Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam z bezpośrednim przywracaniem do chmury Microsoft Azure

Veeam AzureFirma Veeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), wprowadza funkcję Direct Restore to Microsoft Azure, dostępną bezpłatnie na platformie Microsoft Azure Marketplace. Nowe rozwiązanie zostało oddane jako wstępnie skonfigurowane, wirtualne urządzenie Azure, które umożliwia bezpośrednie przywracanie do chmury z poziomu oprogramowania Veeam Backup & Replication i Veeam Endpoint Backup.


Dzięki rozwiązaniu użytkownicy mogą łatwo przywracać lub przenosić usługi lokalne do chmury, korzystając z zautomatyzowanego procesu konwersji (fizyczny-wirtualny lub wirtualny-wirtualny).

"Przez swój elastyczny, skalowalny i ekonomiczny charakter chmura hybrydowa staje się coraz bardziej atrakcyjna dla administratorów IT, a Azure odnotowuje coraz większą dynamikę rynkową. Funkcja Direct Restore poszerza możliwości w zakresie gwarantowania stałej dostępności, jakimi dysponują użytkownicy narzędzi Veeam, a także pozwala im w pełni wykorzystać potencjał chmury. Dzięki Veeam administratorzy IT otrzymują teraz elastyczność i skalowalność Microsoft Azure, a także możliwość zapewnienia nieprzerwanej dostępności i specjalistycznego zarządzania danymi" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam Software.

Jak twierdzi IDC, proces migracji do chmury hybrydowej już trwa i będzie przyspieszać. Według niedawnego sondażu IDC Research: "W zależności od dokładnej definicji chmury hybrydowej, 20-45 proc. respondentów wdrożyło już coś, co uznaje za strategię chmury hybrydowej, a niemal wszyscy respondenci mają pewne aspiracje w tym kierunku"

"Do 2018 roku ponad połowa inwestycji przedsiębiorstw w infrastrukturę IT i oprogramowanie będzie miała związek z chmurą, a do 2020 roku odsetek ten sięgnie 60-70 proc. Realizowanie inicjatyw [transformacji cyfrowej] bez chmurowego fundamentu IT będzie zupełnie niemożliwe" - stwierdził Frank Gens, starszy wiceprezes i główny analityk w IDC Research

Korzystając z Direct Restore to Azure, użytkownicy mogą szybko przywracać maszyny wirtualne, fizyczne serwery lub stacje końcowe z systemem Windows w środowisku Azure. W ten sposób mogą sprostać nowym wyzwaniom przyspieszającej migracji do chmury i zminimalizować zakłócenia działalności biznesowej. Nowa funkcja pozwala też przeprowadzać planowe migracje aplikacji i usług z systemów lokalnych do chmury w celu odciążenia zasobów w siedzibie firmy. Rozwiązanie umożliwia także łatwe tworzenie środowiska testowego Azure do weryfikowania kopii zapasowych, a także poprawek i aktualizacji krytycznych, co pozwala ograniczyć ryzyko związane z wdrażaniem aplikacji.

Veeam Backup Recovery Azure

Veeam Backup Recovery Azure cloud

Veeam już teraz umożliwia organizacjom przechowywanie kopii zapasowych w Azure z wykorzystaniem funkcji Veeam Cloud Connect (VCC) for the Enterprise (VCC-E), która również jest dostępna w Azure Marketplace. Klienci mogą szybko skonfigurować chmurowe repozytoria backupu i automatycznie przenieść lokalne archiwa kopii zapasowych do chmury Azure. To zaawansowane połączenie technologii zapewnia klientom korporacyjnym dostęp do korzystnej cenowo pamięci masowej Azure oraz możliwość precyzyjnego, granularnego przywracania danych, jaką oferują narzędzia Veeam.

Możliwość bezpośredniego przywracania kopii zapasowych oznacza, że użytkownicy mogą wykorzystać Azure jako dostępne na żądanie, chmurowe centrum danych do usuwania skutków awarii (DR). Elastyczność i skalowalność zasobów tej usługi cloud computingu pozwala im skuteczniej realizować działania. Funkcja Direct Restore to Azure pozwoli organizacjom w pełni wykorzystać potencjał chmury Azure podczas modernizowania centrum danych, przyczyniając się do zapewnienia przedsiębiorstwu nieprzerwanego działania. Według IDC, chmura odegra kluczową rolę w cyfrowej transformacji.

"Chmura już teraz jest nieodzownym elementem nowoczesnego centrum danych. Połączenie rozwiązań Veeam i Microsoft Azure pozwala działom IT przywracać lub przenosić lokalne dane do naszej chmury i wykorzystać wyjątkową skalowalność i niezawodność Azure. Razem gwarantujemy, że dane naszych klientów będą zawsze dostępne" - powiedziała Nicole Herskowitz, starsza dyrektor ds. marketingu produktu Microsoft Azure w firmie Microsoft.

Nowa funkcja umożliwia klientom przywracanie kopii zapasowych Veeam, utworzonych za pomocą Veeam Backup & Replication, Veeam Endpoint Backup FREE oraz Veeam Backup Free Edition, do platformy chmurowej Azure (IaaS). Funkcja jest już dostępna i będzie także integralnym elementem kolejnych edycji oprogramowania Veeam Backup & Replication.

Źródło: Veeam