Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wydaje Ansible Tower 2.4

Red HatRed Hat zapowiedział wydanie Ansible Tower 2.4 - prostego, niewymagającego użycia agentów i oferującego duże możliwości narzędzia open source do automatyzacji systemów. Rozwiązanie to pomaga zespołom DevOps w zarządzaniu systemami i optymalizowaniu wdrożeń poprzez dodanie funkcji kontrolnych, zabezpieczających i delegacyjnych.


"Rozwiązanie Ansible Tower - stosowane przez przedsiębiorstwa z listy Fortune 100 i organizacje rządowe na całym świecie – oferuje wyjątkową łatwość integracji. Zaawansowane funkcje zarządzania tożsamością, autoryzacji i obsługi sesji w Ansible Tower 2.4 - pierwszej wersji wydanej przez zespół Ansible od czasu dołączenia do Red Hat w zeszłym miesiącu - pozwalają zespołom IT jeszcze łatwiej zarządzać środowiskami IT z wykorzystaniem prostego, niewymagającego użycia agentów i oferującego duże możliwości narzędzia do automatyzacji, jednocześnie spełniając wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa" - powiedział Tim Cramer, szef zespołu inżynierskiego Ansible, Red Hat.

Kluczowe nowe funkcje w Ansible Tower 2.4 to m.in.:
• Uwierzytelnianie OAuth za pośrednictwem usług GitHub i Google. Wiele organizacji zarządza tożsamością i uwierzytelnianiem z wykorzystaniem usług zewnętrznych dostawców. Ansible Tower 2.4 dodaje obsługę pobierania informacji o użytkownikach i zespołach z GitHub lub Google Apps za pomocą OAuth2. Dzięki temu Ansible Tower może pobierać dane od dostawców, z których usług organizacja już korzysta, co zapobiega powielaniu kont użytkowników lub grup.
• Obsługa uwierzytelniania korporacyjnego na potrzeby SAML 2.0 i RADIUS: Ansible Tower 2.4 rozszerza istniejące wsparcie uwierzytelniania korporacyjnego LDAP/AD poprzez dodanie obsługi SAML 2.0 do zarządzania tożsamością i autoryzacją oraz RADIUS do zarządzania uwierzytelnianiem. Dzięki tym funkcjom można łatwo integrować Ansible Tower z mechanizmami i funkcjami uwierzytelniającymi (takimi jak uwierzytelnianie dwuczynnikowe), których przedsiębiorstwa już używają.
• Konfigurowalne limity i ograniczenia czasu sesji. Wiele przedsiębiorstw ma specyficzne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, na przykład wymaga, aby użytkownik mógł zalogować się w Ansible Tower tylko z jednego komputera jednocześnie. W Ansible Tower 2.4 można teraz skonfigurować nie tylko czas sesji (z automatycznym wylogowaniem), ale również ograniczyć użytkowników do konkretnej liczby jednoczesnych sesji. Jeśli zasady bezpieczeństwa wymagają, żeby użytkownik miał tylko jedną aktywną sesję, Ansible Tower 2.4 może unieważnić dowolną sesję, którą otworzono w innym miejscu, gdy użytkownik zaloguje się z nowego komputera.
• Oznaczanie oprogramowania własną marką. Administratorzy Ansible Tower mogą teraz dostosować logo na ekranie logowania do Ansible Tower, a także dodać własne komunikaty logowania i banery, które dostarczają szczegółowych informacji o używanych systemach.

Ansible Tower 2.4 to pierwsze wydanie od czasu nabycia Ansible przez Red Hat w październiku 2015 r. Po przejęciu Ansible w ofercie Red Hat znajdują się następujące rozwiązania do zarządzania otwartą chmurą hybrydową oraz środowiskami IT:
• Red Hat CloudForms, otwarta platformę administracyjna, która zapewnia funkcje koordynacji, nadzoru oraz kontroli opartej na zasadach w chmurach hybrydowych, umożliwiając samoobsługowe konfigurowanie usług i zarządzanie zasobami, a ponadto zapewniając egzekwowanie limitów, mierzenie wykorzystania oraz rozliczenia wewnętrzne.
• Red Hat Satellite, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia ze zintegrowanym przydzielaniem zasobów infrastrukturalnych, dystrybucją oprogramowania, zarządzaniem poprawkami oraz funkcjami audytu.
• Ansible i Ansible Tower, platforma do automatyzacji IT i inicjatyw DevOps, która znacznie upraszcza wdrażanie aplikacji wielowarstwowych oraz automatyzację IT w chmurach hybrydowych.

Rozwiązanie Ansible Tower 2.4 jest teraz ogólnie dostępne w 30-dniowej wersji próbnej na platformach Vagrant i Amazon EC2 lub do pobrania w celu instalacji w siedzibie klienta lub w chmurze. Pod adresem www.ansible.com/tower można dowiedzieć się więcej o Ansible Tower i pobrać wersję próbną rozwiązania.

Źródło: Red Hat