Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet z rekomendacją NSS Labs dla najskuteczniejszego firewalla

NSS LABS RecommendedFortinet przedstawił wyniki testów porównawczych firewalli nowej generacji (NGFW, ang. Next-Generation Firewall) przeprowadzonych przez firmę NSS Labs. W trakcie ciągłych testów na żywo, trwających od 1 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r., zapora sieciowa Fortinet zablokowała 99,97% eksploitów stosowanych przez cyberprzestępców w aktywnych kampaniach. W rezultacie firewall korporacyjny FORTINET FortiGate 3200D otrzymał najwyższe noty we wszystkich kategoriach testów i zdobył rekomendację NSS Labs.


Organizacja NSS Labs regularnie testuje firewalle następnej generacji czołowych producentów i sprawdza rozwiązania konkurujących firm w wymagających, rzeczywistych scenariuszach, aby zbadać skuteczność zabezpieczeń, wydajność sieci i całkowity koszt posiadania. Wyniki służą do stworzenia mapy bezpieczeństwa i raportów porównawczych.

Organizacja NSS Labs przeprowadza też ciągłe testy na żywo Cyber Assessment Warning System (CAWS), w ramach których rywalizujące ze sobą rozwiązania każdego dnia muszą sprostać setkom ataków. Te rygorystyczne testy wykazują prawdziwą skuteczność zabezpieczeń na co dzień i stanowią cenne źródło informacji dla klientów, ponieważ pozwalają im zapoznać się z rzeczywistymi wynikami poszczególnych produktów jeszcze przed ich wdrożeniem.  

W testach CAWS FORTINET odnotował najwyższy ogólny wskaźnik blokowania - w 61 dniach z łącznej liczby 62 dni testów rozwiązanie powstrzymało 100% ataków. Produkt FORTINET zablokował łącznie 99,97% aktualnych eksploitów.

Badania wykazały również, że wydajność sieci wzrosła o 37% więcej, niż podano w specyfikacji zawartej w danych technicznych FORTINET. Rozwiązanie Fortinet pozwoliło uzyskać najmniejsze opóźnienie (średnio na poziomie 4,2 mikrosekundy) wśród wszystkich badanych produktów niezależnie od wielkości pakietu. Umożliwiło również największą maksymalną liczbę połączeń TCP (30 milionów). FORTINET odnotował jednocześnie drugi w kolejności wynik w kategorii wydajności sieci (średnio ponad 19 Gb/s). Dane te dają klientom pewność, że dzięki niezbędnej dziś infrastrukturze zapewniającej najmniejsze opóźnienia i największą wydajność sprostają gwałtownie rosnącym potrzebom w zakresie sieci, które wynikają z rozwoju takich trendów technologicznych jak platformy mobilne czy Internet przedmiotów.

Całkowity koszt posiadania (TCO) dla rozwiązania FORTINET był znacznie niższy niż w przypadku rywala, który osiągnął najbardziej zbliżony wynik. FORTINET okazał się też jednym z dwóch producentów, w przypadku których rzeczywisty całkowity koszt posiadania był niższy niż podano w oficjalnych specyfikacjach.

FORTINET otrzymał też rekomendacje NSS Labs dla takich swoich rozwiązań jak system do wykrywania naruszeń bezpieczeństwa FortiSandbox, nowej generacji system zapobiegania włamaniom FortiGuard, korporacyjny firewall FortiGate, oprogramowanie do ochrony punktów końcowych FortiClient czy firewalle do aplikacji WWW FortiWeb. Dzięki temu klienci FORTINET mogą wdrożyć najlepszą platformę zabezpieczeń, która sięga od punktów końcowych po chmurę i obejmuje wszystkie elementy pomiędzy nimi.

Źródło: Fortinet