Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wydaje Ansible Tower 2.4

Red HatRed Hat zapowiedział wydanie Ansible Tower 2.4 - prostego, niewymagającego użycia agentów i oferującego duże możliwości narzędzia open source do automatyzacji systemów. Rozwiązanie to pomaga zespołom DevOps w zarządzaniu systemami i optymalizowaniu wdrożeń poprzez dodanie funkcji kontrolnych, zabezpieczających i delegacyjnych.


"Rozwiązanie Ansible Tower - stosowane przez przedsiębiorstwa z listy Fortune 100 i organizacje rządowe na całym świecie – oferuje wyjątkową łatwość integracji. Zaawansowane funkcje zarządzania tożsamością, autoryzacji i obsługi sesji w Ansible Tower 2.4 - pierwszej wersji wydanej przez zespół Ansible od czasu dołączenia do Red Hat w zeszłym miesiącu - pozwalają zespołom IT jeszcze łatwiej zarządzać środowiskami IT z wykorzystaniem prostego, niewymagającego użycia agentów i oferującego duże możliwości narzędzia do automatyzacji, jednocześnie spełniając wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa" - powiedział Tim Cramer, szef zespołu inżynierskiego Ansible, Red Hat.

Kluczowe nowe funkcje w Ansible Tower 2.4 to m.in.:
• Uwierzytelnianie OAuth za pośrednictwem usług GitHub i Google. Wiele organizacji zarządza tożsamością i uwierzytelnianiem z wykorzystaniem usług zewnętrznych dostawców. Ansible Tower 2.4 dodaje obsługę pobierania informacji o użytkownikach i zespołach z GitHub lub Google Apps za pomocą OAuth2. Dzięki temu Ansible Tower może pobierać dane od dostawców, z których usług organizacja już korzysta, co zapobiega powielaniu kont użytkowników lub grup.
• Obsługa uwierzytelniania korporacyjnego na potrzeby SAML 2.0 i RADIUS: Ansible Tower 2.4 rozszerza istniejące wsparcie uwierzytelniania korporacyjnego LDAP/AD poprzez dodanie obsługi SAML 2.0 do zarządzania tożsamością i autoryzacją oraz RADIUS do zarządzania uwierzytelnianiem. Dzięki tym funkcjom można łatwo integrować Ansible Tower z mechanizmami i funkcjami uwierzytelniającymi (takimi jak uwierzytelnianie dwuczynnikowe), których przedsiębiorstwa już używają.
• Konfigurowalne limity i ograniczenia czasu sesji. Wiele przedsiębiorstw ma specyficzne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, na przykład wymaga, aby użytkownik mógł zalogować się w Ansible Tower tylko z jednego komputera jednocześnie. W Ansible Tower 2.4 można teraz skonfigurować nie tylko czas sesji (z automatycznym wylogowaniem), ale również ograniczyć użytkowników do konkretnej liczby jednoczesnych sesji. Jeśli zasady bezpieczeństwa wymagają, żeby użytkownik miał tylko jedną aktywną sesję, Ansible Tower 2.4 może unieważnić dowolną sesję, którą otworzono w innym miejscu, gdy użytkownik zaloguje się z nowego komputera.
• Oznaczanie oprogramowania własną marką. Administratorzy Ansible Tower mogą teraz dostosować logo na ekranie logowania do Ansible Tower, a także dodać własne komunikaty logowania i banery, które dostarczają szczegółowych informacji o używanych systemach.

Ansible Tower 2.4 to pierwsze wydanie od czasu nabycia Ansible przez Red Hat w październiku 2015 r. Po przejęciu Ansible w ofercie Red Hat znajdują się następujące rozwiązania do zarządzania otwartą chmurą hybrydową oraz środowiskami IT:
• Red Hat CloudForms, otwarta platformę administracyjna, która zapewnia funkcje koordynacji, nadzoru oraz kontroli opartej na zasadach w chmurach hybrydowych, umożliwiając samoobsługowe konfigurowanie usług i zarządzanie zasobami, a ponadto zapewniając egzekwowanie limitów, mierzenie wykorzystania oraz rozliczenia wewnętrzne.
• Red Hat Satellite, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia ze zintegrowanym przydzielaniem zasobów infrastrukturalnych, dystrybucją oprogramowania, zarządzaniem poprawkami oraz funkcjami audytu.
• Ansible i Ansible Tower, platforma do automatyzacji IT i inicjatyw DevOps, która znacznie upraszcza wdrażanie aplikacji wielowarstwowych oraz automatyzację IT w chmurach hybrydowych.

Rozwiązanie Ansible Tower 2.4 jest teraz ogólnie dostępne w 30-dniowej wersji próbnej na platformach Vagrant i Amazon EC2 lub do pobrania w celu instalacji w siedzibie klienta lub w chmurze. Pod adresem www.ansible.com/tower można dowiedzieć się więcej o Ansible Tower i pobrać wersję próbną rozwiązania.

Źródło: Red Hat