Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Engave prezentuje macierze Pure Storage AFA (All-Flash Array)

Pure StoragePoczas konferencji Mistrzowie Infrastruktury, tematem której było znaczenie bezpieczeństwa oraz łatwość i szybkość dostępu do danych, przechowywanych w Data Center i chmurze prywatnej, warszawska firma Engave zaprezentowała, po raz pierwszy w Polsce, macierze oparte całkowicie na pamięciach półprzewodnikowych typu Flash (AFA - All-Flash Arrays), amerykańskiej firmy Pure Storage oraz nowy model sprzedaży systemów pamięci masowych.


"Na rynku technologii pamięci masowych na naszych oczach dokonuje się rewolucja. Już lekko zasiedziali producenci odczuwają presję ze strony nowych, innowacyjnych firm. Nie mając pomysłu jak skutecznie konkurować z nimi o nowych klientów, tradycyjni producenci starają się zwiększyć rentowność zdobytych klientów, wymuszając na nich przedwczesną wymianę systemów, wiązane zakupy funkcji dodatkowych oraz wysokie ceny usług serwisowych. Rynek jest zmęczony tymi praktykami i oczekuje zmian. Dzięki współpracy z Pure Storage jesteśmy w stanie zaoferować klientom zarówno wyjątkowe produkty, jak i bardzo rozsądne warunki handlowe, a także lokalne wsparcie i serwis" - mówi Iwo Dominik Żochowski, prezes Engave.

Pure Storage ma prawie 2000 klientów na całym świecie i szybko rośnie, oferując produkty dobrze dopasowane do faktycznych potrzeb średnich i dużych organizacji. Bardzo wysoka wydajność macierzy Pure Storage FlashArray //m20, //m50 oraz m//70 nawet pod bardzo dużym obciążeniem, jest ‘znakiem firmowym’ producenta, co potwierdzają także klienci w Polsce. Na rynku dostępnych jest niewiele rozwiązań o podobnej wydajności. Ustępują one jednak rozwiązaniom Pure Storage pod względem funkcjonalnym oraz przede wszystkim, możliwości kształtowania warunków handlowych, wsparcia i serwisowych.

"Przedsiębiorstwa, kupując macierz Pure Storage otrzymują w cenie wszystkie możliwe opcje funkcjonalne opiewające na maksymalną pojemność macierzy. To polisa ubezpieczeniowa, dzięki której klient zachowuje rzeczywistą kontrolę nad całkowitymi kosztami posiadanego rozwiązania. Dodatkowo, w przypadku zachowania ciągłości wsparcia, co trzy lata producent wymienia kontrolery macierzy na najnowsze, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za obudowę, sieci, nośniki, a przede wszystkim, za licencje na oprogramowanie. Wymiana kontrolerów to w praktyce wymiana macierzy. Żaden inny producent pamięci masowych nie oferuje tak atrakcyjnych warunków, a trzeba dodać, że ceny macierzy Pure Storage na tle systemów o podobnej wydajności są zasadniczo niższe" - tłumaczy Iwo Dominik Żochowski.

Engave współpracuje z Pure Storage nie tylko jako autoryzowany partner handlowy, lecz także jako firma oferująca pełen zakres usług wsparcia technicznego pierwszego i drugiego poziomu. Jest także jedynym w Polsce autoryzowanym partnerem serwisowym Pure Storage, który w swoim laboratorium posiada pełną linię macierzy. "Pamięci masowe to dla klientów infrastruktura o strategicznym znaczeniu, co tradycyjni dostawcy niejednokrotnie wykorzystują. Często jest tak, że klienci nie są w stanie zweryfikować rzeczywistych możliwości rozwiązań przed ich zakupem, co nie tylko jest frustrujące, ale zwykle także kosztowne. Z tego powodu przyjęliśmy założenie, że wszystkie modele macierzy Pure Storage, te starsze i te najnowsze, można przetestować w naszym laboratorium. W Engave Performance Lab klienci mogą bez zobowiązań testować swoje środowiska, obniżając ryzyko dokonania zakupu, a często rozwiązując różnorodne problemy" - mówi Wojciech Chmielewski, ekspert technologiczny w Engave.

W Engave Performance Lab klienci mają do dyspozycji różnorodne systemy pamięci masowych, serwery, a także rozwiązania sieciowe różnych konstrukcji i marek. Wśród nich są rozwiązania wieloletnich partnerów Engave: Lenovo i Juniper Networks. "Oferujemy klientom nie tylko poszczególne elementy infrastruktury, ale całe środowiska, sprawdzone empirycznie w Engave Performance Lab. Nasi klienci nie kupują przysłowiowego kota w worku, ale platformy, w których mogą bez ryzyka umieścić aplikacje krytyczne dla swojego biznesu. Mamy za sobą przeróżne projekty tego rodzaju, w tym dla banków i operatorów telekomunikacyjnych. Testujemy najróżniejsze scenariusze, w tym m.in. tak zaawansowane, jak wydajność i skuteczność przełączeń środowisk między odległymi centrami danych" - podkreśla Wojciech Chmielewski.

"Współpracujemy z Lenovo w zakresie platform serwerowych, które oferujemy także w połączeniu z macierzami Pure Storage. W ten sposób nie tylko uzupełniamy nasze oferty, ale odpowiadamy na potrzeby klientów, którym zależy na wydajności i szybkim dostępie do danych. Kiedy dołożymy sieci Juniper, klienci otrzymują kompletne rozwiązanie do przetwarzania ich zasobów danych, równocześnie zapewniając im bezpieczeństwo sieciowe, jak i bezpieczeństwo w chmurze prywatnej. To rozwiązanie typu end2end" - mówi inż. Monika Zakrzewska, odpowiedzialna za markę Pure Storage w firmie Engave.

Żyjemy w czasach gwałtownego przyrostu danych oraz coraz większego znaczenia informacji w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Coraz bardziej agresywne otoczenie wolnorynkowe wymusza poszukiwanie coraz skuteczniejszych narzędzi do budowy bezpiecznych i wydajnych środowisk do ich przetwarzania. Nie dajmy sobie wmówić, że tylko kosztowne rozwiązania zakorzenionych w Polsce producentów są w stanie to zapewnić.

Źródło:Engave