Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet przedstawia FortiOS 5.4

FortinetFortinet, światowy lider w produkcji wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. FortiOS 5.4 wyposażono w nowe funkcje pozwalające wdrożyć segmentację wewnętrznego ruchu sieciowego w celu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami.


Jeden system operacyjny do obsługi cyberzabezpieczeń w pełnym cyklu ataku

Analitycy Gartnera przewidują, że w 2016 r. do sieci na całym świecie będzie podłączonych 6,4 mld urządzeń, czyli o 30% więcej niż w 2015 r., a w 2020 r. ich liczba sięgnie 20,8 mld. Oznacza to między innymi, że wciąż poszerza się pole do cyberataków, a firmy stają przed nowymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa. System FortiOS eliminuje złożoność obrony przed zaawansowanymi zagrożeniami. Najnowsza konfiguracja, funkcje analityczne i wspomagane działania uruchamiane jednym kliknięciem pozwolą przedsiębiorstwom łatwo wdrożyć firewalle do segmentacji ruchu wewnętrznego (ISFW) oraz platformę dostępową Secure Access Architecture, a tym samym wyjść poza tradycyjną ochronę styku sieci firmowej z siecią publiczną i wprowadzić silniejsze, warstwowe strategie zabezpieczeń.

Przedsiębiorstwa muszą stawić czoła coraz bardziej złożonemu krajobrazowi niebezpieczeństw, w którym nowe, bardzo wyrafinowane zagrożenia pojawiają się każdego dnia. Walka z tymi atakami wymaga zabezpieczeń, które umożliwią prawdziwą segmentację sieci, nie ograniczając przy tym jej wydajności. FortiOS 5.4 udostępnia nowe funkcje, pozwalające przedsiębiorstwom wdrożyć strategie segmentacji ruchu wewnętrznego i eliminować szkodliwe oprogramowanie, któremu uda się przedostać do środowiska - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Nowe usługi FortiGuard Mobile Security

FortiOS 5.4 wprowadza nową, subskrybowaną usługę FortiGuard Labs do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia mobilne. Popularność urządzeń tego typu w przedsiębiorstwach wciąż rośnie, przez co stają się one ważnym celem cyberprzestępców. System FortiOS wykorzystuje analizy przygotowane przez FortiGuard Labs, otrzymując informacje o zagrożeniach nakierowanych na urządzenia mobilne. W ten sposób zapewniana jest automatyczna ochrona przed nowymi zagrożeniami, których celem są takie platformy jak Android, iOS i Windows.

Najważniejsze cechy i funkcje systemu FortiOS 5.4:
• Nowa integracja zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami (ATP) - integracja z platformą Fortinet ATP, obejmującą takie usługi jak FortiClient, FortiMail, FortiSandbox i FortiWeb, umożliwia automatyczną wymianę informacji o zagrożeniach oraz niwelowanie ataków na sieć jednym kliknięciem. Rozwiązanie obejmuje zarówno ataki bezpośrednie, jak i wszystkie inne najważniejsze wektory ataków.
• Jeden interfejs użytkownika - zintegrowany interfejs użytkownika zapewnia administratorom przegląd sieci, a tym samym kontrolę i widoczność całej gamy produktów Fortinet oraz dostęp do pogłębionych analiz.
• Nowa komunikacja FortiHeartbeat - system generuje szczegółowe wizualizacje topologii sieci, wyposażając dyrektorów ds. zabezpieczeń w dane i analizy niezbędne do wdrażania kompleksowych polityk i projektowania architektur takich jak ISFW.
• Reagowanie na incydenty - FortiOS 5.4 automatycznie wykrywa ataki i umożliwia podejmowanie działań za pomocą jednego kliknięcia (np. przenoszenie urządzeń do kwarantanny, blokowanie źródła i in.). Dzięki temu zespoły ds. reagowania mogą sprawnie identyfikować i odpowiadać na zagrożenia, a przy tym szybciej opracowywać rozwiązania.
• Integracja z siecią sterowaną programowo - system udostępnia mechanizmy kontrolne dla czołowych rozwiązań sieci sterowanych programowo, takich jak VMware NSX i Cisco ACI.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja