Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Intel Security rozszerza ekosystem partnerski

Intel SecurityIntel Security podjął kilka bardzo ważnych decyzji strategicznych dotyczących rozszerzenia sojuszu Intel Security Innovation Alliance i zawarł nowe umowy partnerskie z firmami Siemens oraz BT. To efekt realizacji nowej strategii korporacyjnej, opartej na tzw. cyklu obrony przed zagrożeniami.


Intel Security Innovation Alliance (SIA) to technologiczny program partnerski stworzony po to, aby przyspieszyć rozwój współpracujących ze sobą produktów bezpieczeństwa i uprościć ich integrację w złożonych środowiskach klientów. Pracując razem, Intel Security i jego partnerzy tworzą rozwiązania bardziej kompleksowe niż te dostępne u dowolnego pojedynczego dostawcy.

Głównym celem tej inicjatyw jest ujednolicenie i integracja kluczowych etapów obrony przed zagrożeniami, znaczne skrócenie czasu reakcji w przypadku zaawansowanych ataków ukierunkowanych i łatwiejsza naprawa naruszonych systemów.

"Dziś większość organizacji ma w swojej infrastrukturze odpowiedzialnej za bezpieczeństwo produkty różnych dostawców, które się ze sobą nie komunikują i nie oddziałują na siebie. To niestety może być bardzo zgubne, bowiem nie tylko powiększa koszty operacyjne, ale też podnosi ryzyko. Głównym wyzwaniem w zakresie bezpieczeństwa jest otwarte, wspólne podejście różnych producentów do wykrywania zagrożeń i minimalizowania ryzyka. Dzięki skutecznej współpracy w ramach Intel Security Innovation Alliance i wspólnym działaniom możemy wykrywać zagrożenia znacznie szybciej i automatyzować przepływ pracy tak, żeby rozwiązywać problemy bezpieczeństwa na bieżąco" - tłumaczy mówi Piotr Boetzel, odpowiedzialny w Intel Security Poland za kanał partnerski.

Ekosystem partnerski

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy do programu technologicznego Intel Security Innovation Alliance dołączyło ponad 30 nowych firm. Kooperacja umożliwia budowanie jednolitego i połączonego ekosystemu zabezpieczeń - działania podjęte w ramach sojuszu przyczyniają się bowiem do szybszego rozwoju współpracujących ze sobą produktów zabezpieczających, które są kompatybilne ze zintegrowanym i połączonym systemem zabezpieczeń firmy Intel Security. Takie rozwiązanie skutecznie usprawnia procesy wykrywania, ochrony i naprawy w całym cyklu obrony przed zagrożeniami.

Dzięki dotychczasowej współpracy z ponad 150 partnerami Intel Security stał się wiodącym graczem w zakresie integracji platformy zarządzania z narzędziami SIEM, rozwiązaniami informującymi o zagrożeniach, technologią udostępniania danych o zagrożeniach, ochroną przed atakami APT i zautomatyzowanymi opcjami wykrywania i reagowania.

"Nasza rozszerzona oferta składająca się ze ściśle zintegrowanych produktów i specjalistycznych rozwiązań upraszcza i przyspiesza wdrożenie zabezpieczeń w złożonych środowiskach biznesowych. Dzięki temu klienci są w stanie stawić czoła zagrożeniom szybciej i przy użyciu mniejszej liczby zasobów" - mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager w Intel Security Poland.

Firmy dzięki aktywnej obecności w  sojuszu Intel Security Innovation Alliance mogą oferować swoim klientom rozwiązania, które maksymalizują wartość wdrożonych inwestycji, skracają czas potrzebny na rozwiązanie problemów oraz obniżają koszty operacyjne.

"Kluczową technologią leżącą u podstaw programu Intel Security Innovation Alliance jest warstwa wymiany danych McAfee Data Exchange Layer. Stanowi ona fundamentalną platformę komunikacyjną, która zapewnia integrację nie tylko z produktami Intel Security, ale również z produktami innych dostawców. Ta otwarta, a przy tym bezpieczna struktura łączy produkty zabezpieczające od wielu dostawców i pozwala im na wymianę informacji. W trakcie lub już po procesie integracji z McAfee Data Exchange Layer jest ponad 20 partnerów Intel Security Innovation Alliance" - tłumaczy Tom Fountain, wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesu, Intel Security.

Najnowszym partnerem  Intel Security Innovation Alliance została firma BT oraz Siemens, z którą Intel Security rozszerzył współpracę w zakresie przemysłowych rozwiązań zabezpieczających.

Źródło: Intel Security

Logowanie i rejestracja