Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport - rośnie popularność chmur OpenStack mimo złożoności rozwiązania

OpenStackPonad 80 procent informatyków na kierowniczych stanowiskach planuje lub już dokonuje migracji do prywatnych chmur opartych na platformie OpenStack - czytamy w raporcie z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy SUSE, która dostarcza nie tylko system Linux, ale również rozwiązania do budowy chmur i obsługi składowania danych. Większość respondentów wyraża jednocześnie obawy przed problemami z instalacją, uzależnieniem od jednego dostawcy oraz brakiem specjalistów znających dobrze technologię OpenStack.


"Ogólne wnioski z badania świadczą bardzo dobrze o poziomie zaufania przedsiębiorstw dla OpenStacka. To zrozumiałe, że wśród klientów pojawiają się pytania o możliwość integracji i zarządzania infrastrukturą chmurową. Jako dostawca korporacyjnej dystrybucji OpenStack, firma SUSE przetarła szlak, wprowadzając gotowe do pracy w środowisku produkcyjnym rozwiązanie chmurowe OpenStack. Stanowi ono odpowiedź na wątpliwości klientów i stojące przed nimi wyzwania. Ścisła współpraca z uczestnikami projektu OpenStack i partnerami technologicznymi zapewnia naszym klientom elastyczność i swobodę wyboru oraz dostęp do szkoleń i pomocy technicznej, co pozwala im maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby i dotychczasowe inwestycje w rozwiązania chmurowe bez narażania się na wspomniane ograniczenia" - mówi Ralf Flaxa, wiceprezes SUSE ds. inżynierii.

Wyniki badania odzwierciedlają preferencje klientów, poziom zaawansowania wdrożeń i problemy, z jakimi stykają się firmy podczas migracji do prywatnych chmur.
Najważniejsze wnioski ujęte w raporcie na temat prywatnych chmur to:
• Powszechna akceptacja: 90 procent dużych przedsiębiorstw twierdzi, że już korzysta z co najmniej jednej prywatnej chmury.
• Zaufanie: 96 procent respondentów deklaruje, że wykorzystałoby rozwiązania chmurowe do obsługi newralgicznych procesów biznesowych.
• Wzrost znaczenia rozwiązań open source: 96 procent respondentów uważa, że wdrażanie prywatnych chmur opartych na rozwiązaniach open source jest biznesowo uzasadnione. Najczęstsze powody dla wdrażania prywatnych chmur to niższe koszty i ograniczenia budżetowe (67 procent) oraz zwiększenie elastyczności/nowatorstwa (77 procent) - i są to właśnie zalety rozwiązań open source.

Jednakże, choć przedsiębiorstwa coraz chętniej zwracają się ku inwestowaniu w prywatne chmury oparte na OpenStack, obawiają się też związanych z tym wyzwań i komplikacji, takich jak:
• Znaczna trudność wdrożenia: Połowa firm, które próbowały wdrożyć chmury oparte na OpenStack deklaruje, że próba zakończyła się porażką, zaś 65 procent przedsiębiorstw informuje o trudnościach podczas wdrożenia. Jednocześnie niemal połowa (44 procent) firm zamierza samodzielnie instalować oprogramowanie OpenStack, co potencjalnie utrudnia wdrożenie.
• Uzależnienie od jednego dostawcy: 92 procent respondentów obawia się uzależnienia od jednego dostawcy przy wyborze rozwiązania infrastruktury prywatnych chmur.
• Brak umiejętności: 86 procent respondentów twierdzi, że przed wdrażaniem prywatnych chmur powstrzymuje je brak doświadczonych pracowników na rynku. Takie same obawy ma 78 procent firm, które planują wdrożenie.

"Ze względu na złożoną naturę projektów, usługi zarządzane i platforma OpenStack są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez użytkowników, którzy decydują się na korzystanie z prywatnych chmur po nieudanej próbie samodzielnego wdrożenia. Postrzegamy OpenStack jako ważną alternatywę open source dla innych rozwiązań" - powiedział Al Sadowski, dyrektor ds. badań sektora dostawców usług w firmie 451 Research (Cytat za "OpenStack’s Kilo Summit sets another attendance record as enterprise mindshare builds" 26 maja 2015 r., podany za zgodą 451 Research).

Datalounges to dostawca usług chmurowych, którego celem jest zapewnienie łatwego dostępu do korzyści z platformy OpenStack dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Firma Datalounges zdecydowała się skorzystać z SUSE OpenStack Cloud ze względu na znakomitą reputację tego rozwiązania, uznawanego za najszybsze i najłatwiejsze do wdrożenia i zarządzania, odznaczającego się największą zgodnością interoperacyjną oraz łatwością integracji z istniejącymi środowiskami centrów danych. "Korzystając z platformy SUSE OpenStack Cloud oraz wbudowanych w nią mechanizmów gwarantujących wysoką dostępność i szybkość uruchomienia, możemy zapewnić nowym klientom możliwość błyskawicznego rozpoczęcia pracy, zachowując standaryzację i aktualność środowiska oraz redukując złożoność do minimum" - stwierdził Kai Kankaala, doradca zarządu Datalounges ds. sprzedaży.

Informacje o badaniu
Niezależne badanie rynku, przeprowadzone przez Dynamic Markets, objęło 813 informatyków na kierowniczych stanowiskach w dużych firmach. Badanie zrealizowano w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i krajach skandynawskich, w każdym z regionów przeprowadzając co najmniej 110 wywiadów. Więcej informacji o przetwarzaniu w prywatnych chmurach OpenStack można znaleźć pod adresem www.suse.com/promo/cloud.


Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja