Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oktawave certyfikowanym dostawcą usług Red Hat w Polsce

oktawave redhatOktawave, polska chmura obliczeniowa, przystępuje do programu certyfikowanych dostawców chmury i usług Red Hat. W ramach współpracy Oktawave udostępni wydajną i skalowalną infrastrukturę chmury wraz z gotowymi do uruchomienia aplikacjami firmy Red Hat, zapewniając przy tym godzinowe rozliczanie i profesjonalne wsparcie techniczne.


Wybór chmury obliczeniowej wspierającej wykorzystywane w przedsiębiorstwie rozwiązania informatyczne należy do najbardziej strategicznych decyzji, które podejmują liderzy IT. Udane wdrożenie oznacza bezpieczeństwo, oszczędności oraz dostępność na żądanie, co ma wpływ na efektywność firmy i ułatwia jej konkurencyjność.

Między innymi te czynniki sprawiły, że Red Hat, światowy lider wśród dostawców rozwiązań Open Source, postawił na współpracę z Oktawave - polską chmurą obliczeniową dostarczającą infrastrukturę na żądanie w modelu IaaS.

Przyznanie tytułu certyfikowanego dostawcy chmury i usług Red Hat (CCSP) świadczy o spełnieniu zdefiniowanych kryteriów w zakresie oferowania certyfikowanych usług Red Hat oraz oznacza, że Oktawave zapewnia skalowalne i spójne środowisko dla przedsiębiorstw, a także oferuje wsparcie technologiczne.  

Jakie korzyści wynikają ze współpracy?
Jako certyfikowany dostawca chmury i usług Red Hat Oktawave zapewnia dostęp do systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Red Hat Enterprise Linux cieszy się zaufaniem firm na całym świecie, wspomagając budowę wysoko wydajnych i krytycznych systemów IT. Dzięki nawiązanemu partnerstwu klienci mogą już zamawiać produkty Red Hat bezpośrednio w Oktawave i dzięki temu korzystać z profesjonalnego wsparcia zarówno polskich specjalistów, jak i inżynierów Red Hat.

Co jeszcze zyskają w Oktawave klienci?
Oktawave zapewnia użytkownikom pełną kontrolę kosztów dzięki godzinowemu systemowi rozliczania. To oznacza, że klienci płacą wyłącznie za rzeczywiście wykorzystywane zasoby.

Inną kluczową zaletą korzystania z infrastruktury Oktawave jest zgodność wytycznych dotyczących przetwarzania danych z polskim ustawodawstwem. Polskie przepisy dotyczące ochrony danych są bardziej restrykcyjne niż regulacje Unii Europejskiej. Spełnianie wytycznych, wynikających z polskiej jurysdykcji, ma szczególne znaczenie dla firm przenoszących zasoby do chmury.

"Kluczem do doskonalenia procesów biznesowych oraz sprawności operacyjnej firm jest właściwie zaprojektowane rozwiązanie, oferowane w modelu chmurowym, które spełni rosnące wymagania przedsiębiorców wobec systemów IT. Rozwiązania wykorzystujące system Red Hat Enterprise Linux oraz infrastrukturę Oktawave pomogą przedsiębiorstwom wdrażać strategiczne systemy biznesowe i tym samym przyczynić się do ich lepszej konkurencyjności" - powiedział Jan Lekszycki, VP Sales & Alliances w Oktawave.

"Chmura staje się istotną technologią dla przedsiębiorstw działających w Polsce. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Oktawave, wspólnie zapewnimy klientom skalowalne, niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania" - powiedział Krzysztof Rocki, Regional Sales Manager, Central & Eastern Europe w firmie Red Hat.

Nawiązane partnerstwo stanowi pierwszy etap współpracy obu firm. Oktawave w najbliższym czasie planuje wprowadzenie do swojej oferty kolejnych produktów Red Hat.

Źródło: Oktawave