Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware informuje o zmianach w kadrze kierowniczej

Kadra KierowniczaVMware informuje o zmianach w kadrze kierowniczej organizacji. Maurizio Carli awansuje na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży globalnej, zaś Carl Eschenbach, dotychczasowy prezes i dyrektor ds. operacyjnych, rezygnuje ze swojego stanowiska. Decyzja Eschenbacha związana jest z nowymi planami zawodowymi, niemniej będzie on kontynuował współpracę z VMware jako doradca strategiczny dyrektora generalnego VMware Pata Gelsingera oraz zarządu i zespołu kierowniczego firmy. Dotychczasowe obowiązki Carla Eschenbacha przejmą inni członkowie kadry kierowniczej VMware: Maurizio Carli, Peter McKay, Ray O’Farrell oraz Sanjay Poonen.


Maurizio Carli awansuje na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży globalnej, odpowiedzialnego za regiony Ameryki Północnej i Południowej, Dalekiego Wchodu i Japonii oraz Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). W zakres jego obowiązków wejdzie również wsparcie inżynierów do spraw sprzedaży oraz współpraca z partnerami handlowymi na całym świecie. Do tej pory Maurizio Carli nadzorował planowanie strategiczne, operacje biznesowe i zarządzanie kluczowymi pionami, takimi jak sprzedaż, współpraca z partnerami handlowymi, usługi i marketing terenowy w regionie Ameryki Północnej i Południowej. Wcześniej przez siedem udanych lat był szefem VMware na region EMEA. Przez pięć lat pracował w Business Objects jako wiceprezes i dyrektor na region EMEA, a przez 19 lat był zatrudniony w firmie IBM.  

Peter McKay pokieruje amerykańskimi strukturami VMware. Do niedawna zarządzał segmentem korporacyjnym w Ameryce Północnej i Południowej, wcześniej był dyrektorem ds. operacyjnych w tym regionie. Do VMware dołączył w związku z przejęciem firmy Desktone w 2013 r.

Ray O’Farrell obejmuje stanowisko wiceprezesa, ponadto rozszerzył się zakres jego obowiązków jako dyrektora ds. technicznych i dyrektora ds. rozwoju.  Teraz będzie odpowiadał za globalną pomoc techniczną i serwis VMware. Tym samym w jego gestii znajdzie się cała relacja VMware z klientami korzystającymi z produktów firmy. Ray O’Farrell ma na koncie sukcesy jako inżynier i programista. Pracował m.in. na stanowiskach kierowniczych w firmach Mentor Graphics i Improv Systems. Dołączył do VMware w 2003 r. i przez wiele lat zarządzał działalnością inżynieryjną przedsiębiorstwa. Skupiał się przede wszystkim na infrastrukturze chmur obliczeniowych i ofercie z zakresu programowo zdefiniowanych centrów danych.  

Sanjay Poonen, wiceprezes i dyrektor ds. End-User Computingu, będzie zarządzał globalną działalnością marketingową i komunikacyjną przedsiębiorstwa. Poonen dołączył do VMware w 2013 r., aby pokierować segmentem EUC. Wcześniej pracował jako kierownik w firmach SAP, Symantec i Informatica, zaś jako inżynier w koncernach Apple i Microsoft.  

"W naszej kadrze kierowniczej zaszły właśnie pewne zmiany. Niedawno do naszego zespołu dołączył również nowy dyrektor ds. finansowych Zane Rowe. Wszystko to sprawia, że jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego wspierania klientów w przechodzeniu do ery mobilności i chmury. Carl Eschenbach pojawił się w naszej firmie 14 lat temu i przez cały ten czas wywierał na nią istotny wpływ. W imieniu pracowników na całym świecie chciałbym podziękować mu za jego wielki wkład w doprowadzeniu firmy VMware do miejsca, w którym teraz się znajdujemy. Życzymy mu wielu sukcesów w jego nowym przedsięwzięciu. Osobiście bardzo się cieszę, że w przyszłości będzie nas nadal wspierał jako doradca strategiczny" - powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware.
 
"Razem z rodziną wkraczam na nową drogę. Informując o tej bardzo osobistej decyzji, pragnę podziękować firmie VMware za wszystkie otwarte przede mną możliwości. Byłem częścią tego przedsiębiorstwa przez ponad 14 lat. Teraz, stając się jego doradcą strategicznym, dostrzegam niesamowite perspektywy dla nas i naszych klientów. Pracowałem z Mauriziem Carlim przez ostatnie siedem lat, nie mam więc żadnych wątpliwości co do jego kompetencji jako szefa globalnego zespołu handlowego VMware" - powiedział Carl Eschenbach, ustępujący prezes i dyrektor ds. operacyjnych VMware.

Jak poinformowano wcześniej, Zane Rowe objął stanowisko dyrektora ds. finansowych z dniem 1 marca. Wszystkie pozostałe zmiany kierownicze wchodzą w życie 1 kwietnia 2016 r.

Źródło: VMware