Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat prezentuje OpenShift Enterprise 3.1 i Atomic Enterprise Platform

KontenerRed Hat, zaprezentował ulepszenia swojej oferty do tworzenia oraz wdrażania aplikacji z wykorzystaniem kontenerów linuksowych - OpenShift i Atomic. Coraz więcej przedsiębiorstw planuje wykonywać aplikacje w architekturach kontenerowych, a ulepszona oferta Red Hat pozwala użyć kontenerów linuksowych w formacie Dockera do stworzenia aplikacji opartych na mikrousługach, a zarazem skorzystać z wysokiego stopnia bezpieczeństwa, jaki zapewnia spójna platforma bazująca na systemie Red Hat Enterprise Linux.


"Możliwości, jakie dają kontenery linuksowe, zwłaszcza zastosowane na dużą skalę, mogą zmienić cały krajobraz IT w przedsiębiorstwach, zaczynając od sposobu budowania i użytkowania aplikacji, a kończąc na dystrybucji oraz dostarczaniu zasobów i usług. OpenShift Enterprise 3.1 i Red Hat Atomic Enterprise Platform pomagają wprowadzić te innowacje do systemów korporacyjnych, zapewniając bezpieczniejszą, stabilniejszą i elastyczniejszą infrastrukturę, a także warstwę zaawansowanych usług, dzięki którym organizacje mogą budować, wdrażać i wspierać nową falę aplikacji kontenerowych" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

OpenShift Enterprise 3.1
OpenShift firmy Red Hat to jedyna w branży, gotowa do zastosowań korporacyjnych, skalowalna platforma aplikacji kontenerowych bazująca na formacie kontenerów linuksowych Dockera, orkiestracji Kubernetes oraz systemie Red Hat Enterprise Linux 7. Najnowsza wersja ułatwia deweloperom pracę z Dockerem i Kubernetesem, dodaje usługi middleware dla OpenShift oraz poszerza integrację z OpenStack. Te ulepszone i nowe funkcje składają się na platformę nowej generacji, która oferuje deweloperom elastyczność i swobodę wyboru, a zespołom IT – praktyczny wgląd w działanie systemu oraz sprawniejsze zarządzanie, ponieważ wspiera zarówno tradycyjne aplikacje zapamiętujące stan, jak i nowsze, natywne dla chmury aplikacje bezstanowe.

Do nowych i ulepszonych funkcji OpenShift Enterprise 3.1 należą:
• Zarządzanie cyklem życia aplikacji w kontenerach, w tym nowe zaktualizowane narzędzia samoobsługowe do tworzenia aplikacji z poziomu przeglądarki, wiersza poleceń albo środowiska IDE, ulepszona automatyzacja kompilowania aplikacji, integracja Jenkins CI oraz funkcje zautomatyzowanego wdrażania, które umożliwiają zarządzanie aplikacjami od ich tworzenia do zastosowania produkcyjnego.
• Infrastruktura kontenerowa klasy korporacyjnej (dostępna też oddzielnie w Atomic Enterprise Platform Public Preview), która wykorzystuje najnowszy, stabilny standard formatu Dockera oraz mechanizm koordynacji Kubernetes, zapewniając niezawodne środowisko do tworzenia aplikacji kontenerowych.
• Dostęp do nowych usług middleware Red Hat JBoss, które łatwo integrują się z architekturą kontenerową, w tym do Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS i Red Hat JBoss Data Grid. Rozwiązania te pomagają deweloperom budować i integrować szybsze aplikacje przy użyciu znanych, wspieranych narzędzi open source, co znacznie przyspiesza prace i zapewnia jednolite wrażenia użytkownikom architektur hybrydowych.
• Zaawansowane funkcje zarządzania kontenerami, projektami i użytkownikami (zapewniane przez Red Hat CloudForms) z możliwością rozszerzenia ich na infrastrukturę opartą na tradycyjnych maszynach wirtualnych oraz na chmurę prywatną i publiczną.
• Ulepszony interfejs użytkownika oraz konsola internetowa z ulepszonym sterowaniem aplikacjami i wizualizacją aktywności, a także funkcjami rejestrowania zdarzeń i wykonywania pomiarów.

Atomic Enterprise Platform Public Preview
Aby zachęcić klientów i partnerów do zapoznania się z technologią kontenerów i promować współpracę społecznościową, Red Hat udostępnia też funkcje infrastruktury kontenerowej za pośrednictwem Atomic Enterprise Platform w bezpłatnej wersji Public Preview. Platforma jest napędzana skalowanym poziomo klastrem instancji Red Hat Enterprise Linux Atomic Host - minimalistycznego, zoptymalizowanego pod kątem kontenerów systemu operacyjnego firmy Red Hat - albo Red Hat Enterprise Linux 7, oferując fundament klasy korporacyjnej pod dostarczanie zarówno natywnych aplikacji kontenerowych, jak i tradycyjnych aplikacji z wykorzystaniem kontenerów.

Red Hat Atomic Enterprise Platform obejmuje:
• Format środowiska uruchomieniowego i pakowania aplikacji zdefiniowany przez Docker oraz Open Container Initiative (OCI).
• Usługi koordynacji i zarządzania klastrami, zbudowane w oparciu o Kubernetes, do świadczenia złożonych usług wielokontenerowych oraz szeregowania zadań w klastrze hostów.
• Wtyczki sieciowe i pamięciowe: skalowalna łączność między kontenerami znajdującymi się w różnych hostach, obsługiwana przez Open vSwitch, oraz wtyczki trwałej pamięci masowej, które umożliwiają wykonywanie usług stanowych w kontenerach.
• Usługi rejestru do bezpieczniejszego przechowywania i zarządzania współdzielonymi obrazami kontenerów.
• Standardy i zabezpieczenia kontenerowe, w tym rozszerzony ekosystem certyfikowanych kontenerów firmy Red Hat, którego celem jest pełna realizacji wizji kompleksowego, bezpieczniejszego modelu dostarczania aplikacji w kontenerach.

Ponadto integracja Red Hat Gluster Storage i Red Hat Ceph Storage z OpenShift Enterprise 3.1 oraz Red Hat Atomic Enterprise Platform Public Preview jest teraz w pełni wspierana przez Red Hat, co zapewnieni elastyczną pamięć masową dla aplikacji lub mikrousług działających w kontenerach. Za pośrednictwem kilku wtyczek Kubernetes, Red Hat oferuje działom IT znacznie precyzyjniejszą kontrolę oraz swobodę wyboru najlepszego protokołu pamięciowego na potrzeby stanowych aplikacji kontenerowych.

Źródło: Red Hat