Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje rozwiązanie Citrix NetScaler T1000

Citrix NetScalerPodczas Mobile Word Congress (MWC) w Barcelonie, Citrix zapowiedział dostępność nowej serii rozwiązania NetScaler T1000, które integruje technologię optymalizacji ByteMobile z architekturą platformy NetScaler. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na szybki wzrost ruchu mobilnego oraz rozbudowę sieci LTE i LTE Advanced, które zmieniają sieci komórkowe, a zwłaszcza model przesyłania szyfrowanego wideo i treści, w konsekwencji sprawiają duże problemy dostawcom usług próbującym zoptymalizować łączne koszty użytkowania (TCO) strategicznych platform w ich infrastrukturze.


Rozwiązanie Citrix NetScaler T1000 zwiększa ekonomię obsługi ruchu mobilnego oferując dostawcom usług platformę o dobrym współczynniku „cena-wydajność”, która łączy technologię optymalizacji polepszającą doświadczenia abonentów mobilnych z technologią ADC zwiększającą wydajność sieci. Programowy fundament, na którym bazuje oferta Citrix Networking, pomaga klientom chronić inwestycje technologiczne, gdyż platformę NetScaler można łatwo aktualizować, aby uwzględnić nowe technologie i trendy branżowe w zakresie bezpiecznego dostarczania aplikacji i danych.

Ewolucja ruchu
Aby odnosić sukcesy w przyszłości, dostawcy usług potrzebują platformy, którą można łatwo skalować poziomo w celu obsługi szybko nasilającego się ruchu mobilnego. Mobilne wideo obecnie stanowi największe obciążenie dla sieci komórkowych, ale jego dostarczanie jest kluczowym wyróżnikiem na bardzo konkurencyjnym rynku usług mobilnych. Optymalizacja tego ruchu nabiera coraz większego znaczenia z perspektywy zwiększania wydajności sieci oraz polepszania doświadczeń użytkownika - płynniejsze odtwarzanie wideo ostatecznie przekłada się na lepsze wrażenia użytkownika końcowego (quality of experience, QoE). Dostawcy usług szukają zatem platformy, która może dynamicznie i efektywnie kierować ruch przez najbardziej efektywne ścieżki, ustalane bezpośrednio na podstawie potrzeb abonentów. Pomaga to ograniczyć opóźnienia, zwiększyć prędkość i zachować odpowiednią funkcjonalność. Być może najważniejsze jest jednak to, że w ten sposób dostawcy mogą znacznie ograniczyć koszty dostarczania nowych usług.

NetScaler T1000 łączy sterowanie ruchem rozpoznające potrzeby abonentów z równoważeniem obciążenia, usługami CGNAT oraz unikatową technologią identyfikacji i optymalizacji ruchu - wszystko to w ramach jednej platformy. NetScaler oferuje znacznie niższe koszty skalowania na jednostkę wydajności, pozwala modernizować poszczególne elementy sieci w różnym tempie, a przy tym można wykorzystać go we wdrożeniach fizycznych, hybrydowych oraz w pełni zwirtualizowanych i kontenerowych, aby ułatwić przejście na wirtualizację funkcji sieciowych (NFV).

Ponadto nowa platforma firmy Citrix obejmuje elastyczną architekturę do zarządzania różnymi rodzajami ruchu; większą wydajność, która zwiększa elastyczność operacyjną; większą efektywność dzięki wyższym wskaźnikom wykorzystania i konsolidacji infrastruktury; oraz niższe koszty TCO związane z utrzymaniem centrum danych i sieci.

Dodatkowymi zaletami platformy NetScaler T1000 z perspektywy dostawców usług są następujące możliwości:
• Konsolidowanie wielu funkcji na jednej platformie. Pozwala operatorom uprościć wdrożenia S/Gi-LAN oraz ograniczyć złożoność i nieefektywność. Najbardziej użytecznym scenariuszem konsolidacji jest połączenie translacji adresów sieciowych klasy operatorskiej (carrier-grade network address translation, CGNAT), równoważenia obciążenia w płaszczyźnie danych oraz optymalizacji i kierowania ruchem.
• Skalowanie mobilnych usług S/Gi-LAN. Pozwala operatorom skalować poziomo każdą funkcje sieciową, w tym równoważenie obciążenia, CGNAT, optymalizację oraz kierowanie ruchem w płaszczyźnie danych oraz usługi LTE DNS, SMPP, SIP i równoważenia obciążenia Diameter w płaszczyźnie kontrolnej.
• Opcje skalowalności dostosowane do różnych rozmiarów sieci. NetScaler T1000 jest dostępny w wersjach o przepustowości od 20 Gb/s do 100 Gb/s oraz od 100 Gb/s do 160 Gb/s z opcją aktualizacji licencji w celu uzyskania wyższej przepustowości. Co więcej, łączenie urządzeń w klastry pozwala zwiększyć przepustowość nawet do 3,3 Tb/s.
• Niższe koszty kapitałowe i operacyjne (CAPEX i OPEX). NetScaler T1000 znacznie obniża koszt za gigabit przepustowości, nawet do 1/3 w porównaniu z konkurencyjnymi platformami opartymi na układach ASIC. Operatorzy komórkowi mogą zastosować platformy NetScaler w swoich sieciach, aby obniżyć łączne koszty użytkowania (TCO).
• Przejście na sieci zautomatyzowane i zwirtualizowane. NetScaler ma certyfikat zgodności z popularnymi dystrybucjami OpenStack, takimi jak Red Hat i Mirantis, i może być wdrożony jako fizyczna funkcja sieciowa (physical network function, PNF). Ponadto wirtualne kontrolery dostarczania aplikacji (ADC) NetScaler VPX mogą współistnieć z urządzeniami NetScaler PNF w sieci hybrydowej, eksponując te same wywołania API na użytek platform koordynacji NFV, dzięki czemu wszystkimi platformami NetScaler można zarządzać za pomocą jednego rozwiązania administracyjnego.

Źródło: Citrix

Logowanie i rejestracja