Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Filtracja WWW FORTINET z certyfikatem od Virus Bulletin

Virus Bulletin verifiedFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował o zdobyciu certyfikatu przyznawanego rozwiązaniom zapewniającym znakomitą ochronę przed zagrożeniami z sieci. Certyfikację przeprowadziła organizacja Virus Bulletin w ramach nowego przeglądu porównawczego VBWeb.


FORTINET jest jedynym producentem zabezpieczeń, który opublikował swoje wyniki uzyskane w tym pierwszym w branży, niezależnym, zewnętrznym teście skuteczności usług filtrowania ruchu WWW. Oferowana przez FORTINET usługa ma chronić klientów przed niebezpiecznymi treściami z Internetu, (takimi jak zainfekowane serwisy WWW, reklamy wykorzystywane do rozpowszechniania szkodliwego oprogramowania i podatne na ataki wtyczki do przeglądarek) zanim szkodliwe oprogramowanie dotrze do sieci lokalnej.

• Usługa FORTINET FortiGuard Web Filtering zablokowała 97,7% bezpośrednich pobrań szkodliwego oprogramowania i zatrzymała 83,5% szkodliwego kodu rozpowszechnianego za pośrednictwem wszystkich metod objętych testami. Tym samym rozwiązanie bez trudu pokonało wymagany przez Virus Bulletin próg certyfikacji na poziomie 70%.

• FORTINET jest pierwszym i jedynym producentem zabezpieczeń, który uzyskał certyfikat potwierdzający skuteczność jego narzędzi do filtrowania ruchu WWW. FORTINET w dalszym ciągu zdobywa więcej certyfikatów i poświadczeń w niezależnych testach zewnętrznych niż jakikolwiek inny producent zabezpieczeń.

• Virus Bulletin VBWeb to pierwszy test w branży, w ramach którego konkurujące ze sobą rozwiązania do filtrowania ruchu WWW są konfrontowane z rygorystycznymi, rzeczywistymi scenariuszami. Scenariusze te obejmują liczne zainfekowane adresy URL, za pośrednictwem których rozpowszechniane jest szkodliwe oprogramowanie, oraz strony HTML, które zmuszają przeglądarki do pobrania i/lub zainstalowania szkodliwych aplikacji w tle.

• Filtrowanie ruchu WWW to jedna z pierwszych linii obrony w całościowej strategii bezpieczeństwa firm. Mechanizm ten pozwala zrównoważyć ochronę użytkowników przed podejrzanymi treściami WWW z odpowiednim dostępem do sieci, aby nie ograniczać produktywności. W celu uzyskania certyfikatu VBWeb zabezpieczenia muszą blokować co najmniej 70% szkodliwego oprogramowania.

Pierwsza linia obrony przed atakami z sieci WWW

Ataki hakerów stają się coraz lepiej zorganizowane i coraz bardziej zaawansowane. Przestępcy tworzą skomplikowane sieci botnetów i wykorzystują reklamy internetowe do rozpowszechniania szkodliwych treści wśród niczego niepodejrzewających użytkowników. W związku z tym rozwiązania do filtrowania ruchu WWW nierzadko są dla infrastruktur korporacyjnych pierwszą warstwą ochronną. Działają jeszcze przed oprogramowaniem antywirusowym - blokują szkodliwe adresy URL, niwelują luki w zabezpieczeniach wtyczek do przeglądarek, przechwytują spam, analizują treść pochodzącą z ataków typu phishing i chronią nieświadomych użytkowników przed zamieszczanymi na stronach internetowych linkami prowadzącymi do zainfekowanych elementów.

Przygotowany przez Virus Bulletin raport porównawczy VBWeb jest pierwszym w branży zestawieniem, w którym porównano rzeczywistą skuteczność rozwiązań do filtrowania ruchu WWW. Szczegóły przeprowadzonych analiz wykazują, że oferowane przez FORTINET usługi filtrowania ruchu WWW zapewniają nie tylko filtrowanie ruchu HTTP. Działają raczej jak przezroczysty serwer proxy między sieciami korporacyjnymi a serwerami ze szkodliwą treścią. Dzięki temu narzędzia FORTINET są w stanie identyfikować i blokować szkodliwe treści napływające np. z botnetów i legalnie działających, lecz zainfekowanych serwisów WWW.  

Źródło: Fortinet