Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

TRENDnet - nowe rozwiązania światłowodowe

TRENDnetTRENDnet stworzył nową rodzinę światłowodowych rozwiązań 10 Gigabit i wprowadził na rynek światłowodowe moduły SFP+ kategorii 10 Gigabit (10GE), modele TEG-10GBS40, TEG-10GBS10 oraz TEG-10GBSR, które zapewniają solidne długodystansowe połączenia sieciowe.


Nowe moduły światłowodowe TRENDnet mogą z powodzeniem być stosowane jako podstawa biznesowych rozwiązań sieciowych. Urządzenia światłowodowe z rodziny 10 Gigabit umożliwiają połączenie głównych switchy w firmie, dzięki czemu przedsiębiorstwa oszczędzają koszty związane z modernizacją urządzeń sieciowych. Rozwiązania TRENDnet 10GE pomagają też wyeliminować wąskie gardła w sieci bez ryzyka utraty portów lub konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

"Przedsiębiorstwa muszą być na bieżąco z nowymi technologiami sieciowymi, aby zapewnić sobie wzrost gospodarczy oraz spełnić ciągle rosnące zapotrzebowania środowisk sieciowych. W obecnej sytuacji, gdy technologia 10 Gigabit stała się coraz bardziej popularna, niedrogie rozwiązania TRENDnet, oparte na technologii 10 Gigabit trafiają do firm, zapewniając im dodatkową przepustowość i lepszą wydajność" - powiedział Sonny Su, dyrektor technologiczny TRENDnet.

Każdy z nowych modułów światłowodowych SFP+ TRENDnet zapewnia ponad 10 Gb/s przepustowości, co jest wydajnością odpowiednią nawet dla najbardziej ruchliwej sieci firmowej. Moduły 10GE SFP+ mogą być instalowane w trybie Hot-Plug i współpracują ze slotami SFP+ zgodnymi z MSA oraz kablami światłowodowymi ze złączami typu LC Duplex. Funkcja Digital Diagnostics Monitoring (DDM) umożliwia monitorowanie parametrów takich jaj moc nadawania/odbierania, temperatura i napięcie każdego z modułów.

Moduł Single Mode 10GBASE-ER SFP+, model TEG-10GBS40, zapewnia łączność na odległości do 40 km i obsługuje przepustowość do 10,3 Gb/s. Moduł Single Mode 10GBASE-LR SFP+, model TEG-10GBS10, zapewnia łączność na odległości do 10 km i obsługuje przepustowość do 10,5 Gb/s. Moduł Multi Mode 10GBASE-SR SFP+, model TEG-10GBSR zapewnia łączność na odległości do 550 m i obsługuje przepustowość do 10,5 Gb/s.

W przyszłym roku firma TRENDnet planuje wprowadzenie na rynek dwóch inteligentnych switchy 10 Gigabit, które dopełnią nową rodzinę produktów 10GE.

TEG-10GBS40, TEG-10GBS10 oraz TEG-10GBSR są już dostępne za pośrednictwem największych sieci detalicznych i u autoryzowanych partnerów TRENDnet. Sugerowana cena detaliczna modelu TEG-10GBS40 to 5950 zł, sugerowana cena dla modelu TEG-10GBS10 to 1000 zł, a dla modelu TEG-10GBSR 599 zł. Switche 10GE TRENDnet będą dostępne późną wiosną 2016 r.

Źródło: TRENDnet