Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Co nowego NetCrunch 9.1 powie Ci o Twojej sieci?

NetCrunchNiespełna dwa miesiące temu AdRem Software zaprezentował nową, przynoszącą wiele funkcjonalnych zmian wersję swojego autorskiego systemu do monitorowania sieci i aplikacji - NetCrunch 9. W ciągu niecałych 3 miesięcy firmie udało się dokonać ponad 350 zmian i usprawnień w programie, który zostanie wprowadzony na rynek 8 lutego jako wersja 9.1.


"Kilkaset zmian w programie w ciągu trzech miesięcy to więcej niż kilka lat temu byliśmy w stanie wykonać w dwa lata. Kluczem jest nowoczesna organizacja produkcji i testowania programu, połączona z autorskim systemem lokalizacji, co pozwala nam równocześnie wypuszczać nową wersję we wszystkich wersjach językowych" - mówi Tomasz Kunicki, prezes AdRem Software. "W przypadku 9.1 poszerzyliśmy możliwości monitorowania, dodaliśmy nowe widoki dynamiczne i dokonaliśmy usprawnień bezpieczeństwa w zakresie monitorowania systemów Linux/Unix."

W sumie w najnowszej wersji wprowadzonych zostało ponad 20 nowych funkcji i dokonanych ponad 350 zmian. W zakresie monitorowania pojawiły się nowe sensory monitorujące, w tym maszyn wirtualnych, skrzynek pocztowych i logów tekstowych.

NetCrunch 9.1

"Szczególnie użyteczny jest nowy sensor logów tekstowych, który umożliwia centralne odbieranie, analizę i zarządzanie danymi o pracy różnorodnych urządzeń i systemów, które są  nietypowe i jedynym sposobem na monitorowanie ich jest odbieranie i odpowiednie przetwarzanie takich danych, jakie są w stanie wysyłać. Dzięki wyrażeniom parsującym możliwe jest takie otrzymywanie i prezentacja danych z logów tekstowych i alertów, które są zrozumiałe dla człowieka. Dodatkowo zawierają nawet informacje o zdarzeniu lub urządzeniu, na którym ono nastąpiło, pozwalające na szybszą diagnostykę i usunięcie problemu" - dodaje Tomasz Kunicki.

Podczas prac nad wersją 9.1 eksperci AdRem Software skupili się również nad kolejnymi widokami dynamicznymi, które pozwalają administratorowi skupić się na bieżących problemach lub szybko przejrzeć te ostatnio rozwiązane - to program analizuje zdarzenia i pozwala administratorowi na jeszcze dokładniejsze dopasowanie ustawień programu do swoich potrzeb.

"Teraz NetCrunch może jeszcze lepiej pomóc administratorowi we właściwym zarządzaniu umowami serwisowymi z dostawcami sprzętów lub systemów. Nowe widoki pozwalają zarządzać węzłami według dat wygaśnięcia ich umów serwisowych lub terminu planowanej konserwacji. Można na przykład ustawić datę konserwacji i utworzyć widok węzłów, które wymagają konserwacji w terminie krótszym niż tydzień. Wtedy wiemy, którymi węzłami nasz zespół ma się zająć w tym tygodniu" - mówi Elżbieta Mistachowicz, wiceprezes AdRem Software.

Kolejną ważną aktualizacją są usprawnienia bezpieczeństwa - opcja uwierzytelniania publicznym kluczem w połączeniach SSH, co oprócz zapewnienia bezpieczeństwa połączenia pozwala też na łatwiejsze monitorowanie dużych liczb maszyn Linux/Unix - nie trzeba do każdej z nich wprowadzać ręcznie właściwego im hasła.

NetCrunch w wersji 9.1 pojawi się na rynku 8 lutego 2016.

Źródło: AdRem Software