Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa generacja przełączników przyspieszy wdrożenia chmur hybrydowych

Cisco CloudCisco wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania dla centrów danych, jakimi są przełączniki Nexus przygotowane do pracy w sterowanych programowo sieciach SDN (Software Defined Network), które pozwalają na skalowanie wydajności chmury przy wykorzystaniu interfejsów o przepustowości 10/25/40/50/100 Gb/s. Dla użytkowników oznacza to możliwość 10-krotnego zwiększenia początkowej wydajności i to przy konkurencyjnej cenie urządzeń.


Nowe platformy przełączników Cisco udostępniają możliwości skalowania systemu, telemetrii sieci, funkcje bezpieczeństwa, oferują wydajność niezbędną do efektywnej obsługi systemów wykorzystujacych rozproszone kontenery i mikrousługi, a także zapewniają bezstratną transmisję danych wymaganą przez rozwiązania pamięci masowych IP i infrastruktury hiperkonwergentne. Nowe przełączniki Cisco dają użytkownikom 2-letnią przewagę technologiczną w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań oferowanych przez innych producentów.

Zastosowane w nowej generacji przełączników Nexus innowacyjne układy ASIC po raz pierwszy w historii pozwalają na instalację i zamienne stosowanie interfejsów 25/50/100 Gb/s przy zachowaniu kosztów oraz gęstości portów takich, jak we współcześnie stosowanych sieciach 10/40 Gb/s zapewniając jednocześnie możliwość zwiększenia przepustowości nawet 10-krotnie.

Nowe przełączniki Nexus 9000 oferują:
• Wysoką przepustowość do 100 Gb/s, o 25% większą wydajność przy 2-krotnie niższej cenie w porównaniu do podobnych urządzeń dostępnych na rynku, a dodatkowo większą niezawodność i mniejsze zużycie energii.
• Funkcję telemetrii sieci w czasie rzeczywistym przy transmisji z prędkością do 100 Gb/s, która pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa przy wykorzystaniu powszechnie stosowanego mechanizmu NetFlow oraz ułatwia rozwiązywanie problemów pojawiających się w całym zintegrowanym systemie sieciowym i aplikacyjnym.
• 10-krotny wzrost skalowaności dla liczby obsługiwanych adresów IP i urządzeń końcowych oraz wsparcie dla ponad miliona kontenerów w jednej szafie stelażowej.
• Unikalne usługi chmurowe pozwalające na adaptacyjne dopasowywanie pojemności i kontrolowanie zatorów w sieci, co umożliwia zapewnienie bezstratnej transmisji danych do pamięci masowych IP. Infrastruktury konwergentne lub hiperkonwergentne mogą być obsługiwane przez jeden system okablowania, co pozwala na 50-procentowe zwiększenie szybkości aplikacji w porównaniu do klasycznych, konkurencyjnych platform tego typu.
• Możliwość rozbudowy systemu w przyszłości i wykorzystania ekonomicznych zalet chmury oraz hiperkonwergentnej infrastruktury i aplikacji opartych na mikrousługach oraz kontenerach.