Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE usprawnia system szkoleń i certyfikacji

Suse Firma SUSE poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty szkoleniowej dla użytkowników serwerów Linux, systemów pamięci masowej oraz rozwiązań chmurowych. Pojawiły się w niej nowe kursy poświęcone rozwiązaniom SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage, internetowe szkolenia oraz egzaminy prowadzące do uzyskania certyfikatów, które dzięki porozumieniu o wzajemnym uznawaniu certyfikatów są honorowane przez Linux Foundation. Nowe szkolenia są dostępne przez rozbudowaną i usprawnioną światową sieć partnerów szkoleniowych SUSE. Wszystko to ułatwi klientom zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do rozwijania i eksploatacji nowoczesnych centrów danych.


"Jako dostawca rozwiązań open source stworzyliśmy rozbudowany, globalny ekosystem szkoleniowy SUSE, który stanowi wiodącą na rynku tego rodzaju organizację. Obszerność i jakość materiałów szkoleniowych, które przygotowaliśmy, w połączeniu z możliwością uzyskania certyfikatów w dowolnym miejscu na świecie pomoże naszym klientom i partnerom sięgnąć po maksimum korzyści z oprogramowania SUSE" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

Nowe kursy z rozwiązań OpenStack i Ceph
SUSE wprowadziła szkolenia techniczne dla dwóch projektów open source bardzo istotnych dla klientów korporacyjnych: OpenStack i Ceph. Nowe szkolenia z SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage pomagają zdobyć wiedzę o komponentach i czynnościach koniecznych do wdrożenia chmur OpenStack i klastrów pamięci masowych Ceph oraz zarządzania nimi. Ukończenie tych kursów pomoże klientom poprawić elastyczność i gotowość na wprowadzanie zmian w posiadanych środowiskach do przetwarzania i składowania danych.

Możliwość uzyskania certyfikatów technicznych przez Internet
Oprócz możliwości uzyskania certyfikatów technicznych w autoryzowanych placówkach na całym świecie, egzaminy certyfikacyjne Certified Linux Administrator (CLA) i Certified Linux Professional (CLP) są teraz również dostępne w Internecie, co pozwala kandydatom zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazd do centrów testowych. Certyfikaty CLA i CLP poświadczają wiedzę i umiejętności administratorów systemów SUSE Linux Enterprise, są cenione przed pracodawców i klientów.

Porozumienie z Linux Foundation o wzajemnym uznawaniu certyfikatów
SUSE i Linux Foundation zawarły porozumienie w zakresie systemu wspólnych certyfikatów, który umożliwia administratorom Linuksa łatwiejsze uzyskanie wszystkich czterech certyfikatów SUSE i Linux Foundation dla administratorów systemów Linux. Dzięki temu na przykład posiadacz podstawowego certyfikatu Linux Foundation Certified Sysadmin (LFCS) będzie mógł przystąpić do zaawansowanego egzaminu SUSE Certified Linux Professional (CLP). Po zdaniu egzaminu, administrator uzyska nie tylko tytuł CLP, ale również certyfikaty SUSE Certified Linux Administrator (CLA) oraz Linux Foundation Certified Engineer (LFCE).

"Linux Foundation razem z SUSE oferuje pierwszy w branży wspólny pakiet certyfikacji zawodowej. Zapewnia on niezwykle efektywny i przystępny sposób potwierdzenia wiedzy i najwyższych umiejętności inżynierskich w zakresie administrowania systemami Linux" - powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation.

Partnerski program szkoleniowy SUSE
Firma SUSE rozbudowała i usprawniła swój globalny partnerski program szkoleniowy, by zapewnić poziom szkolenia profesjonalistów adekwatny do możliwości oferowanych przez oprogramowanie SUSE. Nowy program obejmuje spójną sieć partnerów, którzy wykazali się zdolnością do prowadzenia szkoleń zgodnie ze standardami, których oczekują klienci SUSE. Partnerzy uzyskują dostęp do materiałów szkoleniowych SUSE poprzez roczne abonamenty zamiast konieczności kupowania oddzielnych zestawów dla kursantów. Zapewnia to większą elastyczność i możliwość dostosowania harmonogramów szkoleń do potrzeb klientów. Oprócz tego klienci zyskają możliwość wyszukiwania wszystkich kursów SUSE oferowanych przez partnerów na całym świecie w dowolnej formie - face-to-face, online czy według indywidualnej umowy.

"Klienci potrzebują dostępu do wysokiej jakości szkoleń prowadzonych różnymi metodami, a wprowadzony przez SUSE nowy model abonamentów szkoleniowych pozwoli uprościć partnerom ten proces i lepiej dostosowywać swoją ofertę do potrzeb klientów i preferowanych przez nich metod zdobywania wiedzy. Usprawnienie systemu szkoleń przyczyni się też do sukcesu rozwiązań OpenStack i Ceph, pomagając klientom osiągnąć maksimum korzyści z poczynionych inwestycji" - powiedział Bob Brentson, prezes InTech Solutions.

Więcej informacji o programach szkoleniowych SUSE, w tym cenach kursów, można znaleźć pod adresem training.suse.com. Szczegółowe informacje o harmonogramach i programach poszczególnych kursów można znaleźć pod adresem training.suse.com/courseschedule.

Źródło: SUSE