Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Innowacyjne rozszerzenia Commvault Data Platform

CommvaultCommvault przedstawił wprowadzone niedawno innowacyjne rozszerzenia swojej platformy Commvault Data Platform. Rozszerzenia te umożliwią klientom przechowywanie danych o znaczeniu newralgicznym w środowisku lokalnym i chmurze, uzyskiwanie dostępu do tych danych oraz ich odtwarzanie po awarii w sposób całościowy, skalowalny i ekonomiczny.


Wśród usprawnień znalazły się miedzy innymi:
• Rozszerzono opcji przenoszenia danych między hypervisorami i dostawcami chmury
• Nowa opcja skalowalnej poziomo pamięci masowej (scale-out)
• Nowe interfejsy API, które rozszerzają otwartą platformę na klientów, partnerów i programistów zewnętrznych
• Rozszerzenie zasięgu rozwiązania IntelliSnap na systemy NEC i Nutanix

Rozszerzenie możliwości przenoszenia danych
Aby umożliwić klientom bardziej elastyczne zarządzanie danymi i obciążeniami (workloadami) we wszystkich typach infrastruktur tradycyjnych, wirtualnych i chmurowych, Commvault udostępnił opcję ochrony danych i obciążeń oraz zarządzania nimi na wielu hypervisorach. Użytkownicy Commvault Data Platform mogą teraz chronić za pomocą jednego rozwiązania dane i obciążenia w środowiskach VMware, Hyper-V, Xen, Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) i Nutanix Acropolis. Obciążenia te można również zabezpieczać w trakcie ich przenoszenia z hypervisorów do chmur publicznych, np. Microsoft Azure i Amazon AWS.   

Firma przedstawiła również nowe opcje, które umożliwiają migrację danych i obciążeń z lokalnych systemów VMware i HyperV bezpośrednio do środowisk przetwarzania w chmurze Microsoft Azure i AWS Cloud. Nowe funkcje systemu Commvault Data Platform pozwalają też na backup oraz odtwarzanie danych wygenerowanych i umieszczonych w środowiskach chmury AWS. Oferta Commvault została rozszerzona o pełną ochronę obciążeń (z bezpośrednią obsługą obrazów Amazon Machine Image - AMI) oraz ich odtwarzanie po awarii na wysokim poziomie szczegółowości w środowiskach AWS, w tym opcje ochrony gości we wszystkich środowiskach przetwarzania w chmurze.

Dzięki tym opcjom klienci zyskali duży wybór metod wdrażania oraz ochrony danych i obciążeń w infrastrukturach wirtualnych i chmurowych.

"Większość firm wciąż znajduje się na etapie wprowadzania wirtualizacji. Systemy konwergentne lub hiperkonwergentne mogą im pomóc w przyspieszeniu tego procesu. Infrastruktura ta, wraz z maszynami wirtualnymi i usługami przetwarzania danych, jest elastyczna, niezawodna oraz szybka i prężna w działaniu na różnych hypervisorach i w różnych infrastrukturach przetwarzania w chmurze. Upraszcza i przyspiesza migrację, a także uruchamianie tych hypervisorów i infrastruktur. Pomaga działom informatycznym w osiągnięciu celów, których oczekuje od nich firma" - powiedział Jason Buffington (@JBuff), główny analityk w ESG.

"Chcemy pomagać klientom w tworzeniu wysoce skalowalnych, bezpiecznych chmur, które są dostosowane do używanych aplikacji i wymagań biznesowych firmy. Dziś, gdy działy informatyczne modernizują swoje datacenter, bardzo nas cieszy, że możemy rozwijać relacje z firmą Commvault, zwłaszcza w zakresie wsparcia hypervisora Acropolis. Nasi klienci mogą wdrażać chmury korporacyjne z bezproblemowymi zabezpieczeniami Commvault" - powiedział Venugopal Pai, wiceprezes ds. rozwoju i aliansów w firmie Nutanix.

Otwarta platforma i nowa opcja pamięci masowej typu scale-out
Do najnowszych rozszerzeń systemu Commvault Data Platform należą interfejsy API. Klienci, partnerzy i programiści zewnętrzni mają teraz dostęp do tej platformy za pośrednictwem interfejsów Amazon Simple Storage Solution (S3), REST i NFS. Commvault Data Platform została po raz pierwszy udostępniona w październiku 2015 r. w ramach jedenastej wersji oferty rozwiązań Commvault.

Dzięki najnowszym aktualizacjom funkcje Commvault Data Platform zostały rozszerzone na nowe interfejsy. Widoczność wykraczająca poza tradycyjne granice datacenter oraz rozszerzone opcje wyszukiwania eliminują problemy związane z używaniem odseparowanych rozwiązań. Ponadto Commvault Data Platform zapewnia teraz obsługę indeksowania obejmującą aplikacje SaaS, systemy plików i serwisy WWW. Użytkownicy nowej, rozszerzonej wersji mogą korzystać z ujednoliconego widoku indeksów zestawów danych zainstalowanych lokalnie i poza systemem firmy.

Oprócz rozszerzonego dostępu za pośrednictwem nowych interfejsów API platforma Commvault Data Platform zapewnia teraz pamięć masową typu scale-out, która może działać na powszechnie dostępnym sprzęcie i obsługiwać petabajty danych. Rozszerzenia te stały się możliwe dzięki wdrożeniu w rozwiązaniach Commvault Software technologii dostosowanych do skali chmury lub środowisk internetowych. W związku z tym wirtualne repozytorium platformy można skalować poziomo, co umożliwia obsługę dużych zbiorów danych przy zachowaniu prostoty operacji.

Szerszy zakres i wsparcie rozwiązania Commvault IntelliSnap
Innowacje wprowadzone w Commvault Data Platform obejmują integrację IntelliSnap z migawkami sprzętowymi, dla rozwiązań NEC, oraz koordynowaną kontrolę migawek sprzętowych w środowisku Nutanix. Rozwiązanie IntelliSnap umożliwia szybkie odtwarzanie danych w trybie online na podstawie rozszerzonej biblioteki migawek sprzętowych wykonanych w sposób spójny z aplikacją. Klienci mogą koordynować zarządzanie migawkami sprzętowymi (w tym operacjami odtwarzania danych) za pomocą technologii Intellisnap oraz wykorzystywać migawki, które zajmują niewiele miejsca, do tworzenia kopii systemu dla określonego punktu w czasie. Koordynowanie procesów na jednej platformie przyspiesza odtwarzanie danych i upraszcza administrowanie nimi.   

Poza systemami Pure, Nimble, NetApp, EMC, HDS, Fujitsu, Huawei, HPE, IBM, Dell, Infinidat, DataCore i Oracle rozwiązanie IntelliSnap obsługuje teraz również systemy NEC i Nutanix. Oferta rozwiązań Commvault do replikacji danych na podstawie migawek sprzętowych należy do najbardziej kompleksowych w branży. Produkty Commvault obsługują bardzo szeroki zakres infrastruktur tradycyjnych, konwergentnych i hiperkonwergentnych oraz infrastruktur typu flash.  

Technologie oparte na migawkach sprzętowych należą do najszybszych i najwydajniejszych metod odzyskiwania danych i aplikacji. Klienci chcą integrować takie wbudowane technologie, oferowane przez partnerów będących dostawcami pamięci masowych, aby łatwiej osiągać wymagane poziomy usług. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Commvault Data Platform zapewnia rozszerzone funkcje zarządzania migawkami sprzętowymi, które umożliwiają zwiększenie wydajności produkcyjnej aplikacji i środowisk hypervisorów o znaczeniu newralgicznym.

Źródło: Commvault