Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Interceptor 9350

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, zaprezentowała urządzenie Interceptor 9350 pozwalające na lepszą skalowalność i upraszczające optymalizację WAN dla największych centrów danych.

 

Interceptor umożliwia dużym przedsiębiorstwom skalowalną optymalizację WAN, obsługując połączenia o dużej przepustowości i wspierając przy tym pracę setek tysięcy użytkowników końcowych. Przykładem są firmy z rankingu Fortune 500 (największych firm na świecie według przychodów), które wdrożyły Interceptor w swoich centrach danych by uprościć duże wdrożenia optymalizacji sieci WAN.

Interceptor jest specjalistycznym urządzeniem klastrującym zaprojektowanym dla wdrożeń akceleratorów Steelhead w środowiskach wymagających wysokiej pojemności i dostępności. Przechwytuje przechodzący przez niego ruch sieciowy z oddziałów firmy wyposażonych w akceleratory Steelhead i dystrybuuje połączenia TCP pomiędzy lokalne akceleratory zestawione w klaster. Zastosowanie Interceptora umożliwia elastyczne i skalowalne wdrażanie akceleratorów Steelhead bez konieczności korzystania ze skomplikowanych konfiguracji. Rozszerza też możliwości skalowania wydajności urządzeń Steelhead, czyli spełnia wymagania bardzo dużych centrów danych.

Interceptor upraszczając konfigurację sieci pozwala na bezproblemową współpracę nawet 25 urządzeń Steelhead ustawionych w klaster. Oferuje jednocześnie prostszą konfigurację i wybór jej wariantów pasujących do potrzeb dużych, skomplikowanych przedsiębiorstw. Riverbed Interceptor 9350 został zaprojektowany z myślą o korzyściach dla dużych przedsiębiorstw, o skalowalności i możliwości wsparcia dużej grupy użytkowników. Nowy Interceptor, w porównaniu do poprzedniego modelu, zapewnia do 3 razy większą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu wsparcia dla miliona równocześnie optymalizowanych połączeń. Ponadto, nowa wersja obsługuje do trzech interfejsów sieciowych 10G (NIC - ang. Network Interface Card), co umożliwia płynną integrację z nowoczesnymi centrami danych.

Interceptor 9350 zwiększa wydajność i skalowalność
• 12 Gb/s przepustowości - Interceptor 9350 obsługuje do 12 Gb/s ruchu wejściowego i wyjściowego, co umożliwia klientom optymalizację sieci WAN dopasowaną do wielkości ich centrum danych. Jest to szczególnie ważne przy replikacji danych w wysokiej przepustowości i zabezpieczeniach disaster recovery.
• 10G NIC - wsparcie dla kart sieciowych 10G Interceptora 9350 umożliwia płynną integrację z nowocześnie zaprojektowanymi centrami danych.
• 20 portów Gigabit Ethernet - Urządzenie Interceptor może być wyposażone w maksymalnie 20 portów Gigabit Ethernet, aby zapewnić maksymalną skalowalność w sieciach z wieloma ruterami obsługującymi ruch wejściowy i wyjściowy.

Interceptor Software 2.0 zapewnia pełną przejrzystość
Urządzenia Interceptor automatycznie dystrybuuje połączenia pomiędzy akceleratory Steelhead pracujące w powiązanym z nimi klastrze. Wysoka dostępność i skalowalność Interceptora pozwalają klientom wdrożyć urządzenia Steelhead w trybie pełnej przejrzystości zwiększając widoczność źródłowego adresu IP, docelowego adresu IP oraz docelowego portu, do którego należy ruch.

Wysoka dostępność
W przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania, urządzenie Interceptor zapewnienia wysoką dostępność w celu zapewnienia nieprzerwanego działania optymalizacji.
• wielo-interfejsowe klastrowanie - Zapewnia klientom dodatkowe opcje odzyskiwania danych, co gwarantuje, że awaria jednego połączenia nie spowoduje utraty łączności między Interceptorem i Steelheadem w klastrze.
• wsparcie Fail-to-block - Oprócz istniejących cech fail-to-wire, oprogramowanie Interceptor oferuje wsparcie Fail-to-block, co pozwala sieci ominięcie awarii.

"Urządzenie Interceptor Riverbed jest idealnym rozwiązaniem dla skalowalna wdrożeń Steelhead w sieci WAN największych przedsiębiorstw ", powiedział Alan Saldich, wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed. “Interceptor 9350 jest zaprojektowany by dostarczać coraz więcej korzyści, w tym uprościć skomplikowane wdrożenia w bardzo dużych centrach danych oraz zaoferować zwiększoną skalowalość. Wspierając do 12Gb/s optymalizowanej przepustowości i do miliona równoczesnych połączeń TCP Interceptor, w połączeniu z akceleratorami Steelhead, stanowi najbardziej skalowalne rozwiązanie na rynku WAN.”

Interceptor 9350 jest już dostępny.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum