Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Intel Security rozszerza ekosystem partnerski

Intel SecurityIntel Security podjął kilka bardzo ważnych decyzji strategicznych dotyczących rozszerzenia sojuszu Intel Security Innovation Alliance i zawarł nowe umowy partnerskie z firmami Siemens oraz BT. To efekt realizacji nowej strategii korporacyjnej, opartej na tzw. cyklu obrony przed zagrożeniami.


Intel Security Innovation Alliance (SIA) to technologiczny program partnerski stworzony po to, aby przyspieszyć rozwój współpracujących ze sobą produktów bezpieczeństwa i uprościć ich integrację w złożonych środowiskach klientów. Pracując razem, Intel Security i jego partnerzy tworzą rozwiązania bardziej kompleksowe niż te dostępne u dowolnego pojedynczego dostawcy.

Głównym celem tej inicjatyw jest ujednolicenie i integracja kluczowych etapów obrony przed zagrożeniami, znaczne skrócenie czasu reakcji w przypadku zaawansowanych ataków ukierunkowanych i łatwiejsza naprawa naruszonych systemów.

"Dziś większość organizacji ma w swojej infrastrukturze odpowiedzialnej za bezpieczeństwo produkty różnych dostawców, które się ze sobą nie komunikują i nie oddziałują na siebie. To niestety może być bardzo zgubne, bowiem nie tylko powiększa koszty operacyjne, ale też podnosi ryzyko. Głównym wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa jest otwarte, wspólne podejście różnych producentów do wykrywania zagrożeń i minimalizowania ryzyka. Dzięki skutecznej współpracy w ramach Intel Security Innovation Alliance i wspólnym działaniom możemy wykrywać zagrożenia znacznie szybciej i automatyzować przepływ pracy tak, żeby rozwiązywać problemy bezpieczeństwa na bieżąco" - tłumaczy mówi Piotr Boetzel, odpowiedzialny w Intel Security Poland za kanał partnerski.

Ekosystem partnerski

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy do programu technologicznego Intel Security Innovation Alliance dołączyło ponad 30 nowych firm. Kooperacja umożliwia budowanie jednolitego i połączonego ekosystemu zabezpieczeń - działania podjęte w ramach sojuszu przyczyniają się bowiem do szybszego rozwoju współpracujących ze sobą produktów zabezpieczających, które są kompatybilne ze zintegrowanym i połączonym systemem zabezpieczeń firmy Intel Security. Takie rozwiązanie skutecznie usprawnia procesy wykrywania, ochrony i naprawy w całym cyklu obrony przed zagrożeniami.

Dzięki dotychczasowej współpracy z ponad 150 partnerami Intel Security stał się wiodącym graczem w zakresie integracji platformy zarządzania z narzędziami SIEM, rozwiązaniami informującymi o zagrożeniach, technologią udostępniania danych o zagrożeniach, ochroną przed atakami APT i zautomatyzowanymi opcjami wykrywania i reagowania.

"Nasza rozszerzona oferta składająca się ze ściśle zintegrowanych produktów i specjalistycznych rozwiązań upraszcza i przyspiesza wdrożenie zabezpieczeń w złożonych środowiskach biznesowych. Dzięki temu klienci są w stanie stawić czoła zagrożeniom szybciej i przy użyciu mniejszej liczby zasobów" - mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager w Intel Security Poland.

Firmy dzięki aktywnej obecności w  sojuszu Intel Security Innovation Alliance mogą oferować swoim klientom rozwiązania, które maksymalizują wartość wdrożonych inwestycji, skracają czas potrzebny na rozwiązanie problemów oraz obniżają koszty operacyjne.

"Kluczową technologią leżącą u podstaw programu Intel Security Innovation Alliance jest warstwa wymiany danych McAfee Data Exchange Layer. Stanowi ona fundamentalną platformę komunikacyjną, która zapewnia integrację nie tylko z produktami Intel Security, ale również z produktami innych dostawców. Ta otwarta, a przy tym bezpieczna struktura łączy produkty zabezpieczające od wielu dostawców i pozwala im na wymianę informacji. W trakcie lub już po procesie integracji z McAfee Data Exchange Layer jest ponad 20 partnerów Intel Security Innovation Alliance" - tłumaczy Tom Fountain, wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesu, Intel Security.

Najnowszym partnerem  Intel Security Innovation Alliance została firma BT oraz Siemens, z którą Intel Security rozszerzył współpracę w zakresie przemysłowych rozwiązań zabezpieczających.

Źródło: Intel Security