzania osobnymi urządzeniami, graficznymi interfejsami użytkownika i wdrożeniami. Seria wykorzystuje opatentowany przez Della mechanizm Reassembly-Free Deep Packet Inspection®, który pozwala wykrywać i eliminować zaawansowane techniki obchodzenia zabezpieczeń stosowane w celu maskowania tradycyjnych ataków we wszystkich warstwach stosu protokołów sieciowych. Rozwiązanie to w szczególny sposób skanuje każdy bajt każdego pakietu ruchu przychodzącego i wychodzącego, niezależnie od portu i protokołu, a także zapewnia pełną inspekcję treści, zarówno zwykłego tekstu, jak i szyfrowanej komunikacji SSL.

Oprócz tych zaawansowanych zabezpieczeń rozwiązania Dell SonicWALL są wyposażone w system zapobiegania włamaniom z uwzględnianiem kontekstu, który obejmuje geolokalizację oraz identyfikację użytkowników i aplikacji. Zapory te oferują także kontrolę i identyfikację dokumentów i treści. Mogą też wyszukiwać informacje określone przez administratora, na przykład ciągi znaków lub numery kart kredytowych.

Zapory z serii SonicWALL SuperMassive E10000 mogą być używane w bezpośrednim trybie bump-in-the-wire, co daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa w dotychczasowej sieci, bez komplikacji lub zmian w topologii. Mogą być również wykorzystywane na obrzeżach sieci. W tym przypadku zapora nowej generacji dodatkowo zapobiega zagrożeniom, a także obniża całkowity koszt posiadania dzięki konsolidacji sprzętu i uproszczeniu obsługi rozwiązania.

Źródło: Dell