Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat prezentuje OpenShift Enterprise 3.1 i Atomic Enterprise Platform

KontenerRed Hat, zaprezentował ulepszenia swojej oferty do tworzenia oraz wdrażania aplikacji z wykorzystaniem kontenerów linuksowych - OpenShift i Atomic. Coraz więcej przedsiębiorstw planuje wykonywać aplikacje w architekturach kontenerowych, a ulepszona oferta Red Hat pozwala użyć kontenerów linuksowych w formacie Dockera do stworzenia aplikacji opartych na mikrousługach, a zarazem skorzystać z wysokiego stopnia bezpieczeństwa, jaki zapewnia spójna platforma bazująca na systemie Red Hat Enterprise Linux.


"Możliwości, jakie dają kontenery linuksowe, zwłaszcza zastosowane na dużą skalę, mogą zmienić cały krajobraz IT w przedsiębiorstwach, zaczynając od sposobu budowania i użytkowania aplikacji, a kończąc na dystrybucji oraz dostarczaniu zasobów i usług. OpenShift Enterprise 3.1 i Red Hat Atomic Enterprise Platform pomagają wprowadzić te innowacje do systemów korporacyjnych, zapewniając bezpieczniejszą, stabilniejszą i elastyczniejszą infrastrukturę, a także warstwę zaawansowanych usług, dzięki którym organizacje mogą budować, wdrażać i wspierać nową falę aplikacji kontenerowych" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

OpenShift Enterprise 3.1
OpenShift firmy Red Hat to jedyna w branży, gotowa do zastosowań korporacyjnych, skalowalna platforma aplikacji kontenerowych bazująca na formacie kontenerów linuksowych Dockera, orkiestracji Kubernetes oraz systemie Red Hat Enterprise Linux 7. Najnowsza wersja ułatwia deweloperom pracę z Dockerem i Kubernetesem, dodaje usługi middleware dla OpenShift oraz poszerza integrację z OpenStack. Te ulepszone i nowe funkcje składają się na platformę nowej generacji, która oferuje deweloperom elastyczność i swobodę wyboru, a zespołom IT – praktyczny wgląd w działanie systemu oraz sprawniejsze zarządzanie, ponieważ wspiera zarówno tradycyjne aplikacje zapamiętujące stan, jak i nowsze, natywne dla chmury aplikacje bezstanowe.

Do nowych i ulepszonych funkcji OpenShift Enterprise 3.1 należą:
• Zarządzanie cyklem życia aplikacji w kontenerach, w tym nowe zaktualizowane narzędzia samoobsługowe do tworzenia aplikacji z poziomu przeglądarki, wiersza poleceń albo środowiska IDE, ulepszona automatyzacja kompilowania aplikacji, integracja Jenkins CI oraz funkcje zautomatyzowanego wdrażania, które umożliwiają zarządzanie aplikacjami od ich tworzenia do zastosowania produkcyjnego.
• Infrastruktura kontenerowa klasy korporacyjnej (dostępna też oddzielnie w Atomic Enterprise Platform Public Preview), która wykorzystuje najnowszy, stabilny standard formatu Dockera oraz mechanizm koordynacji Kubernetes, zapewniając niezawodne środowisko do tworzenia aplikacji kontenerowych.
• Dostęp do nowych usług middleware Red Hat JBoss, które łatwo integrują się z architekturą kontenerową, w tym do Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS i Red Hat JBoss Data Grid. Rozwiązania te pomagają deweloperom budować i integrować szybsze aplikacje przy użyciu znanych, wspieranych narzędzi open source, co znacznie przyspiesza prace i zapewnia jednolite wrażenia użytkownikom architektur hybrydowych.
• Zaawansowane funkcje zarządzania kontenerami, projektami i użytkownikami (zapewniane przez Red Hat CloudForms) z możliwością rozszerzenia ich na infrastrukturę opartą na tradycyjnych maszynach wirtualnych oraz na chmurę prywatną i publiczną.
• Ulepszony interfejs użytkownika oraz konsola internetowa z ulepszonym sterowaniem aplikacjami i wizualizacją aktywności, a także funkcjami rejestrowania zdarzeń i wykonywania pomiarów.

Atomic Enterprise Platform Public Preview
Aby zachęcić klientów i partnerów do zapoznania się z technologią kontenerów i promować współpracę społecznościową, Red Hat udostępnia też funkcje infrastruktury kontenerowej za pośrednictwem Atomic Enterprise Platform w bezpłatnej wersji Public Preview. Platforma jest napędzana skalowanym poziomo klastrem instancji Red Hat Enterprise Linux Atomic Host - minimalistycznego, zoptymalizowanego pod kątem kontenerów systemu operacyjnego firmy Red Hat - albo Red Hat Enterprise Linux 7, oferując fundament klasy korporacyjnej pod dostarczanie zarówno natywnych aplikacji kontenerowych, jak i tradycyjnych aplikacji z wykorzystaniem kontenerów.

Red Hat Atomic Enterprise Platform obejmuje:
• Format środowiska uruchomieniowego i pakowania aplikacji zdefiniowany przez Docker oraz Open Container Initiative (OCI).
• Usługi koordynacji i zarządzania klastrami, zbudowane w oparciu o Kubernetes, do świadczenia złożonych usług wielokontenerowych oraz szeregowania zadań w klastrze hostów.
• Wtyczki sieciowe i pamięciowe: skalowalna łączność między kontenerami znajdującymi się w różnych hostach, obsługiwana przez Open vSwitch, oraz wtyczki trwałej pamięci masowej, które umożliwiają wykonywanie usług stanowych w kontenerach.
• Usługi rejestru do bezpieczniejszego przechowywania i zarządzania współdzielonymi obrazami kontenerów.
• Standardy i zabezpieczenia kontenerowe, w tym rozszerzony ekosystem certyfikowanych kontenerów firmy Red Hat, którego celem jest pełna realizacji wizji kompleksowego, bezpieczniejszego modelu dostarczania aplikacji w kontenerach.

Ponadto integracja Red Hat Gluster Storage i Red Hat Ceph Storage z OpenShift Enterprise 3.1 oraz Red Hat Atomic Enterprise Platform Public Preview jest teraz w pełni wspierana przez Red Hat, co zapewnieni elastyczną pamięć masową dla aplikacji lub mikrousług działających w kontenerach. Za pośrednictwem kilku wtyczek Kubernetes, Red Hat oferuje działom IT znacznie precyzyjniejszą kontrolę oraz swobodę wyboru najlepszego protokołu pamięciowego na potrzeby stanowych aplikacji kontenerowych.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja