Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

HID Global: 5 trendów z zakresu bezpieczeństwa tożsamości na 2016 rok

prognozy 2016HID Global, światowy lider w zakresie zabezpieczeń, zdefiniował pięć trendów, które w 2016 roku będą miały największy wpływ na kluczowe zagadnienia związane z ochroną dostępu i tożsamości (w tym identyfikację osób i obywateli) oraz Internetem Rzeczy (IoT). Zostały one opracowane na podstawie bogatych doświadczeń firmy z największymi klientami działającymi na zróżnicowanych rynkach, wyników prowadzonych przez HID pilotażowych programów z zakresu ochrony oraz najnowszych rozwiązań, które wprowadzane są we współpracy z najbardziej innowacyjnymi organizacjami z całego świata.


"W nowym roku będziemy mogli zaobserwować kilka kluczowych trendów, które wpłyną na kształtowanie się i rozwój innowacji z zakresu bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwiększy się nacisk na mobilność i wygodę użytkowania. Firmy będą zabiegać o coraz bardziej wszechstronną, wygodniejszą i łatwiejszą identyfikację użytkowników. Położy to fundamenty pod bardziej elastyczne, adaptowalne rozwiązania - szczególnie istotne w nowej erze połączonych ze sobą wirtualnych tożsamości oraz Internetu Rzeczy (IoT)" - mówi Stefan Widing, Generalny Dyrektor HID Global.

Top 5 trendów w zakresie bezpieczeństwa tożsamości na 2016 rok wg. HID Global:

1) Spersonalizowana ochrona mobilna będzie stawała się coraz bardziej powszechna. Nowe systemy ochrony tożsamości będą skupiać się przede wszystkim na wygodzie użytkowania, wykorzystując urządzenia mobilne. Loginy komputerowe i sieciowe, dokumenty identyfikacyjne oraz inne, wymagające potwierdzenia tożsamości systemy będą coraz szerzej łączone z fizycznymi funkcjami ochrony telefonów, tabletów czy laptopów. Następnym krokiem będą technologie ubieralne (wearables), a wyposażone w tagi RFID telefony pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa i zaufania do Internetu Rzeczy (IoT) w ramach aplikacji, wymagających potwierdzenia obecności.

2) Ochrona skupi się przede wszystkim na wygodzie użytkowania. Technologia będzie adaptowała się do nawyków i stylu życia użytkownika, a nie - jak do tej pory - go definiowała. Stare metody uwierzytelniania zostaną zastąpione przez dostosowane do potrzeb użytkownika alternatywy.

3) Bezpieczne, połączone tożsamości będą zmieniały podejście do tego jak pracujemy, kupujemy i spędzamy wolny czas. Rynek ochrony wejdzie z ich pomocą w nowy rozdział, gdzie wielopoziomowe strategie bezpieczeństwa będą wykorzystywać biometrię, aby  na stałe połączyć tożsamość z jej prawowitym właścicielem.

4) W połączonym ze sobą, mobilnym świecie zwiększy się potrzeba ochrony prywatności. Definicja tożsamości (w kontekście systemów ochrony) zostanie rozszerzona o tożsamość obiektów. W kontekście ciągle poszerzającej się sieci wzajemnie połączonych ze sobą urządzeń, usług i aplikacji, na znaczeniu zyska ochrona prywatnych danych.

5) Odpowiednio skonstruowane systemy bezpieczeństwa i stosowanie dobrych praktyk z zakresu ochrony staną się równie istotne, jak technologiczne innowacje. Rynek ochrony skupi się nie tylko na tym jakie urządzenia produkować, ale także jak je wdrażać - od pierwszych cyfrowych praw jazdy w USA do zunifikowanych systemów zarządzania poświadczeniami, umożliwiających kompleksowe podejście do bezpieczeństwa fizycznego i informatycznego. Zamiast koncentrować się wyłącznie na zapobieganiu atakom, większa uwaga zostanie poświęcona temu, jak opanować sytuację po ataku - tak, aby skradzione dane były dla złodziei bezużyteczne.

Internet Rzeczy, mobilność, wygoda oraz dokładne wczytywanie się w politykę bezpieczeństwa - zdaniem HID Global to właśnie na tych aspektach powinni w tym roku skoncentrować się specjaliści ds. zabezpieczeń. Nie można zapominać również o tym, że technologiczne innowacje, takie jak smart watche czy niewinne z pozoru fit bandy, w swoim „niemowlęcym okresie” mogą stanowić łakomy kąsek dla oszustów - należy być na to szczególnie wyczulonym. Jedno jest pewne - rok 2016 na rynku zabezpieczeń zapowiada się bardzo ciekawie.

Źródło: HID Global