Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Essentials for Office 365

BarracudaBarracuda Networks zapowiedziała wprowadzenie Barracuda Essentials for Office 365, nowego pakietu usług chmurowych, który umożliwia bezpieczniejszą i efektywniejszą pracę w środowiskach Office 365. Barracuda Essentials for Office 365 kontynuuje długą tradycję zabezpieczania danych i ochrony użytkowników w środowiskach Microsoft, łącząc trzy sprawdzone produkty firmy - Barracuda Email Security Service, Barracuda Cloud Archiving Service oraz Barracuda Cloud Backup - w łatwym w użyciu i zarządzaniu pakiecie usług chmurowych z prostymi opłatami licencyjnymi od liczby użytkowników.


Barracuda inwestuje w technologie i procesy, które wspierają działalność w chmurze, m.in. poprzez powołanie zespołu programowego Office 365, który ściśle współpracuje z klientami migrującymi do chmury.

W niedawnym sondażu, przeprowadzonym przez niezależną firmę badawczą TechValidate w grudniu 2015 r. i styczniu 2016 r. wśród klientów Barracuda Networks, duża część ankietowanych wyraziła chęć korzystania z dodatkowych funkcji zabezpieczających, archiwizujących i zapewniających zgodność z przepisami, które uzupełniłyby ich środowiska Office 365. 72 procent respondentów zgłaszało obawy, że funkcje bezpieczeństwa, archiwizacji i zgodności z przepisami w niektórych planach Office 365 mogą być niewystarczające dla ich organizacji1.

"Tysiące firm przechodzą na Office 365, chcąc ograniczyć koszty, zwiększyć dostępność usług oraz uprościć środowisko technologiczne. Z taką migracją wiążą się jednak nowe zagrożenia i wymagania. Barracuda  Essentials for Office 365 ułatwia klientom bezpieczną i efektywną pracę w środowiskach Office 365. Klienci od ponad dekady używają rozwiązań firmy Barracuda do ochrony poczty elektronicznej w swoich lokalnych systemach, więc mogą zaufać nam, że zapewnimy im równie skuteczną ochronę w chmurze" - wyjaśnił Michael Hughes, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży w Barracuda Networks.

Dzięki Barracuda Essentials administratorzy IT mogą zyskać lepszy wgląd i kontrolę nad danymi, wykorzystując łatwy we wdrożeniu pakiet usług chmurowych, które łączą wielowarstwowe zabezpieczenia, archiwizację i backup.

Barracuda Essentials for Office 365 obejmuje:
• Chmurowe zabezpieczenie poczty e-mail. Skuteczniej zabezpiecza Office 365 Exchange Online poprzez dodatkową, precyzyjną kontrolę dostępu, a także wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami w poczcie e-mail i przed wyciekami danych poprzez szyfrowanie, ochronę przed utratą danych oraz inspekcję treści we wszystkich wiadomościach.
• Chmurową archiwizację. Pomaga łatwo i efektywnie spełnić wymagania prawne w zakresie retencji danych oraz ujawniania dokumentacji elektronicznej (eDiscovery) organizacjom używającym Microsoft Exchange, Microsoft Office 365 oraz innych środowisk lokalnych, chmurowych lub hybrydowych. Oferuje funkcje zwiększające produktywność, w tym aplikacje mobilne dla użytkowników końcowych, które umożliwiają dostęp, wyszukiwanie i pobieranie wiadomości e-mail o dowolnej porze i z każdego urządzenia.
• Chmurowy backup i przywracanie danych. Oferuje administratorom dodatkowe funkcje, które upraszczają proces odzyskiwania przypadkowo lub celowo usuniętych wiadomości e-mail i plików w środowisku Office 365. Pomaga w automatycznym backupie Office 365 i OneDrive for Business, co w razie potrzeby upraszcza przywracanie danych, a ponadto pozwala definiować szczegółowe zasady retencji danych, eDiscovery i przechowywania dokumentacji do celów prawnych z backupem w czasie rzeczywistym, który chroni przed przypadkowym lub złośliwym usunięciem danych.

Źródło: Barracuda

Logowanie i rejestracja