Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet z certyfikatem ICSA Labs Advanced Threat Defense

FortinetFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował, że jego platforma Advanced Threat Protection (ATP) do ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami zdobyła certyfikat Advanced Threat Defense (ATD) przyznawany przez ICSA Labs. Fortinet należy do pierwszych producentów, którym udało się uzyskać ten certyfikat.


Na rynku pojawia się tak wiele informacji na temat zabezpieczeń, że odróżnienie faktów od fikcji staje się niezwykle trudne. Dlatego Fortinet nieprzerwanie poddaje swoje produkty rygorystycznym i niezależnym testom, dzięki którym klienci mogą się przekonać, jak nasze rozwiązania radzą sobie w rzeczywistości. Przyznany nam przez organizację ICSA Labs certyfikat Advanced Threat Defense dowodzi, że nasza platforma ATP zapewnia zaawansowaną ochronę od centrum przetwarzania danych po brzegi sieci i punkty końcowe - powiedział John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

Platforma Fortinet ATP skupia zróżnicowane i zautomatyzowane narzędzia bezpieczeństwa, które pełnią funkcje zapobiegania, wykrywania oraz niwelowania zagrożeń, aby udaremniać zaawansowane ataki przygotowane z myślą o ominięciu tradycyjnych zabezpieczeń.

Oferowana przez Fortinet platforma ATP jest testowana przez organizację ICSA Labs cztery razy w ciągu roku - za każdym razem pod kątem najnowszych zagrożeń. ICSA Labs publikuje raporty tylko dla tych rozwiązań, które spełniły wszystkie wymagania wymienione na liście kryteriów w testach przeprowadzanych w ramach certyfikacji Advanced Threat Defense.

Laboratoria ICSA Labs przetestowały trzy zintegrowane komponenty platformy ATP:
• FortiSandbox - urządzenia do zaawansowanego wykrywania zagrożeń
• FortiGate - urządzenia firewall  
• FortiClient - oprogramowanie do ochrony punktów końcowych

Każdy komponent platformy Fortinet ATP wciąż uzyskuje najwyższe oceny w niezależnych badaniach. Jednak testy ICSA Labs stanowią pierwszą niezależną certyfikację dla szerszego, zintegrowanego rozwiązania. W ciągu 28 dni przeprowadzanych w sposób nieprzerwany testów platforma Fortinet ATP zidentyfikowała i zniwelowała ponad 500 zaawansowanych ataków oraz nie wygenerowała niemal żadnych fałszywych alarmów.

Cyberzagrożenia się zmieniają, a technologie zabezpieczeń i wielowarstwowe rozwiązania do analizy zagrożeń muszą za nimi nadążyć. Zdobycie certyfikatu w ramach naszego programu testów Advanced Threat Defense dowodzi, że platforma zabezpieczeń Fortinet ATP jest w stanie chronić klientów przed nowymi i mało znanymi zagrożeniami, które są pomijane przez tradycyjne produkty zabezpieczające - mówi George Japak, dyrektor zarządzający laboratorium ICSA Labs.

ICSA Labs to samodzielny dział przedsiębiorstwa Verizon, który przeprowadza niezależne testy rozwiązań bezpieczeństwa. Badania w ramach certyfikacji ICSA Labs Advanced Threat Defense (ATD) są przeprowadzane przez laboratorium z akredytacją ISO, które koncentruje się w swojej pracy na wykrywaniu zagrożeń pomijanych przez tradycyjne produkty zabezpieczające.  

Platforma Fortinet ATP jest wspierana przez automatyczne aktualizacje zabezpieczeń dostarczane przez zespół FortiGuard Labs, który dokonuje badań i analizy nowych zagrożeń.

Źródło: Fortinet