Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed Interceptor 9350

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, zaprezentowała urządzenie Interceptor 9350 pozwalające na lepszą skalowalność i upraszczające optymalizację WAN dla największych centrów danych.

 

Interceptor umożliwia dużym przedsiębiorstwom skalowalną optymalizację WAN, obsługując połączenia o dużej przepustowości i wspierając przy tym pracę setek tysięcy użytkowników końcowych. Przykładem są firmy z rankingu Fortune 500 (największych firm na świecie według przychodów), które wdrożyły Interceptor w swoich centrach danych by uprościć duże wdrożenia optymalizacji sieci WAN.

Interceptor jest specjalistycznym urządzeniem klastrującym zaprojektowanym dla wdrożeń akceleratorów Steelhead w środowiskach wymagających wysokiej pojemności i dostępności. Przechwytuje przechodzący przez niego ruch sieciowy z oddziałów firmy wyposażonych w akceleratory Steelhead i dystrybuuje połączenia TCP pomiędzy lokalne akceleratory zestawione w klaster. Zastosowanie Interceptora umożliwia elastyczne i skalowalne wdrażanie akceleratorów Steelhead bez konieczności korzystania ze skomplikowanych konfiguracji. Rozszerza też możliwości skalowania wydajności urządzeń Steelhead, czyli spełnia wymagania bardzo dużych centrów danych.

Interceptor upraszczając konfigurację sieci pozwala na bezproblemową współpracę nawet 25 urządzeń Steelhead ustawionych w klaster. Oferuje jednocześnie prostszą konfigurację i wybór jej wariantów pasujących do potrzeb dużych, skomplikowanych przedsiębiorstw. Riverbed Interceptor 9350 został zaprojektowany z myślą o korzyściach dla dużych przedsiębiorstw, o skalowalności i możliwości wsparcia dużej grupy użytkowników. Nowy Interceptor, w porównaniu do poprzedniego modelu, zapewnia do 3 razy większą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu wsparcia dla miliona równocześnie optymalizowanych połączeń. Ponadto, nowa wersja obsługuje do trzech interfejsów sieciowych 10G (NIC - ang. Network Interface Card), co umożliwia płynną integrację z nowoczesnymi centrami danych.

Interceptor 9350 zwiększa wydajność i skalowalność
• 12 Gb/s przepustowości - Interceptor 9350 obsługuje do 12 Gb/s ruchu wejściowego i wyjściowego, co umożliwia klientom optymalizację sieci WAN dopasowaną do wielkości ich centrum danych. Jest to szczególnie ważne przy replikacji danych w wysokiej przepustowości i zabezpieczeniach disaster recovery.
• 10G NIC - wsparcie dla kart sieciowych 10G Interceptora 9350 umożliwia płynną integrację z nowocześnie zaprojektowanymi centrami danych.
• 20 portów Gigabit Ethernet - Urządzenie Interceptor może być wyposażone w maksymalnie 20 portów Gigabit Ethernet, aby zapewnić maksymalną skalowalność w sieciach z wieloma ruterami obsługującymi ruch wejściowy i wyjściowy.

Interceptor Software 2.0 zapewnia pełną przejrzystość
Urządzenia Interceptor automatycznie dystrybuuje połączenia pomiędzy akceleratory Steelhead pracujące w powiązanym z nimi klastrze. Wysoka dostępność i skalowalność Interceptora pozwalają klientom wdrożyć urządzenia Steelhead w trybie pełnej przejrzystości zwiększając widoczność źródłowego adresu IP, docelowego adresu IP oraz docelowego portu, do którego należy ruch.

Wysoka dostępność
W przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania, urządzenie Interceptor zapewnienia wysoką dostępność w celu zapewnienia nieprzerwanego działania optymalizacji.
• wielo-interfejsowe klastrowanie - Zapewnia klientom dodatkowe opcje odzyskiwania danych, co gwarantuje, że awaria jednego połączenia nie spowoduje utraty łączności między Interceptorem i Steelheadem w klastrze.
• wsparcie Fail-to-block - Oprócz istniejących cech fail-to-wire, oprogramowanie Interceptor oferuje wsparcie Fail-to-block, co pozwala sieci ominięcie awarii.

"Urządzenie Interceptor Riverbed jest idealnym rozwiązaniem dla skalowalna wdrożeń Steelhead w sieci WAN największych przedsiębiorstw ", powiedział Alan Saldich, wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed. “Interceptor 9350 jest zaprojektowany by dostarczać coraz więcej korzyści, w tym uprościć skomplikowane wdrożenia w bardzo dużych centrach danych oraz zaoferować zwiększoną skalowalość. Wspierając do 12Gb/s optymalizowanej przepustowości i do miliona równoczesnych połączeń TCP Interceptor, w połączeniu z akceleratorami Steelhead, stanowi najbardziej skalowalne rozwiązanie na rynku WAN.”

Interceptor 9350 jest już dostępny.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum