Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oktawave certyfikowanym dostawcą usług Red Hat w Polsce

oktawave redhatOktawave, polska chmura obliczeniowa, przystępuje do programu certyfikowanych dostawców chmury i usług Red Hat. W ramach współpracy Oktawave udostępni wydajną i skalowalną infrastrukturę chmury wraz z gotowymi do uruchomienia aplikacjami firmy Red Hat, zapewniając przy tym godzinowe rozliczanie i profesjonalne wsparcie techniczne.


Wybór chmury obliczeniowej wspierającej wykorzystywane w przedsiębiorstwie rozwiązania informatyczne należy do najbardziej strategicznych decyzji, które podejmują liderzy IT. Udane wdrożenie oznacza bezpieczeństwo, oszczędności oraz dostępność na żądanie, co ma wpływ na efektywność firmy i ułatwia jej konkurencyjność.

Między innymi te czynniki sprawiły, że Red Hat, światowy lider wśród dostawców rozwiązań Open Source, postawił na współpracę z Oktawave - polską chmurą obliczeniową dostarczającą infrastrukturę na żądanie w modelu IaaS.

Przyznanie tytułu certyfikowanego dostawcy chmury i usług Red Hat (CCSP) świadczy o spełnieniu zdefiniowanych kryteriów w zakresie oferowania certyfikowanych usług Red Hat oraz oznacza, że Oktawave zapewnia skalowalne i spójne środowisko dla przedsiębiorstw, a także oferuje wsparcie technologiczne.  

Jakie korzyści wynikają ze współpracy?
Jako certyfikowany dostawca chmury i usług Red Hat Oktawave zapewnia dostęp do systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Red Hat Enterprise Linux cieszy się zaufaniem firm na całym świecie, wspomagając budowę wysoko wydajnych i krytycznych systemów IT. Dzięki nawiązanemu partnerstwu klienci mogą już zamawiać produkty Red Hat bezpośrednio w Oktawave i dzięki temu korzystać z profesjonalnego wsparcia zarówno polskich specjalistów, jak i inżynierów Red Hat.

Co jeszcze zyskają w Oktawave klienci?
Oktawave zapewnia użytkownikom pełną kontrolę kosztów dzięki godzinowemu systemowi rozliczania. To oznacza, że klienci płacą wyłącznie za rzeczywiście wykorzystywane zasoby.

Inną kluczową zaletą korzystania z infrastruktury Oktawave jest zgodność wytycznych dotyczących przetwarzania danych z polskim ustawodawstwem. Polskie przepisy dotyczące ochrony danych są bardziej restrykcyjne niż regulacje Unii Europejskiej. Spełnianie wytycznych, wynikających z polskiej jurysdykcji, ma szczególne znaczenie dla firm przenoszących zasoby do chmury.

"Kluczem do doskonalenia procesów biznesowych oraz sprawności operacyjnej firm jest właściwie zaprojektowane rozwiązanie, oferowane w modelu chmurowym, które spełni rosnące wymagania przedsiębiorców wobec systemów IT. Rozwiązania wykorzystujące system Red Hat Enterprise Linux oraz infrastrukturę Oktawave pomogą przedsiębiorstwom wdrażać strategiczne systemy biznesowe i tym samym przyczynić się do ich lepszej konkurencyjności" - powiedział Jan Lekszycki, VP Sales & Alliances w Oktawave.

"Chmura staje się istotną technologią dla przedsiębiorstw działających w Polsce. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Oktawave, wspólnie zapewnimy klientom skalowalne, niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania" - powiedział Krzysztof Rocki, Regional Sales Manager, Central & Eastern Europe w firmie Red Hat.

Nawiązane partnerstwo stanowi pierwszy etap współpracy obu firm. Oktawave w najbliższym czasie planuje wprowadzenie do swojej oferty kolejnych produktów Red Hat.

Źródło: Oktawave

Logowanie i rejestracja