Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat CloudForms 4 rozszerza możliwości zarządzania chmurą hybrydową

Cloud chmuraRed Hat, dostawca rozwiązań open source, udostępnił Red Hat CloudForms 4, najnowszą wersję rozwiązania do zarządzania chmurą hybrydową. Red Hat CloudForms, zbudowany na platformie otwartej, oferuje nie tylko funkcje samoobsługowe, ale również kompleksowe zarządzanie cyklem życia informacji. Obejmuje wirtualizację, chmurę prywatną, chmurę publiczną (od bieżącej wersji Microsoft Azure) oraz kontenery.


Obsługa Microsoft Azure i rozszerzone zarządzanie kontenerami
Wydanie Red Hat CloudForms 3.2 było pierwszym w branży chmurowym rozwiązaniem open source, które umożliwiało zarządzanie infrastrukturą oraz obciążeniami roboczymi OpenStack z poziomu jednej platformy. W wersji CloudForms 4 Red Hat dodał obsługę kolejnych platform i narzędzi, których oczekiwali deweloperzy i operatorzy.

• Obsługa Microsoft Azure. Obecnie Red Hat CloudForms poszerza zbiór obsługiwanych platform o Microsoft Azure, umożliwiając klientom Azure zarządzanie obciążeniami roboczymi i zasobami z poziomu CloudForms.
• Obsługa kontenerów. Coraz więcej przedsiębiorstw planuje wykonywanie obciążeń roboczych w kontenerach, dlatego potrzebują one kontroli nad tymi nowymi konfiguracjami. W CloudForms 4 dodano zarządzanie architekturami kontenerowymi, aby zapewnić klientom wgląd w obciążenia robocze działające na platformie OpenShift Enterprise by Red Hat oraz w infrastrukturę OpenShift. W ten sposób CloudForms pozwala zarządzać relacjami zaczynając od kontenera i warstwy Platform-as-a-Service (PaaS), a kończąc na warstwie Infrastructure-as-a-Service (IaaS) lub fizycznym hoście.
• Ulepszona samoobsługa i użytkowanie. Ulepszone konsole oraz wykresy CloudForms lepiej ukazują relacje między różnymi platformami chmurowymi i hostami kontenerowymi działającymi w środowisku produkcyjnym.

„Poprzez integrację funkcji administracyjnych Red Hat CloudForms z Microsoft Azure chcemy zapewnić większą swobodę wyboru i większą elastyczność w ekosystemach Red Hat i Microsoftu. Cieszymy się, że poszerzamy strategiczny sojusz z Red Hat, aby spełnić wymagania klientów w dzisiejszym hybrydowym, heterogenicznym świecie” - powiedział Corey Sanders, dyrektor ds. rozwiązań obliczeniowych dla Microsoft Azure.

Red Hat CloudForms wykrywa i automatycznie poddaje inspekcji nowe zasoby, zapewniając wgląd w takie platformy, jak Amazon Web Services, Hyper-V, Microsoft Azure, OpenShift by Red Hat, OpenStack, Red Hat Enterprise Virtualization oraz VMware. Red Hat CloudForms stosuje też zautomatyzowane zasady do zarządzania zgodnością z przepisami oraz koordynowania zasobów z wykorzystaniem jednego interfejsu operacyjnego.

Rozwój społeczności ManageIQ
Red Hat CloudForms 4 to trzecie wydanie bazujące na projekcie open source ManageIQ, który Red Hat rozpoczął w czerwcu 2014 r. w oparciu o kod uzyskany w wyniku przejęcia ManageIQ, Inc. Społeczność ManageIQ łączy deweloperów, dostawców usług, integratorów systemów, badaczy i użytkowników, którzy współpracują nad innowacjami w dziedzinie zunifikowanego zarządzania środowiskami chmury hybrydowej. Od czasu ostatniego wydania CloudForms społeczność znacznie się powiększyła, a wkład do projektu wnieśli:

• Firma Booz Allen Hamilton, która stworzyła kod do integracji projektu Jellyfish, swojego brokera chmurowego o otwartym kodzie źródłowym z ManageIQ. Booz Allen rozpoczął projekt Jellyfish w 2014 r., aby zapewnić użytkownikom łatwiejszy dostęp do bardziej inteligentnego i intuicyjnego zarządzania oraz brokeringu usług chmurowych. Projekt Jellyfish stanowi podstawę nowego samoobsługowego interfejsu użytkownika w Red Hat CloudForms 4.
• Firma Nuage Networks, która tworzy dostawcę CloudForms do zarządzania łącznością sieciową definiowaną przez oprogramowanie (software-defined networking, SDN). Ma on zostać dołączony do przyszłego wydania CloudForms.
• Produban, dział IT Grupy Santander, dodaje do projektu ManageIQ ulepszoną obsługę rozliczeń wewnętrznych i fakturowania.

„CloudForms 4 stanowi kamień milowy w zarządzaniu chmurą hybrydową. Dzięki obsłudze kontenerów CloudForms umożliwi jednolite zarządzanie szerszą gamą platform chmurowych. Cieszymy się, że Red Hat zacieśnia strategiczne relacje z Microsoftem i spełnia oczekiwania klientów poprzez nowe funkcje administracyjne dla Microsoft Azure. Red Hat CloudForms 4 zapewni użytkownikom najbardziej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania chmurą hybrydową, jakie zbudowano na technologiach open source” -mówi Joe Fitzgerald, wiceprezes ds. zarządzania, Red Hat.

Źródło: Red Hat