Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet przedstawia FortiOS 5.4

FortinetFortinet, światowy lider w produkcji wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. FortiOS 5.4 wyposażono w nowe funkcje pozwalające wdrożyć segmentację wewnętrznego ruchu sieciowego w celu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami.


Jeden system operacyjny do obsługi cyberzabezpieczeń w pełnym cyklu ataku

Analitycy Gartnera przewidują, że w 2016 r. do sieci na całym świecie będzie podłączonych 6,4 mld urządzeń, czyli o 30% więcej niż w 2015 r., a w 2020 r. ich liczba sięgnie 20,8 mld. Oznacza to między innymi, że wciąż poszerza się pole do cyberataków, a firmy stają przed nowymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa. System FortiOS eliminuje złożoność obrony przed zaawansowanymi zagrożeniami. Najnowsza konfiguracja, funkcje analityczne i wspomagane działania uruchamiane jednym kliknięciem pozwolą przedsiębiorstwom łatwo wdrożyć firewalle do segmentacji ruchu wewnętrznego (ISFW) oraz platformę dostępową Secure Access Architecture, a tym samym wyjść poza tradycyjną ochronę styku sieci firmowej z siecią publiczną i wprowadzić silniejsze, warstwowe strategie zabezpieczeń.

Przedsiębiorstwa muszą stawić czoła coraz bardziej złożonemu krajobrazowi niebezpieczeństw, w którym nowe, bardzo wyrafinowane zagrożenia pojawiają się każdego dnia. Walka z tymi atakami wymaga zabezpieczeń, które umożliwią prawdziwą segmentację sieci, nie ograniczając przy tym jej wydajności. FortiOS 5.4 udostępnia nowe funkcje, pozwalające przedsiębiorstwom wdrożyć strategie segmentacji ruchu wewnętrznego i eliminować szkodliwe oprogramowanie, któremu uda się przedostać do środowiska - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Nowe usługi FortiGuard Mobile Security

FortiOS 5.4 wprowadza nową, subskrybowaną usługę FortiGuard Labs do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia mobilne. Popularność urządzeń tego typu w przedsiębiorstwach wciąż rośnie, przez co stają się one ważnym celem cyberprzestępców. System FortiOS wykorzystuje analizy przygotowane przez FortiGuard Labs, otrzymując informacje o zagrożeniach nakierowanych na urządzenia mobilne. W ten sposób zapewniana jest automatyczna ochrona przed nowymi zagrożeniami, których celem są takie platformy jak Android, iOS i Windows.

Najważniejsze cechy i funkcje systemu FortiOS 5.4:
• Nowa integracja zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami (ATP) - integracja z platformą Fortinet ATP, obejmującą takie usługi jak FortiClient, FortiMail, FortiSandbox i FortiWeb, umożliwia automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach oraz niwelowanie ataków na sieć jednym kliknięciem. Rozwiązanie obejmuje zarówno ataki bezpośrednie, jak i wszystkie inne najważniejsze wektory ataków.
• Jeden interfejs użytkownika - zintegrowany interfejs użytkownika zapewnia administratorom przegląd sieci, a tym samym kontrolę i widoczność całej gamy produktów Fortinet oraz dostęp do pogłębionych analiz.
• Nowa komunikacja FortiHeartbeat - system generuje szczegółowe wizualizacje topologii sieci, wyposażając dyrektorów ds. zabezpieczeń w dane i analizy niezbędne do wdrażania kompleksowych polityk i projektowania architektur takich jak ISFW.
• Reagowanie na incydenty - FortiOS 5.4 automatycznie wykrywa ataki i umożliwia podejmowanie działań za pomocą jednego kliknięcia (np. przenoszenie urządzeń do kwarantanny, blokowanie źródła i in.). Dzięki temu zespoły ds. reagowania mogą sprawnie identyfikować i odpowiadać na zagrożenia, a przy tym szybciej opracowywać rozwiązania.
• Integracja z siecią sterowaną programowo - system udostępnia mechanizmy kontrolne dla czołowych rozwiązań sieci sterowanych programowo, takich jak VMware NSX i Cisco ACI.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja