Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 7.2

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, ogłosił ogólną dostępność Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.2. W najnowszej wersji systemu skupiono się na usprawnieniach w zakresie bezpieczeństwa, łączności sieciowej i zarządzaniu systemem, a także na tworzeniu i wdrażaniu kontenerowych aplikacji linuksowych w środowiskach korporacyjnych. Ponadto Red Hat Enterprise Linux 7.2 jest zgodny z dodatkiem Red Hat Insights, usłudze analityki operacyjnej, która zwiększa efektywność systemów IT i zapobiega przestojom poprzez prewencyjne identyfikowanie znanych zagrożeń oraz problemów technicznych.


Bezpieczeństwo
Red Hat kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, w tym na spełnianie potrzeb klientów z branży finansowej, rządowej i wojskowej. Dlatego Red Hat Enterprise Linux 7.2 oferuje nowe możliwości i funkcje zabezpieczające.

Prawdziwe bezpieczeństwo wymaga zarówno chronionego fundamentu, jak i zabezpieczonej konfiguracji systemów. OpenSCAP to implementacja protokołu Security Content Automation Protocol, która analizuje system pod kątem zgodności ze standardami bezpieczeństwa. Nowa wtyczka Open SCAP Anaconda pozwala wykorzystać opartą na SCAP analizę zabezpieczeń i konfiguracji w procesie instalacji, zapewniając bezpieczny punkt startowy do wdrożenia systemu.

Kluczowym aspektem zabezpieczonych systemów rozproszonych jest możliwość zaufania adresom odwzorowywanym przez serwery DNS. DNSSEC rozszerza standard DNS, aby zapewnić bezpieczny łańcuch zaufania na potrzeby kopiowania adresów. Rozwiązanie Red Hat Identity Management (IdM) obsługuje DNSSEC dla stref DNS.

Łączność sieciowa
Wydajność łączności sieciowej w systemie Red Hat Enterprise Linux 7.2 została znacznie zwiększona - podwojono przepustowość w wielu scenariuszach wirtualizacji funkcji sieciowych (network function virtualization, NFV) oraz łączności sieciowej definiowanej przez oprogramowanie (software defined networking, SDN). Do innych ulepszeń podsystemu łączności sieciowej w jądrze systemu należą:

• Dostrojenie sieciowego stosu w jądrze tak, aby radykalnie skrócić czas przetwarzania pakietów, dzięki czemu w scenariuszach zaawansowanych (wirtualnych i kontenerowych) Red Hat Enterprise Linux 7.2 może działać z szybkością fizycznego łącza.
• Dołączenie pakietu Data Plane Development Kit (DPDK), który umożliwia szybkie tworzenie własnych aplikacji o niskich opóźnieniach i wysokiej przepustowości, mogących przetwarzać pakiety bezpośrednio w przestrzeni użytkownika, co przydaje się w NFV i innych zastosowaniach. Przedtem systemy były ograniczone do wykonywania aplikacji tylko jednego typu (obsługujących albo DPDK, albo tradycyjną sieć). Ulepszenia w Red Hat Enterprise Linux 7.2, a ściślej dołączenie nowego, rozdwojonego sterownika, umożliwiają działanie obu typów aplikacji w jednym systemie, a tym samym konsolidację sprzętu.
• Dodanie TCP (DCTCP), funkcji rozwiązującej problemy z zatorami TCP w centrach danych, która działa zarówno w hostach Windows, jak i Red Hat Enterprise Linux, maksymalizując przepustowość i efektywność.

Kontenery linuksowe
Red Hat Enterprise Linux 7.2 oferuje wiele ulepszeń w bazowej architekturze wsparcia kontenerów. Dołączono aktualizacje silnika Docker, projektów Kubernetes, Cockpita i polecenia Atomic. Ponadto większość subskrypcji Red Hat Enterprise Linux 7.2 zapewnia dostęp do Red Hat Enterprise Linux Atomic Host 7.2, najnowszej wersji platformy hosta zoptymalizowanej pod kątem kontenerów.

Od dziś dostępna jest również wersja beta pakietu Red Hat Container Development Kit 2, zbioru obrazów, narzędzi i dokumentów, który pomaga deweloperom w tworzeniu aplikacji kontenerowych certyfikowanych do wdrożeń w hostach kontenerów Red Hat, takich jak Red Hat Enterprise Linux 7.2, Red Hat Enterprise Linux Atomic Host 7.2 and OpenShift Enterprise 3.

Zarządzanie systemem
Zarządzanie nowoczesnymi centrami danych staje się coraz bardziej skomplikowane, dlatego Red Hat Enterprise Linux 7.2 zawiera nowe i ulepszone narzędzia do łatwiejszego administrowania systemem. Jedną z ważnych nowości jest Relax-and-Recover, narzędzie do archiwizacji systemu. Pozwala ono administratorom tworzyć lokalne kopie zapasowe w formacie ISO, które można centralnie archiwizować i zdalnie replikować, co upraszcza przywracanie systemu w razie awarii.

Red Hat Insights
Red Hat Enterprise Linux 7.2 jest zgodny z Red Hat Insights, usługą analityki operacyjnej zaprojektowaną pod kątem proaktywnego zarządzania środowiskami Red Hat Enterprise Linux. Usługa, z której można korzystać bez dodatkowych opłat nawet na 10 systemach Red Hat Enterprise Linux 7, pomaga klientom wykrywać problemy techniczne - zanim wpłyną one na funkcjonowanie firmy - analizując zasoby infrastrukturalne i identyfikując kluczowe zagrożenia oraz luki w zabezpieczeniach poprzez ciągłe monitorowanie i analizę. Red Hat Insights pokazuje poszczególne kroki rozwiązania, aby pomóc menedżerom i administratorom IT reagować na te problemy oraz zapobiegać im w przyszłości.

Red Hat Enterprise Linux Server dla ARM 7.2 - wersja Development Preview
Red Hat oferuje też system Red Hat Enterprise Linux Server dla ARM 7.2 w wersji Development Preview, po raz pierwszy udostępniony partnerom i ich klientom w czerwcu 2015 r. Ta wersja obsługuje nowy sprzęt partnerów Red Hat oraz dodatkowe funkcje architektury ARM.

Źródło: Red Hat