Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Essentials for Office 365

BarracudaBarracuda Networks zapowiedziała wprowadzenie Barracuda Essentials for Office 365, nowego pakietu usług chmurowych, który umożliwia bezpieczniejszą i efektywniejszą pracę w środowiskach Office 365. Barracuda Essentials for Office 365 kontynuuje długą tradycję zabezpieczania danych i ochrony użytkowników w środowiskach Microsoft, łącząc trzy sprawdzone produkty firmy - Barracuda Email Security Service, Barracuda Cloud Archiving Service oraz Barracuda Cloud Backup - w łatwym w użyciu i zarządzaniu pakiecie usług chmurowych z prostymi opłatami licencyjnymi od liczby użytkowników.


Barracuda inwestuje w technologie i procesy, które wspierają działalność w chmurze, m.in. poprzez powołanie zespołu programowego Office 365, który ściśle współpracuje z klientami migrującymi do chmury.

W niedawnym sondażu, przeprowadzonym przez niezależną firmę badawczą TechValidate w grudniu 2015 r. i styczniu 2016 r. wśród klientów Barracuda Networks, duża część ankietowanych wyraziła chęć korzystania z dodatkowych funkcji zabezpieczających, archiwizujących i zapewniających zgodność z przepisami, które uzupełniłyby ich środowiska Office 365. 72 procent respondentów zgłaszało obawy, że funkcje bezpieczeństwa, archiwizacji i zgodności z przepisami w niektórych planach Office 365 mogą być niewystarczające dla ich organizacji1.

"Tysiące firm przechodzą na Office 365, chcąc ograniczyć koszty, zwiększyć dostępność usług oraz uprościć środowisko technologiczne. Z taką migracją wiążą się jednak nowe zagrożenia i wymagania. Barracuda  Essentials for Office 365 ułatwia klientom bezpieczną i efektywną pracę w środowiskach Office 365. Klienci od ponad dekady używają rozwiązań firmy Barracuda do ochrony poczty elektronicznej w swoich lokalnych systemach, więc mogą zaufać nam, że zapewnimy im równie skuteczną ochronę w chmurze" - wyjaśnił Michael Hughes, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży w Barracuda Networks.

Dzięki Barracuda Essentials administratorzy IT mogą zyskać lepszy wgląd i kontrolę nad danymi, wykorzystując łatwy we wdrożeniu pakiet usług chmurowych, które łączą wielowarstwowe zabezpieczenia, archiwizację i backup.

Barracuda Essentials for Office 365 obejmuje:
• Chmurowe zabezpieczenie poczty e-mail. Skuteczniej zabezpiecza Office 365 Exchange Online poprzez dodatkową, precyzyjną kontrolę dostępu, a także wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami w poczcie e-mail i przed wyciekami danych poprzez szyfrowanie, ochronę przed utratą danych oraz inspekcję treści we wszystkich wiadomościach.
• Chmurową archiwizację. Pomaga łatwo i efektywnie spełnić wymagania prawne w zakresie retencji danych oraz ujawniania dokumentacji elektronicznej (eDiscovery) organizacjom używającym Microsoft Exchange, Microsoft Office 365 oraz innych środowisk lokalnych, chmurowych lub hybrydowych. Oferuje funkcje zwiększające produktywność, w tym aplikacje mobilne dla użytkowników końcowych, które umożliwiają dostęp, wyszukiwanie i pobieranie wiadomości e-mail o dowolnej porze i z każdego urządzenia.
• Chmurowy backup i przywracanie danych. Oferuje administratorom dodatkowe funkcje, które upraszczają proces odzyskiwania przypadkowo lub celowo usuniętych wiadomości e-mail i plików w środowisku Office 365. Pomaga w automatycznym backupie Office 365 i OneDrive for Business, co w razie potrzeby upraszcza przywracanie danych, a ponadto pozwala definiować szczegółowe zasady retencji danych, eDiscovery i przechowywania dokumentacji do celów prawnych z backupem w czasie rzeczywistym, który chroni przed przypadkowym lub złośliwym usunięciem danych.

Źródło: Barracuda