Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa generacja przełączników przyspieszy wdrożenia chmur hybrydowych

Cisco CloudCisco wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania dla centrów danych, jakimi są przełączniki Nexus przygotowane do pracy w sterowanych programowo sieciach SDN (Software Defined Network), które pozwalają na skalowanie wydajności chmury przy wykorzystaniu interfejsów o przepustowości 10/25/40/50/100 Gb/s. Dla użytkowników oznacza to możliwość 10-krotnego zwiększenia początkowej wydajności i to przy konkurencyjnej cenie urządzeń.


Nowe platformy przełączników Cisco udostępniają możliwości skalowania systemu, telemetrii sieci, funkcje bezpieczeństwa, oferują wydajność niezbędną do efektywnej obsługi systemów wykorzystujacych rozproszone kontenery i mikrousługi, a także zapewniają bezstratną transmisję danych wymaganą przez rozwiązania pamięci masowych IP i infrastruktury hiperkonwergentne. Nowe przełączniki Cisco dają użytkownikom 2-letnią przewagę technologiczną w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań oferowanych przez innych producentów.

Zastosowane w nowej generacji przełączników Nexus innowacyjne układy ASIC po raz pierwszy w historii pozwalają na instalację i zamienne stosowanie interfejsów 25/50/100 Gb/s przy zachowaniu kosztów oraz gęstości portów takich, jak we współcześnie stosowanych sieciach 10/40 Gb/s zapewniając jednocześnie możliwość zwiększenia przepustowości nawet 10-krotnie.

Nowe przełączniki Nexus 9000 oferują:
• Wysoką przepustowość do 100 Gb/s, o 25% większą wydajność przy 2-krotnie niższej cenie w porównaniu do podobnych urządzeń dostępnych na rynku, a dodatkowo większą niezawodność i mniejsze zużycie energii.
• Funkcję telemetrii sieci w czasie rzeczywistym przy transmisji z prędkością do 100 Gb/s, która pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa przy wykorzystaniu powszechnie stosowanego mechanizmu NetFlow oraz ułatwia rozwiązywanie problemów pojawiających się w całym zintegrowanym systemie sieciowym i aplikacyjnym.
• 10-krotny wzrost skalowaności dla liczby obsługiwanych adresów IP i urządzeń końcowych oraz wsparcie dla ponad miliona kontenerów w jednej szafie stelażowej.
• Unikalne usługi chmurowe pozwalające na adaptacyjne dopasowywanie pojemności i kontrolowanie zatorów w sieci, co umożliwia zapewnienie bezstratnej transmisji danych do pamięci masowych IP. Infrastruktury konwergentne lub hiperkonwergentne mogą być obsługiwane przez jeden system okablowania, co pozwala na 50-procentowe zwiększenie szybkości aplikacji w porównaniu do klasycznych, konkurencyjnych platform tego typu.
• Możliwość rozbudowy systemu w przyszłości i wykorzystania ekonomicznych zalet chmury oraz hiperkonwergentnej infrastruktury i aplikacji opartych na mikrousługach oraz kontenerach.