Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Innowacyjne rozszerzenia Commvault Data Platform

CommvaultCommvault przedstawił wprowadzone niedawno innowacyjne rozszerzenia swojej platformy Commvault Data Platform. Rozszerzenia te umożliwią klientom przechowywanie danych o znaczeniu newralgicznym w środowisku lokalnym i chmurze, uzyskiwanie dostępu do tych danych oraz ich odtwarzanie po awarii w sposób całościowy, skalowalny i ekonomiczny.


Wśród usprawnień znalazły się miedzy innymi:
• Rozszerzono opcji przenoszenia danych między hypervisorami i dostawcami chmury
• Nowa opcja skalowalnej poziomo pamięci masowej (scale-out)
• Nowe interfejsy API, które rozszerzają otwartą platformę na klientów, partnerów i programistów zewnętrznych
• Rozszerzenie zasięgu rozwiązania IntelliSnap na systemy NEC i Nutanix

Rozszerzenie możliwości przenoszenia danych
Aby umożliwić klientom bardziej elastyczne zarządzanie danymi i obciążeniami (workloadami) we wszystkich typach infrastruktur tradycyjnych, wirtualnych i chmurowych, Commvault udostępnił opcję ochrony danych i obciążeń oraz zarządzania nimi na wielu hypervisorach. Użytkownicy Commvault Data Platform mogą teraz chronić za pomocą jednego rozwiązania dane i obciążenia w środowiskach VMware, Hyper-V, Xen, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) i Nutanix Acropolis. Obciążenia te można również zabezpieczać w trakcie ich przenoszenia z hypervisorów do chmur publicznych, np. Microsoft Azure i Amazon AWS.   

Firma przedstawiła również nowe opcje, które umożliwiają migrację danych i obciążeń z lokalnych systemów VMware i HyperV bezpośrednio do środowisk przetwarzania w chmurze Microsoft Azure i AWS Cloud. Nowe funkcje systemu Commvault Data Platform pozwalają też na backup oraz odtwarzanie danych wygenerowanych i umieszczonych w środowiskach chmury AWS. Oferta Commvault została rozszerzona o pełną ochronę obciążeń (z bezpośrednią obsługą obrazów Amazon Machine Image - AMI) oraz ich odtwarzanie po awarii na wysokim poziomie szczegółowości w środowiskach AWS, w tym opcje ochrony gości we wszystkich środowiskach przetwarzania w chmurze.

Dzięki tym opcjom klienci zyskali duży wybór metod wdrażania oraz ochrony danych i obciążeń w infrastrukturach wirtualnych i chmurowych.

"Większość firm wciąż znajduje się na etapie wprowadzania wirtualizacji. Systemy konwergentne lub hiperkonwergentne mogą im pomóc w przyspieszeniu tego procesu. Infrastruktura ta, wraz z maszynami wirtualnymi i usługami przetwarzania danych, jest elastyczna, niezawodna oraz szybka i prężna w działaniu na różnych hypervisorach i w różnych infrastrukturach przetwarzania w chmurze. Upraszcza i przyspiesza migrację, a także uruchamianie tych hypervisorów i infrastruktur. Pomaga działom informatycznym w osiągnięciu celów, których oczekuje od nich firma" - powiedział Jason Buffington (@JBuff), główny analityk w ESG.

"Chcemy pomagać klientom w tworzeniu wysoce skalowalnych, bezpiecznych chmur, które są dostosowane do używanych aplikacji i wymagań biznesowych firmy. Dziś, gdy działy informatyczne modernizują swoje datacenter, bardzo nas cieszy, że możemy rozwijać relacje z firmą Commvault, zwłaszcza w zakresie wsparcia hypervisora Acropolis. Nasi klienci mogą wdrażać chmury korporacyjne z bezproblemowymi zabezpieczeniami Commvault" - powiedział Venugopal Pai, wiceprezes ds. rozwoju i aliansów w firmie Nutanix.

Otwarta platforma i nowa opcja pamięci masowej typu scale-out
Do najnowszych rozszerzeń systemu Commvault Data Platform należą interfejsy API. Klienci, partnerzy i programiści zewnętrzni mają teraz dostęp do tej platformy za pośrednictwem interfejsów Amazon Simple Storage Solution (S3), REST i NFS. Commvault Data Platform została po raz pierwszy udostępniona w październiku 2015 r. w ramach jedenastej wersji oferty rozwiązań Commvault.

Dzięki najnowszym aktualizacjom funkcje Commvault Data Platform zostały rozszerzone na nowe interfejsy. Widoczność wykraczająca poza tradycyjne granice datacenter oraz rozszerzone opcje wyszukiwania eliminują problemy związane z używaniem odseparowanych rozwiązań. Ponadto Commvault Data Platform zapewnia teraz obsługę indeksowania obejmującą aplikacje SaaS, systemy plików i serwisy WWW. Użytkownicy nowej, rozszerzonej wersji mogą korzystać z ujednoliconego widoku indeksów zestawów danych zainstalowanych lokalnie i poza systemem firmy.

Oprócz rozszerzonego dostępu za pośrednictwem nowych interfejsów API platforma Commvault Data Platform zapewnia teraz pamięć masową typu scale-out, która może działać na powszechnie dostępnym sprzęcie i obsługiwać petabajty danych. Rozszerzenia te stały się możliwe dzięki wdrożeniu w rozwiązaniach Commvault Software technologii dostosowanych do skali chmury lub środowisk internetowych. W związku z tym wirtualne repozytorium platformy można skalować poziomo, co umożliwia obsługę dużych zbiorów danych przy zachowaniu prostoty operacji.

Szerszy zakres i wsparcie rozwiązania Commvault IntelliSnap
Innowacje wprowadzone w Commvault Data Platform obejmują integrację IntelliSnap z migawkami sprzętowymi, dla rozwiązań NEC, oraz koordynowaną kontrolę migawek sprzętowych w środowisku Nutanix. Rozwiązanie IntelliSnap umożliwia szybkie odtwarzanie danych w trybie online na podstawie rozszerzonej biblioteki migawek sprzętowych wykonanych w sposób spójny z aplikacją. Klienci mogą koordynować zarządzanie migawkami sprzętowymi (w tym operacjami odtwarzania danych) za pomocą technologii Intellisnap oraz wykorzystywać migawki, które zajmują niewiele miejsca, do tworzenia kopii systemu dla określonego punktu w czasie. Koordynowanie procesów na jednej platformie przyspiesza odtwarzanie danych i upraszcza administrowanie nimi.   

Poza systemami Pure, Nimble, NetApp, EMC, HDS, Fujitsu, Huawei, HPE, IBM, Dell, Infinidat, DataCore i Oracle rozwiązanie IntelliSnap obsługuje teraz również systemy NEC i Nutanix. Oferta rozwiązań Commvault do replikacji danych na podstawie migawek sprzętowych należy do najbardziej kompleksowych w branży. Produkty Commvault obsługują bardzo szeroki zakres infrastruktur tradycyjnych, konwergentnych i hiperkonwergentnych oraz infrastruktur typu flash.  

Technologie oparte na migawkach sprzętowych należą do najszybszych i najwydajniejszych metod odzyskiwania danych i aplikacji. Klienci chcą integrować takie wbudowane technologie, oferowane przez partnerów będących dostawcami pamięci masowych, aby łatwiej osiągać wymagane poziomy usług. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Commvault Data Platform zapewnia rozszerzone funkcje zarządzania migawkami sprzętowymi, które umożliwiają zwiększenie wydajności produkcyjnej aplikacji i środowisk hypervisorów o znaczeniu newralgicznym.

Źródło: Commvault