Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Interceptor 9350

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, zaprezentowała urządzenie Interceptor 9350 pozwalające na lepszą skalowalność i upraszczające optymalizację WAN dla największych centrów danych.

 

Interceptor umożliwia dużym przedsiębiorstwom skalowalną optymalizację WAN, obsługując połączenia o dużej przepustowości i wspierając przy tym pracę setek tysięcy użytkowników końcowych. Przykładem są firmy z rankingu Fortune 500 (największych firm na świecie według przychodów), które wdrożyły Interceptor w swoich centrach danych by uprościć duże wdrożenia optymalizacji sieci WAN.

Interceptor jest specjalistycznym urządzeniem klastrującym zaprojektowanym dla wdrożeń akceleratorów Steelhead w środowiskach wymagających wysokiej pojemności i dostępności. Przechwytuje przechodzący przez niego ruch sieciowy z oddziałów firmy wyposażonych w akceleratory Steelhead i dystrybuuje połączenia TCP pomiędzy lokalne akceleratory zestawione w klaster. Zastosowanie Interceptora umożliwia elastyczne i skalowalne wdrażanie akceleratorów Steelhead bez konieczności korzystania ze skomplikowanych konfiguracji. Rozszerza też możliwości skalowania wydajności urządzeń Steelhead, czyli spełnia wymagania bardzo dużych centrów danych.

Interceptor upraszczając konfigurację sieci pozwala na bezproblemową współpracę nawet 25 urządzeń Steelhead ustawionych w klaster. Oferuje jednocześnie prostszą konfigurację i wybór jej wariantów pasujących do potrzeb dużych, skomplikowanych przedsiębiorstw. Riverbed Interceptor 9350 został zaprojektowany z myślą o korzyściach dla dużych przedsiębiorstw, o skalowalności i możliwości wsparcia dużej grupy użytkowników. Nowy Interceptor, w porównaniu do poprzedniego modelu, zapewnia do 3 razy większą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu wsparcia dla miliona równocześnie optymalizowanych połączeń. Ponadto, nowa wersja obsługuje do trzech interfejsów sieciowych 10G (NIC - ang. Network Interface Card), co umożliwia płynną integrację z nowoczesnymi centrami danych.

Interceptor 9350 zwiększa wydajność i skalowalność
• 12 Gb/s przepustowości - Interceptor 9350 obsługuje do 12 Gb/s ruchu wejściowego i wyjściowego, co umożliwia klientom optymalizację sieci WAN dopasowaną do wielkości ich centrum danych. Jest to szczególnie ważne przy replikacji danych w wysokiej przepustowości i zabezpieczeniach disaster recovery.
• 10G NIC - wsparcie dla kart sieciowych 10G Interceptora 9350 umożliwia płynną integrację z nowocześnie zaprojektowanymi centrami danych.
• 20 portów Gigabit Ethernet - Urządzenie Interceptor może być wyposażone w maksymalnie 20 portów Gigabit Ethernet, aby zapewnić maksymalną skalowalność w sieciach z wieloma ruterami obsługującymi ruch wejściowy i wyjściowy.

Interceptor Software 2.0 zapewnia pełną przejrzystość
Urządzenia Interceptor automatycznie dystrybuuje połączenia pomiędzy akceleratory Steelhead pracujące w powiązanym z nimi klastrze. Wysoka dostępność i skalowalność Interceptora pozwalają klientom wdrożyć urządzenia Steelhead w trybie pełnej przejrzystości zwiększając widoczność źródłowego adresu IP, docelowego adresu IP oraz docelowego portu, do którego należy ruch.

Wysoka dostępność
W przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania, urządzenie Interceptor zapewnienia wysoką dostępność w celu zapewnienia nieprzerwanego działania optymalizacji.
• wielo-interfejsowe klastrowanie - Zapewnia klientom dodatkowe opcje odzyskiwania danych, co gwarantuje, że awaria jednego połączenia nie spowoduje utraty łączności między Interceptorem i Steelheadem w klastrze.
• wsparcie Fail-to-block - Oprócz istniejących cech fail-to-wire, oprogramowanie Interceptor oferuje wsparcie Fail-to-block, co pozwala sieci ominięcie awarii.

"Urządzenie Interceptor Riverbed jest idealnym rozwiązaniem dla skalowalna wdrożeń Steelhead w sieci WAN największych przedsiębiorstw ", powiedział Alan Saldich, wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed. “Interceptor 9350 jest zaprojektowany by dostarczać coraz więcej korzyści, w tym uprościć skomplikowane wdrożenia w bardzo dużych centrach danych oraz zaoferować zwiększoną skalowalość. Wspierając do 12Gb/s optymalizowanej przepustowości i do miliona równoczesnych połączeń TCP Interceptor, w połączeniu z akceleratorami Steelhead, stanowi najbardziej skalowalne rozwiązanie na rynku WAN.”

Interceptor 9350 jest już dostępny.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum