Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie Red Hat: inwestycje w aplikacje mobilne są opłacalne

Mobilność AplikacjeRed Hat podał wyniki badania, z którego wynika, że 74 proc. organizacji używających kluczowych wskaźników efektywności (KPI) do pomiaru aplikacji mobilnych uzyskuje pozytywny zwrot z inwestycji (ROI). Oznacza to, że inwestycje w mobilność były opłacalne. Sondaż Red Hat ujawnia, że 85 proc. organizacji używa do pomiaru efektywności wskaźników KPI, 9 proc. używa innych metod, a reszta w ogóle tego robi.


Sondaż Red Hat poświęcony dojrzałości rozwiązań mobilnych pokazał, że 52 proc. respondentów ma w pełni wdrożoną strategię aplikacji mobilnych, a 90 proc. planuje zwiększyć inwestycje w tworzenie tego typu rozwiązań w 2016 r. Spośród tych organizacji, które mają w pełni wdrożoną strategię, 96 proc. używa wskaźników KPI do mierzenia efektywności.

Kluczowe wnioski z badania

Respondenci rozumieją potrzebę sprawdzania efektywności aplikacji mobilnych, a większość (85 proc.) w jakimś stopniu wykorzystuje do tego wskaźniki KPI. Spośród respondentów, którzy używają wskaźników KPI, respondenci ze Stanów Zjednoczonych częściej raportują pozytywny ROI (79 proc.), niż ci z Europy Zachodniej (68 proc.). Zaledwie 4 proc. respondentów twierdzi, że ich programy aplikacji mobilnych przyniosły negatywny ROI, a jeden na sześciu (16 proc.) zgłasza zerowe ROI. Ponadto 7 proc. organizacji nie zna swojego ROI.

Aplikacje mobilne są najbardziej efektywne w branży produkcyjnej, telekomunikacyjnej i budowlanej. Spośród respondentów, którzy mierzą efektywność aplikacji mobilnych za pomocą zdefiniowanych wskaźników KPI, najbardziej pozytywny ROI odnotowują ci z branży produkcyjnej, telekomunikacyjnej i budowlanej:
• Produkcja - 92 proc.
• Telekomunikacja - 83 proc.
• Budownictwo - 83 proc.

Kolejne miejsca zajmują:
• Handel detaliczny - 76 proc.
• Dystrybucja i transport - 75 proc.
• Usługi biznesowe - 71 proc.
• Usługi finansowe - 69 proc.
• IT - 66 proc.
• Chemia i farmaceutyki - 56 proc.

"Nasz sondaż dojrzałości rozwiązań mobilnych pokazuje, że 90 proc. respondentów planuje zwiększyć inwestycje w tworzenie aplikacji mobilnych w 2016 r. Oprócz zidentyfikowania dużego znaczenia, jakie respondenci przykładają do inwestycji mobilnych, zbadaliśmy również, jak organizacje mierzą efektywność tworzonych aplikacji mobilnych, kto za to odpowiada i jakie czekają nas zmiany. Odnotowaliśmy pewne pozytywne sygnały większej dojrzałości rozwiązań mobilnych, o czym świadczy liczba respondentów, którzy nie tylko używają wskaźników KPI do badania efektywności swoich inwestycji w mobilność, ale również raportują pozytywny ROI. Interesujące jest to, że odpowiedzialność za pomiar KPI ma przesunąć się w kierunku działów biznesowych, co potwierdza zaobserwowane przez nas rynkowy trend: biznes zbliża się do IT, odgrywając większą rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących mobilności" - powiedział Cathal McGloin, wiceprezes ds. platform mobilnych, Red Hat.

Odpowiedzialność za pomiar efektywności aplikacji mobilnych zmieni się w 2016 r. Dziś 72 proc. respondentów z organizacji śledzących wskaźniki KPI uważa, że za pomiar efektywności aplikacji mobilnych odpowiedzialne jest głównie starsze kierownictwo IT, podczas gdy 17 proc. twierdzi, że ta odpowiedzialność spoczywa na dyrektorach biznesowych, a 11 proc. wskazuje na szefa rozwiązań mobilnych w swojej organizacji. Według respondentów w przyszłym roku ma się to zmienić; 43 proc. twierdzi, że główna odpowiedzialność będzie nadal spoczywać na kierownictwie IT, 42 proc. przypisuje ją dyrektorom biznesowym, a 14 proc. -  szefowi rozwiązań mobilnych.

Red Hat, Inc. zlecił firmie Vanson Bourne zbadanie opinii decydentów IT w 200 amerykańskich i zachodnioeuropejskich organizacjach z sektora prywatnego, które zatrudniają co najmniej 2500 osób. Sondaż zakończył się w październiku 2015 r. i został przeprowadzony przez internet.

Źródło: Red Hat