Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie Riverbed: Wydajność aplikacji jest kluczowa dla biznesu

Riverbed badanieZ pierwszej globalnej ankiety - Riverbed Global Application Performance Survey 2015 - skierowanej do osób decyzyjnych, mających wpływ na wydajność aplikacji w biznesie wynika, że stnieją duże rozbieżności pomiędzy potrzebami biznesu, a rzeczywistą wydajnością aplikacji. Chmura, pomimo że sprzyja biznesowi, również bardziej go komplikuje. Więcej szczegółów w tekście poniżej oraz w dołączonej infografice.


Jak wynika z ankiety, istnieją duże rozbieżności pomiędzy zapotrzebowaniem biznesu, a rzeczywistymi możliwościami IT - 96% osób decyzyjnych zgadza się z twierdzeniem, że wydajność aplikacji jest kluczowa dla uzyskania optymalnej wydajności biznesu. Jednocześnie 94% respondentów twierdzi, że niska wydajność aplikacji w firmie, wpłynęła negatywnie na ich pracę, a 59% twierdzi, że ma wpływ na ich pracę w każdym tygodniu. Z uwagi na problemy z wydajnością firmy są narażone na utratę dochodów, niskie morale pracy, a także utratę reputacji marki.

Firmy zgadzają się, że wydajność całości biznesu zależy od wydajności aplikacji. Jednocześnie 9 z 10 firm regularnie odczuwa skutki niskiej wydajności, także z uwagi na przejście w stronę hybrydowego środowiska IT. Migrowanie aplikacji do chmury zwiększa elastyczność i zmniejsza koszty, jednak w sytuacji gdy inne aplikacje działają lokalnie, powoduje również większe skomplikowanie systemu. Gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dosłownie wszędzie, dostarczanie wysokiej wydajności aplikacji stało się dla większości firm znacznie trudniejsze - nie możesz kontrolować tego czego nie widzisz. Dlatego dokładny wgląd w to, jak działają aplikacje - i jakie jest odczucie użytkownika końcowego - stał się krytycznym elementem biznesu.

Riverbed Infografika

Główne korzyści płynące z optymalnej wydajności aplikacji vs. konsekwencje braku w/w wskazane przez respondentów to:

Korzyści optymalnej wydajności
• Zwiększona produktywność pracowników (48%)
• Oszczędność czasu (52%)
• Oszczędność kosztów (42%)
• Zwiększone zadowolenie klienta (40%)
• Szybsze dotarcie z produktami na rynek (34%)
• Zwiększone morale pracowników (28%)

Pułapki niskiej wydajności
• Niezadowolenie klientów (43%)
• Opóźnienia w kontraktach (42%)
• Niedotrzymanie terminów (32%)
• Utrata klientów (37%)
• Negatywny wpływ na markę (31%)
• Zmniejszone morale pracowników (28%)

Wyniki badań wskazały, że kadra zarządzająca jest gotowa do dużych poświęceń aby zapewnić najbardziej optymalne działanie aplikacji . O jakich poświęceniach tu mowa ? Akieta wykazała że 28% z nich zrezygnowałoby z przerwy lunchowej ! Niektórzy poświęcili by także część swojego budżetu programowego (25%), kawę (25%), a nawet czekoladę (23%) aby taki cel osiągnąć.

Dlaczego tak trudno działowi IT dostarczyć optymalną wydajność aplikacji? 71% respondentów odpowiada, że często nie wiedzą dlaczego aplikacje w ich przedsiębiorstwie działają powoli, wskazując jednocześnie na niezrozumienie pomiędzy zespołami IT a osobami decyzyjnymi jako główny powód problemu. Ta liczba wzrasta do 76% w regionie EMEA i 75% w Azji. Niestety dane pokazuję że osoby decyzyjne mogą bezpośrednio przyczyniać się do pogłębiania problemu akceptując „alternatywne” metody rozwiązanie problemu:  35% respondentów twierdzi, że w sytuacji gdy aplikacje biznesowe działały wolno lub przestawały działać wykorzystywano aplikacje nieposiadające wsparcia, co jeszcze bardziej komplikowało infrastrukturę. Inni wyrażali frustrację w stosunku do kolegów (31%), wydłużali przerwę na lunch (25%), powoływali się na wolno działające aplikacje jako powód niedotrzymania terminów (28%), a nawet wyszli z biura wcześniej (23%).

Chmura sprzyja biznesowi, ale również bardziej go komplikuje

Migracja aplikacji do chmury dała dodatkowe korzyści biznesowi, jednakże przyniosła również wiele wyzwań. Prawie wszyscy (95%) respondenci używają w pracy aplikacji biznesowych opartych na chmurze. 79% badanych twierdzi, że wykorzystanie opartych na aplikacji chmurowych zwiększy się w przeciągu najbliższych dwóch lat, a 73% twierdzi, że przeniesienie najważniejszych aplikacji biznesowych do chmury zwiększyło produktywność. Dodatkowe korzyści płynące z  modelu chmurowego to: elastyczność (50%), oszczędność kosztów (39%), większa elastyczność biznesowa (36%) oraz wzrost współpracy wewnątrz organizacji (36%).

Takie są pozytywne strony wykorzystania aplikacji w chmurze. Złą wiadomością jest jednak to, że w hybrydowym środowisku trudniej jest uzyskać pełny wgląd w skomplikowaną architekturę, która jest rezultatem używania zarówno aplikacji w chmurze jak i aplikacji lokalnych. 84% respondentów twierdzi, że rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością aplikacji jest zdecydowanie trudniejsze w hybrydowym środowisku IT. Według ankiety Forrester, ponad połowa firm (51%) twierdzi, że skomplikowanie środowiska aplikacyjnego jest obecnie największą przeszkodą z jaką muszą się zmierzyć na drodze do zwiększenia wydajności aplikacji. Według respondentów, naprawienie poważnych problemów dotyczących aplikacji zajmuje obecnie około siedmiu godzin!

Podsumowując, osoby decyzyjne zgodnie twierdzą, że wydajność aplikacji jest kluczowa dla wydajności biznesu i osiąganych wyników. Jedną z metod jest wykorzystanie aplikacji chmurowych oraz hybrydowej sieci aby zwiększyć zarówno produktywność jak i zwiększyć lojalność klientów i pracowników. Należy jednak nie zapominać że  chmura i środowisko hybrydowe tworzą nowe wyzwania dotyczące wydajności aplikacji, które mogą także negatywnie wpłynąć na działania biznesowe. Osoby decyzyjne często nie wiedzą dlaczego aplikacje działają wolno oraz co zrobić aby temu zapobiec. W dzisiejszych czasach aby dostarczyć wysoką wydajność aplikacji w hybrydowych środowiskach firmy muszą korzystać z kompleksowych rozwiązań, które zapewniają pełny wgląd, optymalizację i kontrolę.

"Wyniki ankiety pokrywają się z tym, co słyszymy od liderów IT, którzy szukają najwyższej wydajności aplikacji w dynamicznym i skomplikowanym środowisku hybrydowym. W sytuacji gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dziś wszędzie, firmy potrzebują kompleksowego wglądu, optymalizacji i pełnej kontroli. Riverbed pomaga firmom zwiększyć wydajność aplikacji i uzyskać namacalne korzyści biznesowe" - powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i CEO, Riverbed.

Źródło: Riverbed

Logowanie i rejestracja