Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE i it-novum usprawnią zarządzanie pamięcią masową w Ceph

CephFirmy SUSE i it-novum poinformowały o nawiązaniu współpracy mającej na celu wprowadzenie do systemu Ceph dodatkowych funkcji zarządzania na potrzeby openATTIC, co uprości wdrażanie rozwiązań do obsługi pamięci masowej. openATTIC to otwarta platforma zarządzania pamięcią masową sterowana oprogramowaniem, której rozwój jest finansowany przez it-novum. Będzie ona służyła za interfejs zarządzania pamięcią masową w przyszłych wersjach SUSE Enterprise Storage.


SUSE Enterprise Storage to wykorzystujące system Ceph sterowane oprogramowaniem rozwiązanie w architekturze rozproszonej do zarządzania pamięcią masową z funkcjami samozarządzania i samonaprawy, przeznaczone dla klientów korporacyjnych. Współpraca między it-novum i SUSE wzbogaci przyszłe wersje tego rozwiązania o funkcje scentralizowanego zarządzania plikową, blokową i obiektową pamięcią masową, dostępne za pośrednictwem interfejsu graficznego openATTIC.

"Uproszczenie środowisk pamięci masowej u klientów korporacyjnych było jednym z podstawowych celów, jakie przyświecały nam podczas prac nad SUSE Enterprise Storage. Współpraca nawiązana z it-novum pozwala nam udostępnić wersję SUSE Enterprise Storage z zarządzaniem realizowanym przez openATTIC, co przyniesie naszym klientom jeszcze większe oszczędności i dodatkowo uprości zarządzanie korporacyjną pamięcią masową definiowaną jako oprogramowanie" - powiedział Michael Miller, wiceprezes SUSE ds. globalnych aliansów i marketingu.

"SUSE jest znane na rynku z doskonałej jakości technicznej i wsparcia dla technologii open source w całej branży. W przypadku openATTIC pragniemy udostępnić użytkownikom interfejs graficzny do intuicyjnego zarządzania pamięcią masową i systemem Ceph. Bardzo nas cieszy współpraca z SUSE nad udostępnieniem licznemu gronu klientów funkcji zarządzania systemem Ceph oferowanych przez openATTIC, tym samym zapewniając sensowną alternatywę wobec tradycyjnych rozwiązań do zarządzania pamięcią masową" - powiedział Michael Kienle, dyrektor generalny it-novum.

openATTIC to otwarty system do zarządzania pamięcią masową dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Obecnie opracowywana wersja openATTIC 2.0 umożliwi konfigurowanie i monitorowanie zasobów pamięci masowej oraz zarządzanie nimi za pomocą wielu różnych protokołów plikowych i blokowych, w tym NFS, CIFS, iSCSI czy FibreChannel, a także z wykorzystaniem systemu rozproszonej pamięci masowej Ceph. openATTIC bazuje na ugruntowanych w branży technologiach open source i udostępnia interfejs API REST do automatyzacji i integracji oraz intuicyjny interfejs WWW. Wszystko to zebrane razem daje bardzo funkcjonalne rozwiązanie do zarządzania pamięcią masową (w tym systemem Ceph).

"Rozwiązania otwarte, takie jak SUSE Enterprise Storage, mają duży potencjał, aby zmienić status quo na rynku pamięci masowej. Współpraca między SUSE a it-novum może się do tego przyczynić poprzez uproszczenie ogólnego zarządzania pamięcią masową w systemie Ceph" - powiedział Simon Robinson, wiceprezes ds. badań pamięci masowej w firmie 451 Research.

Rozwiązanie SUSE Enterprise Storage jest dostępne jako opcja do usługi SUSE OpenStack Cloud, a także osobno jako niezależne rozwiązanie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.suse.com/storage. Dodatkowe informacje na temat rozwiązania openATTIC zawiera strona www.openattic.org.

Źródło: SUSE