Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet z certyfikatem ICSA Labs Advanced Threat Defense

FortinetFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował, że jego platforma Advanced Threat Protection (ATP) do ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami zdobyła certyfikat Advanced Threat Defense (ATD) przyznawany przez ICSA Labs. Fortinet należy do pierwszych producentów, którym udało się uzyskać ten certyfikat.


Na rynku pojawia się tak wiele informacji na temat zabezpieczeń, że odróżnienie faktów od fikcji staje się niezwykle trudne. Dlatego Fortinet nieprzerwanie poddaje swoje produkty rygorystycznym i niezależnym testom, dzięki którym klienci mogą się przekonać, jak nasze rozwiązania radzą sobie w rzeczywistości. Przyznany nam przez organizację ICSA Labs certyfikat Advanced Threat Defense dowodzi, że nasza platforma ATP zapewnia zaawansowaną ochronę od centrum przetwarzania danych po brzegi sieci i punkty końcowe - powiedział John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

Platforma Fortinet ATP skupia zróżnicowane i zautomatyzowane narzędzia bezpieczeństwa, które pełnią funkcje zapobiegania, wykrywania oraz niwelowania zagrożeń, aby udaremniać zaawansowane ataki przygotowane z myślą o ominięciu tradycyjnych zabezpieczeń.

Oferowana przez Fortinet platforma ATP jest testowana przez organizację ICSA Labs cztery razy w ciągu roku - za każdym razem pod kątem najnowszych zagrożeń. ICSA Labs publikuje raporty tylko dla tych rozwiązań, które spełniły wszystkie wymagania wymienione na liście kryteriów w testach przeprowadzanych w ramach certyfikacji Advanced Threat Defense.

Laboratoria ICSA Labs przetestowały trzy zintegrowane komponenty platformy ATP:
• FortiSandbox - urządzenia do zaawansowanego wykrywania zagrożeń
• FortiGate - urządzenia firewall  
• FortiClient - oprogramowanie do ochrony punktów końcowych

Każdy komponent platformy Fortinet ATP wciąż uzyskuje najwyższe oceny w niezależnych badaniach. Jednak testy ICSA Labs stanowią pierwszą niezależną certyfikację dla szerszego, zintegrowanego rozwiązania. W ciągu 28 dni przeprowadzanych w sposób nieprzerwany testów platforma Fortinet ATP zidentyfikowała i zniwelowała ponad 500 zaawansowanych ataków oraz nie wygenerowała niemal żadnych fałszywych alarmów.

Cyberzagrożenia się zmieniają, a technologie zabezpieczeń i wielowarstwowe rozwiązania do analizy zagrożeń muszą za nimi nadążyć. Zdobycie certyfikatu w ramach naszego programu testów Advanced Threat Defense dowodzi, że platforma zabezpieczeń Fortinet ATP jest w stanie chronić klientów przed nowymi i mało znanymi zagrożeniami, które są pomijane przez tradycyjne produkty zabezpieczające - mówi George Japak, dyrektor zarządzający laboratorium ICSA Labs.

ICSA Labs to samodzielny dział przedsiębiorstwa Verizon, który przeprowadza niezależne testy rozwiązań bezpieczeństwa. Badania w ramach certyfikacji ICSA Labs Advanced Threat Defense (ATD) są przeprowadzane przez laboratorium z akredytacją ISO, które koncentruje się w swojej pracy na wykrywaniu zagrożeń pomijanych przez tradycyjne produkty zabezpieczające.  

Platforma Fortinet ATP jest wspierana przez automatyczne aktualizacje zabezpieczeń dostarczane przez zespół FortiGuard Labs, który dokonuje badań i analizy nowych zagrożeń.

Źródło: Fortinet