Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa generacja pamięci masowych ETERNUS CS od Fujitsu

FujitsuWe współczesnym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, w którym przetwarza się olbrzymie ilości informacji, ochrona danych stanowi duże wyzwanie. Sądzi się, że z uwagi na trudną do opanowania złożoność tylko połowa wszystkich małych i średnich firm codziennie wykonuje kopie zapasowe, a ok. 25-45% z nich nie jest w stanie ponownie uruchomić systemu po awarii. Nowa generacja urządzeń pamięci masowej FUJITSU ETERNUS CS, znacznie upraszczają tworzenie kopii zapasowych i archiwizację w przedsiębiorstwach każdej wielkości.


"Ochrona danych to wyzwanie dla wszystkich firm, ponieważ jest to zwykle zadanie złożone, czasochłonne i kosztowne. Wykonywane ręcznie procesy i skrypty lub chaotyczna automatyzacja ad hoc nie sprawdzają się w dłuższym terminie, zwłaszcza w przypadku mniejszych przedsiębiorstw i klientów średniej wielkości, którzy dysponują mniejszą liczbą oddelegowanych do tego zadania pracowników i ograniczonym doświadczeniem wewnątrz firmy. Urządzenia Fujitsu ETERNUS CS eliminują te problemy, ponieważ sprawiają, że ochrona danych jest prosta, elastyczna i łatwiejsza do wdrożenia niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Klienci mają do dyspozycji gotowe urządzenia ‘pod klucz’, które są szybkie, ekonomiczne i łatwe w obsłudze" - powiedział Bernhard Brandwitte, wiceprezes globalnego działu systemów pamięci masowej w firmie Fujitsu.

Systemy pamięci masowej ETERNUS CS zoptymalizowano pod kątem łatwego tworzenia kopii zapasowych na dyskach. Udostępniają one funkcje do deduplikacji danych, które pozwalają zaoszczędzić miejsce na tych nośnikach i usprawnić replikację. Zapewniają też nieprzerwane działanie usług tworzenia kopii zapasowych, gdy system ulega awarii. Model ETERNUS CS200c wyposażono w najlepsze w branży oprogramowanie Commvault, ETERNUS CS800 stworzono natomiast z myślą o klientach, którzy korzystają już z co najmniej jednego pakietu do tworzenia kopii zapasowych.

Wiele firm stoi przed problemem, jak zaoszczędzić pojemność na dysku za pomocą deduplikacji, scenariuszy replikacji lub obniżenia kosztów przez integrację inteligentnego wykorzystania taśm. Urządzenie pamięci masowej do ochrony danych FUJITSU ETERNUS CS800 S6 zapewnia szybkie tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych z dysku, zaawansowaną technologię deduplikacji dla małych i średnich środowisk oraz ochronę replikacji przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu złożoności.

Do najważniejszych funkcji nowej generacji urządzeń ETERNUS CS800 należy obsługa rozwiązania Veritas NetBackup Accelerator, które przyspiesza tworzenie kopii zapasowych, znacznie zmniejsza obciążenie sieci i ułatwia przestrzeganie zapisów umów o poziom usług. Udoskonalenia opracowane pod kątem narzędzi VMware do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych sprawiają, że klienci potrzebują mniej sprzętu, nie wspominając nawet o niższych kosztach licencji VMware. Co ważne, zamiast tracić czas i energię na odtwarzanie całych maszyn wirtualnych - co jest często konieczne w przypadku systemów konkurencji - można teraz odtwarzać pojedyncze pliki, foldery, bazy danych i aplikacje. Ekonomiczny model podstawowy umożliwia rozbudowę z 8 do nawet 120 TB, co oznacza, że skalowalność pojemności wzrosła pięciokrotnie. Model skalowalny umożliwia natomiast osiągnięcie 352 TB pojemności użytecznej netto3.

Zintegrowane urządzenie pamięci masowej do tworzenia kopii zapasowych FUJITSU ETERNUS CS200c S2 łączy zaawansowaną technologię systemu Fujitsu z najlepszym na rynku oprogramowaniem Commvault. To uniwersalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji umożliwia szybką i bezproblemową konfigurację wszechstronnego środowiska do ochrony danych. Nowa generacja urządzeń ETERNUS CS200c Powered by Commvault obsługuje tworzenie kopii zapasowych w chmurze dla ponad 20 platform pamięci masowej tego typu. Szeroka gama modeli zoptymalizowanych pod względem kosztów i wydajności oraz elastyczne opcje licencjonowania zapewniają klientom swobodę wyboru i zaspokajają ich zróżnicowane potrzeby. Lepsza automatyzacja odciąża też administratorów projektów.

Urządzenia ETERNUS CS200c i ETERNUS CS800 zostaną zaprezentowane na bezpłatnej konferencji Fujitsu Forum, która odbędzie się w dniach 18 i 19 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium.

Źródło: Fujitsu