Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp - ochrona danych korporacyjnych w chmurze hybrydowej

Netapp CloudFirma NetApp zapowiedziała nowe rozwiązania, usługi i partnerstwa, które zapewniają klientom ochronę danych korporacyjnych potrzebną do bezproblemowej migracji do chmury hybrydowej. Nowa oferta rozszerza wizję Data Fabric firmy NetApp, która pomaga organizacjom ograniczyć ryzyko związane z chmurą oraz koszty mobilności danych, a jednocześnie zachować pełną kontrolę nad zasobami lokalnymi i chmurowymi.


Wizja Data Fabric została przedstawiona rok temu na dorocznej konferencji technicznej NetApp Insight. Od tego czasu firma NetApp połączyła siły z rosnącym ekosystemem partnerów i dostawców usług, aby stworzyć zintegrowane rozwiązania i usługi, które pomagają klientom wykorzystać pełen potencjał chmury hybrydowej.

"Chmura hybrydowa wprowadza nowe wymagania w zakresie optymalnego zabezpieczania i ochrony danych. Coraz więcej użytkowników uświadamia sobie, że integracja lokalnego sprzętu z zewnętrznymi zasobami chmurowymi wprowadza dodatkowe, różnorodne wyzwania związane z suwerennością, kosztem, czasem i wydajnością, które są specyficzne dla przechowywania i ochrony danych" - powiedział Mark Peters, dyrektor i starszy analityk w Enterprise Strategy Group.

Firma NetApp poinformowała, że:

• Integracja plików i obiektów jest teraz dostępna w StorageGRID Webscale. StorageGRID Webscale to optymalne rozwiązanie dla organizacji, które wymagają dużych, rozproszonych, wielooddziałowych repozytoriów treści. Najnowsza wersja łączy prostotę zarządzania obiektami z obsługą znajomych protokołów NFS i CIFS. Pojedyncza, globalna przestrzeń nazw oferuje obsługę interfejsów OpenStack Swift API, wielu dzierżawców, rozproszonego geograficznie kodowania nadmiarowego (erasure coding) oraz wyszukiwania metadanych. Umożliwia efektywną, nieprzerwaną działalność na poziomie systemu lokalnego i w chmurze hybrydowej, spełniając wymagania w zakresie długookresowej trwałości danych.

• Nowe oprogramowanie NetApp SnapCenter zarządza ochroną danych w chmurze hybrydowej. Możliwość efektywnego kopiowania jest kluczowym elementem skutecznej ochrony danych w chmurze hybrydowej, obejmującej backup, przywracanie kopii zapasowych i odzyskiwanie głównej kopii danych po awarii. SnapCenter to nowe oprogramowanie NetApp, które pomaga przedsiębiorstwom uprościć zarządzanie na dużą skalę danymi specyficznymi dla aplikacji. Pozwala ono klientom skonsolidować i scentralizować backup oraz klonowanie wielu aplikacji i serwerów w jednym, efektywnym centrum operacyjnym. SnapCenter jest podstawowym elementem oferty rozwiązań NetApp do zarządzania danymi. Oprogramowanie to umożliwia tworzenie kopii zapasowych w rozwiązaniach NetApp Private Storage oraz integrację z oprogramowaniem NetApp Cloud ONTAP, klastrowym systemem operacyjnym Data ONTAP działającym na platformie Amazon Web Services.

• Innowacje w NetApp Private Storage (NPS) związane z ochroną danych. NetApp Private Storage to podstawowe rozwiązanie dla klientów, którzy budują własne struktury danych. Pozwala ono użytkownikom integrować zasoby chmurowe z lokalną lub zewnętrzną pamięcią masową. W rozwiązaniu NPS dane klientów są chronione i zarządzane oddzielnie z perspektywy wydajności i zgodności z przepisami, a publiczne serwery chmurowe są wynajmowane w razie potrzeb, aby zapewnić skalowanie obciążeń roboczych i szybkie przydzielanie zasobów.

• Ulepszone usługi profesjonalne w zakresie rozwiązań Disaster Recovery (DR). Usługi te oferują klientom specjalistyczną wiedzę, która pozwala szybko i bez zakłóceń wdrażać rozwiązania DR NetApp MetroCluster lub SnapMirror. Zespoły ekspertów pomagają użytkownikom ocenić wymagania techniczne, opracować kompleksowy projekt i wdrożyć rozwiązania DR, które oferują szybkie przełączanie awaryjne oraz synchroniczną lub asynchroniczną replikację w zdalnej lokalizacji. Usługi te stanowią część szerszej oferty usług NetApp wspierających rozwiązania do zintegrowanej ochrony danych w chmurze hybrydowej.

• Nowe rozwiązanie Commvault IntelliSnap for NetApp. To rozwiązanie firmy trzeciej zastępuje oprogramowanie NetApp SnapProtect i zapewnia tę samą funkcjonalność oraz licencjonowanie oparte na kontrolerze, ale z możliwością wykorzystania środowisk Commvault. Rozwiązanie to dołącza do obszernego portfela rozwiązań NetApp do ochrony danych, który obejmuje również NetApp SnapManager, Virtual Storage Console i SnapCenter, a także inne zintegrowane rozwiązania firm trzecich, takie jak Veritas NetBackup Replication Director, Veeam i Catalogic.  

Źródło: NetApp