Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet przedstawia FortiOS 5.4

FortinetFortinet, światowy lider w produkcji wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. FortiOS 5.4 wyposażono w nowe funkcje pozwalające wdrożyć segmentację wewnętrznego ruchu sieciowego w celu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami.


Jeden system operacyjny do obsługi cyberzabezpieczeń w pełnym cyklu ataku

Analitycy Gartnera przewidują, że w 2016 r. do sieci na całym świecie będzie podłączonych 6,4 mld urządzeń, czyli o 30% więcej niż w 2015 r., a w 2020 r. ich liczba sięgnie 20,8 mld. Oznacza to między innymi, że wciąż poszerza się pole do cyberataków, a firmy stają przed nowymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa. System FortiOS eliminuje złożoność obrony przed zaawansowanymi zagrożeniami. Najnowsza konfiguracja, funkcje analityczne i wspomagane działania uruchamiane jednym kliknięciem pozwolą przedsiębiorstwom łatwo wdrożyć firewalle do segmentacji ruchu wewnętrznego (ISFW) oraz platformę dostępową Secure Access Architecture, a tym samym wyjść poza tradycyjną ochronę styku sieci firmowej z siecią publiczną i wprowadzić silniejsze, warstwowe strategie zabezpieczeń.

Przedsiębiorstwa muszą stawić czoła coraz bardziej złożonemu krajobrazowi niebezpieczeństw, w którym nowe, bardzo wyrafinowane zagrożenia pojawiają się każdego dnia. Walka z tymi atakami wymaga zabezpieczeń, które umożliwią prawdziwą segmentację sieci, nie ograniczając przy tym jej wydajności. FortiOS 5.4 udostępnia nowe funkcje, pozwalające przedsiębiorstwom wdrożyć strategie segmentacji ruchu wewnętrznego i eliminować szkodliwe oprogramowanie, któremu uda się przedostać do środowiska - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Nowe usługi FortiGuard Mobile Security

FortiOS 5.4 wprowadza nową, subskrybowaną usługę FortiGuard Labs do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia mobilne. Popularność urządzeń tego typu w przedsiębiorstwach wciąż rośnie, przez co stają się one ważnym celem cyberprzestępców. System FortiOS wykorzystuje analizy przygotowane przez FortiGuard Labs, otrzymując informacje o zagrożeniach nakierowanych na urządzenia mobilne. W ten sposób zapewniana jest automatyczna ochrona przed nowymi zagrożeniami, których celem są takie platformy jak Android, iOS i Windows.

Najważniejsze cechy i funkcje systemu FortiOS 5.4:
• Nowa integracja zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami (ATP) - integracja z platformą Fortinet ATP, obejmującą takie usługi jak FortiClient, FortiMail, FortiSandbox i FortiWeb, umożliwia automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach oraz niwelowanie ataków na sieć jednym kliknięciem. Rozwiązanie obejmuje zarówno ataki bezpośrednie, jak i wszystkie inne najważniejsze wektory ataków.
• Jeden interfejs użytkownika - zintegrowany interfejs użytkownika zapewnia administratorom przegląd sieci, a tym samym kontrolę i widoczność całej gamy produktów Fortinet oraz dostęp do pogłębionych analiz.
• Nowa komunikacja FortiHeartbeat - system generuje szczegółowe wizualizacje topologii sieci, wyposażając dyrektorów ds. zabezpieczeń w dane i analizy niezbędne do wdrażania kompleksowych polityk i projektowania architektur takich jak ISFW.
• Reagowanie na incydenty - FortiOS 5.4 automatycznie wykrywa ataki i umożliwia podejmowanie działań za pomocą jednego kliknięcia (np. przenoszenie urządzeń do kwarantanny, blokowanie źródła i in.). Dzięki temu zespoły ds. reagowania mogą sprawnie identyfikować i odpowiadać na zagrożenia, a przy tym szybciej opracowywać rozwiązania.
• Integracja z siecią sterowaną programowo - system udostępnia mechanizmy kontrolne dla czołowych rozwiązań sieci sterowanych programowo, takich jak VMware NSX i Cisco ACI.

Źródło: Fortinet