Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

TRENDnet - nowe rozwiązania światłowodowe

TRENDnetTRENDnet stworzył nową rodzinę światłowodowych rozwiązań 10 Gigabit i wprowadził na rynek światłowodowe moduły SFP+ kategorii 10 Gigabit (10GE), modele TEG-10GBS40, TEG-10GBS10 oraz TEG-10GBSR, które zapewniają solidne długodystansowe połączenia sieciowe.


Nowe moduły światłowodowe TRENDnet mogą z powodzeniem być stosowane jako podstawa biznesowych rozwiązań sieciowych. Urządzenia światłowodowe z rodziny 10 Gigabit umożliwiają połączenie głównych switchy w firmie, dzięki czemu przedsiębiorstwa oszczędzają koszty związane z modernizacją urządzeń sieciowych. Rozwiązania TRENDnet 10GE pomagają też wyeliminować wąskie gardła w sieci bez ryzyka utraty portów lub konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

"Przedsiębiorstwa muszą być na bieżąco z nowymi technologiami sieciowymi, aby zapewnić sobie wzrost gospodarczy oraz spełnić ciągle rosnące zapotrzebowania środowisk sieciowych. W obecnej sytuacji, gdy technologia 10 Gigabit stała się coraz bardziej popularna, niedrogie rozwiązania TRENDnet, oparte na technologii 10 Gigabit trafiają do firm, zapewniając im dodatkową przepustowość i lepszą wydajność" - powiedział Sonny Su, dyrektor technologiczny TRENDnet.

Każdy z nowych modułów światłowodowych SFP+ TRENDnet zapewnia ponad 10 Gb/s przepustowości, co jest wydajnością odpowiednią nawet dla najbardziej ruchliwej sieci firmowej. Moduły 10GE SFP+ mogą być instalowane w trybie Hot-Plug i współpracują ze slotami SFP+ zgodnymi z MSA oraz kablami światłowodowymi ze złączami typu LC Duplex. Funkcja Digital Diagnostics Monitoring (DDM) umożliwia monitorowanie parametrów takich jaj moc nadawania/odbierania, temperatura i napięcie każdego z modułów.

Moduł Single Mode 10GBASE-ER SFP+, model TEG-10GBS40, zapewnia łączność na odległości do 40 km i obsługuje przepustowość do 10,3 Gb/s. Moduł Single Mode 10GBASE-LR SFP+, model TEG-10GBS10, zapewnia łączność na odległości do 10 km i obsługuje przepustowość do 10,5 Gb/s. Moduł Multi Mode 10GBASE-SR SFP+, model TEG-10GBSR zapewnia łączność na odległości do 550 m i obsługuje przepustowość do 10,5 Gb/s.

W przyszłym roku firma TRENDnet planuje wprowadzenie na rynek dwóch inteligentnych switchy 10 Gigabit, które dopełnią nową rodzinę produktów 10GE.

TEG-10GBS40, TEG-10GBS10 oraz TEG-10GBSR są już dostępne za pośrednictwem największych sieci detalicznych i u autoryzowanych partnerów TRENDnet. Sugerowana cena detaliczna modelu TEG-10GBS40 to 5950 zł, sugerowana cena dla modelu TEG-10GBS10 to 1000 zł, a dla modelu TEG-10GBSR 599 zł. Switche 10GE TRENDnet będą dostępne późną wiosną 2016 r.

Źródło: TRENDnet