Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje rozwiązanie Citrix NetScaler T1000

Citrix NetScalerPodczas Mobile Word Congress (MWC) w Barcelonie, Citrix zapowiedział dostępność nowej serii rozwiązania NetScaler T1000, które integruje technologię optymalizacji ByteMobile z architekturą platformy NetScaler. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na szybki wzrost ruchu mobilnego oraz rozbudowę sieci LTE i LTE Advanced, które zmieniają sieci komórkowe, a zwłaszcza model przesyłania szyfrowanego wideo i treści, w konsekwencji sprawiają duże problemy dostawcom usług próbującym zoptymalizować łączne koszty użytkowania (TCO) strategicznych platform w ich infrastrukturze.


Rozwiązanie Citrix NetScaler T1000 zwiększa ekonomię obsługi ruchu mobilnego oferując dostawcom usług platformę o dobrym współczynniku „cena-wydajność”, która łączy technologię optymalizacji polepszającą doświadczenia abonentów mobilnych z technologią ADC zwiększającą wydajność sieci. Programowy fundament, na którym bazuje oferta Citrix Networking, pomaga klientom chronić inwestycje technologiczne, gdyż platformę NetScaler można łatwo aktualizować, aby uwzględnić nowe technologie i trendy branżowe w zakresie bezpiecznego dostarczania aplikacji i danych.

Ewolucja ruchu
Aby odnosić sukcesy w przyszłości, dostawcy usług potrzebują platformy, którą można łatwo skalować poziomo w celu obsługi szybko nasilającego się ruchu mobilnego. Mobilne wideo obecnie stanowi największe obciążenie dla sieci komórkowych, ale jego dostarczanie jest kluczowym wyróżnikiem na bardzo konkurencyjnym rynku usług mobilnych. Optymalizacja tego ruchu nabiera coraz większego znaczenia z perspektywy zwiększania wydajności sieci oraz polepszania doświadczeń użytkownika - płynniejsze odtwarzanie wideo ostatecznie przekłada się na lepsze wrażenia użytkownika końcowego (quality of experience, QoE). Dostawcy usług szukają zatem platformy, która może dynamicznie i efektywnie kierować ruch przez najbardziej efektywne ścieżki, ustalane bezpośrednio na podstawie potrzeb abonentów. Pomaga to ograniczyć opóźnienia, zwiększyć prędkość i zachować odpowiednią funkcjonalność. Być może najważniejsze jest jednak to, że w ten sposób dostawcy mogą znacznie ograniczyć koszty dostarczania nowych usług.

NetScaler T1000 łączy sterowanie ruchem rozpoznające potrzeby abonentów z równoważeniem obciążenia, usługami CGNAT oraz unikatową technologią identyfikacji i optymalizacji ruchu - wszystko to w ramach jednej platformy. NetScaler oferuje znacznie niższe koszty skalowania na jednostkę wydajności, pozwala modernizować poszczególne elementy sieci w różnym tempie, a przy tym można wykorzystać go we wdrożeniach fizycznych, hybrydowych oraz w pełni zwirtualizowanych i kontenerowych, aby ułatwić przejście na wirtualizację funkcji sieciowych (NFV).

Ponadto nowa platforma firmy Citrix obejmuje elastyczną architekturę do zarządzania różnymi rodzajami ruchu; większą wydajność, która zwiększa elastyczność operacyjną; większą efektywność dzięki wyższym wskaźnikom wykorzystania i konsolidacji infrastruktury; oraz niższe koszty TCO związane z utrzymaniem centrum danych i sieci.

Dodatkowymi zaletami platformy NetScaler T1000 z perspektywy dostawców usług są następujące możliwości:
• Konsolidowanie wielu funkcji na jednej platformie. Pozwala operatorom uprościć wdrożenia S/Gi-LAN oraz ograniczyć złożoność i nieefektywność. Najbardziej użytecznym scenariuszem konsolidacji jest połączenie translacji adresów sieciowych klasy operatorskiej (carrier-grade network address translation, CGNAT), równoważenia obciążenia w płaszczyźnie danych oraz optymalizacji i kierowania ruchem.
• Skalowanie mobilnych usług S/Gi-LAN. Pozwala operatorom skalować poziomo każdą funkcje sieciową, w tym równoważenie obciążenia, CGNAT, optymalizację oraz kierowanie ruchem w płaszczyźnie danych oraz usługi LTE DNS, SMPP, SIP i równoważenia obciążenia Diameter w płaszczyźnie kontrolnej.
• Opcje skalowalności dostosowane do różnych rozmiarów sieci. NetScaler T1000 jest dostępny w wersjach o przepustowości od 20 Gb/s do 100 Gb/s oraz od 100 Gb/s do 160 Gb/s z opcją aktualizacji licencji w celu uzyskania wyższej przepustowości. Co więcej, łączenie urządzeń w klastry pozwala zwiększyć przepustowość nawet do 3,3 Tb/s.
• Niższe koszty kapitałowe i operacyjne (CAPEX i OPEX). NetScaler T1000 znacznie obniża koszt za gigabit przepustowości, nawet do 1/3 w porównaniu z konkurencyjnymi platformami opartymi na układach ASIC. Operatorzy komórkowi mogą zastosować platformy NetScaler w swoich sieciach, aby obniżyć łączne koszty użytkowania (TCO).
• Przejście na sieci zautomatyzowane i zwirtualizowane. NetScaler ma certyfikat zgodności z popularnymi dystrybucjami OpenStack, takimi jak Red Hat i Mirantis, i może być wdrożony jako fizyczna funkcja sieciowa (physical network function, PNF). Ponadto wirtualne kontrolery dostarczania aplikacji (ADC) NetScaler VPX mogą współistnieć z urządzeniami NetScaler PNF w sieci hybrydowej, eksponując te same wywołania API na użytek platform koordynacji NFV, dzięki czemu wszystkimi platformami NetScaler można zarządzać za pomocą jednego rozwiązania administracyjnego.

Źródło: Citrix