Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego

cyberatakWraz ze wzrostem liczby wzajemnych powiązań pomiędzy systemami informatycznymi i częstszym wykorzystaniem w głównych obszarach biznesu złożonych technologii takich jak chmura obliczeniowa, Big Data i Internet rzeczy, rośnie również liczba cyberataków. W 2015 roku liczba odnotowanych ataków wzrosła o 51% we Francji i o 38% na świecie. Przedsiębiorstwa i organizacje stają przed pytaniem nie o to, czy zostaną zaatakowane, ale kiedy nastąpi kolejna próba ataku, a przede wszystkim czy zagrożenie takie uda się wykryć.


Thales, światowy lider technologiczny na  rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa, otworzył nowe Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego (SOC - Security Operation Center), zlokalizowane w Elancourt koło Paryża. Przy rosnących zagrożeniach cyberprzestępczością oraz pogłębiającej się złożoności cyberataków, Thales rozwija swoją infrastrukturę bezpieczeństwa, włączając najnowsze technologie i wykorzystując innowacje dla ochrony systemów informatycznych najbardziej wymagających klientów.

Oferta produktów Thales opiera się o gwarancję spersonalizowanego wsparcia dla każdego klienta, w szczególności przez dostarczenie gamy nowych usług zwiększających wartość dodaną rozwiązań. Ponad 30 kluczowych organizacji zaufało już Thales w zakresie zabezpieczania ich systemów informatycznych przed cyberatakami.

Thales stale poprawia wyniki wykrywalności i rozwija zdolność szybkiego reagowania, by wspierać klientów w skutecznym stawianiu czoła współczesnym wyzwaniom.

Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Elancourt stanowi integralną część systemu cyberbezpieczeństwa Thales, jako ważny element oferty zapewniającej każdemu klientowi rozwiązania dopasowane do jego indywidualnych potrzeb.

Centrum zaprojektowano w oparciu o najważniejsze filary funkcjonowania:
• Zapobieganie i przewidywanie ryzyka dla systemów informatycznych przedsiębiorstwa. Nowe Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego jest również odpowiedzialne za usługi dostarczane przez Thales CERT-IST2, który pełni ciągły nadzór nad bezpieczeństwem systemów informatycznych klientów od 1999 roku. Do funkcji centrum należy również wysyłanie powiadomień na temat słabych punktów systemów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa danych.
• Wykrywanie incydentów i reagowanie w czasie rzeczywistym, w oparciu o dynamiczną analizę i sprawne rozwiązywanie problemów, a w razie potrzeby - mobilizowanie Zespołu Szybkiego Reagowania powołanego przez Thales w 2013 roku.
• Monitorowanie zgodności w celu sprawdzenia, czy podejmowane przez użytkowników działania pozostają w zgodzie z polityką bezpieczeństwa przedsiębiorstw.

Produkt nadzorujący bezpieczeństwo stworzony przez firmę Thales zapewnia organizacjom pełną gamę usług, dzięki którym mogą skutecznie bronić się przed rosnącą liczbą zagrożeń cyberatakami.

Źródło: Thales

Logowanie i rejestracja