Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco Global Climate Change Meeting Platform

CiscoFirma Cisco Systems poinformowała, że stworzyła platformę Global Climate Change Meeting Platform (GCCMP), która ułatwi prowadzenie dyskusji podczas konferencji klimatycznej ONZ w Kopenhadze (COP15).

Rozwiązanie GCCMP, zgodne z ideą GreenIT, pozwoli również na prowadzenie dyskusji na temat zmian klimatu w przyszłości, umożliwiając delegatom i wszystkim zainteresowanym znajdującym się w innych krajach na całym świecie udział w tych rozmowach w bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska sposób.

Platforma GCCMP obejmuje rozwiązanie Cisco TelePresence oraz usługi konferencji audio i konferencji sieciowych. Dzięki niej delegaci i grupy uczestników konferencji COP15 z całego świata będą mogli prowadzić dyskusje na temat zmian klimatu, nie tracąc czasu ani pieniędzy na podróż i nie generując związanej z tym emisji dwutlenku węgla. Na początku platforma GCCMP połączy centrum targowe Bella Center w Kopenhadze z wybranymi obiektami ONZ i firmy Cisco na całym świecie za pomocą sieci IP. W ten sposób pozwoli negocjatorom i ich zespołom uczestniczącym w konferencji prowadzić spotkania i negocjacje z partnerami, ekspertami, zainteresowanymi i przedstawicielami mediów przed, w trakcie i po konferencji COP15 niezależnie od ich lokalizacji.

Kilka miesięcy temu firma Cisco została wybrana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii na oficjalnego partnera technologicznego konferencji COP15, która odbędzie się w duńskiej stolicy w dniach 7–18 grudnia 2009 r. Konferencja stron (ang. Conference of the Parties — COP) to coroczne spotkanie krajów, które podpisały Konwencję klimatyczną ONZ z myślą o ocenie postępów przeciwdziałania zmianom klimatu. Celem konferencji COP15 jest osiągnięcie globalnego porozumienia między wszystkimi krajami na świecie w zakresie obniżenia emisji gazów cieplarnianych, która wynika z działalności człowieka.

„Wdrożenie platformy GCCMP to część starań duńskiego rządu, aby konferencja COP15 była przyjazna dla środowiska i umożliwiała maksymalną współpracę. Rozwiązanie Cisco TelePresence zapewni delegatom uczestniczącym w konferencji możliwość spotkania z partnerami, ekspertami i doradcami z całego świata, którzy mogą udzielić im wskazówek i dostarczyć informacji niezbędnych przy uzgadnianiu porozumienia. Dzięki systemowi Cisco Global Climate Change Meeting Platform możemy na czas zapewnić delegatom dostęp do precyzyjnych porad ekspertów i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Rozpoczynamy działanie platformy do współpracy, która wprowadza globalny zasięg i wydajność na arenę polityki” - mówi Svend Olling, szef działu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Danii.

Firma Cisco bardzo odpowiedzialnie podchodzi do zagadnień ekologicznych w zakresie jej działalności, kultury, produktów i rozwiązań dla klientów. Wizja Cisco opiera się na przekonaniu, że technologia umożliwia zmianę podejścia do problemów ochrony środowiska i zużycia energii. Wewnątrz samej firmy Cisco wdrożono 650 jednostek systemu TelePresence w ponad 200 miastach i 45 krajach, co umożliwiło zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanych z podróżami służbowymi w stopniu równoważnym ok. 181 319 ton CO2.

„Jesteśmy przekonani, że technologia umożliwia zmianę w podejściu do problemów ochrony środowiska i zużycia energii. Poprzez wdrożenie systemu Global Climate Change Meeting Platform pomagamy rozszerzyć zasięg negocjacji w trakcie konferencji COP15 na uczestników z całego świata. Umożliwiamy wirtualne spotkania, które pozwalają uczestnikom pokonać bariery w postaci czasu, odległości i kultury, aby osiągnąć postęp w tak ważnej dziedzinie, minimalizując zarazem związaną z tym emisję dwutlenku węgla. Mamy nadzieję, że system Global Climate Change Meeting Platform ułatwi i przyspieszy dyskusje o sposobach współpracy między narodami na całym świecie, które pozwolą zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne” - mówi Laura Ipsen, wiceprezes ds. polityki globalnej i relacji z administracją publiczną w Cisco.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod adresem www.unfccc.int.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum