Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE usprawnia system szkoleń i certyfikacji

Suse Firma SUSE poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty szkoleniowej dla użytkowników serwerów Linux, systemów pamięci masowej oraz rozwiązań chmurowych. Pojawiły się w niej nowe kursy poświęcone rozwiązaniom SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage, internetowe szkolenia oraz egzaminy prowadzące do uzyskania certyfikatów, które dzięki porozumieniu o wzajemnym uznawaniu certyfikatów są honorowane przez Linux Foundation. Nowe szkolenia są dostępne przez rozbudowaną i usprawnioną światową sieć partnerów szkoleniowych SUSE. Wszystko to ułatwi klientom zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do rozwijania i eksploatacji nowoczesnych centrów danych.


"Jako dostawca rozwiązań open source stworzyliśmy rozbudowany, globalny ekosystem szkoleniowy SUSE, który stanowi wiodącą na rynku tego rodzaju organizację. Obszerność i jakość materiałów szkoleniowych, które przygotowaliśmy, w połączeniu z możliwością uzyskania certyfikatów w dowolnym miejscu na świecie pomoże naszym klientom i partnerom sięgnąć po maksimum korzyści z oprogramowania SUSE" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE.

Nowe kursy z rozwiązań OpenStack i Ceph
SUSE wprowadziła szkolenia techniczne dla dwóch projektów open source bardzo istotnych dla klientów korporacyjnych: OpenStack i Ceph. Nowe szkolenia z SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage pomagają zdobyć wiedzę o komponentach i czynnościach koniecznych do wdrożenia chmur OpenStack i klastrów pamięci masowych Ceph oraz zarządzania nimi. Ukończenie tych kursów pomoże klientom poprawić elastyczność i gotowość na wprowadzanie zmian w posiadanych środowiskach do przetwarzania i składowania danych.

Możliwość uzyskania certyfikatów technicznych przez Internet
Oprócz możliwości uzyskania certyfikatów technicznych w autoryzowanych placówkach na całym świecie, egzaminy certyfikacyjne Certified Linux Administrator (CLA) i Certified Linux Professional (CLP) są teraz również dostępne w Internecie, co pozwala kandydatom zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazd do centrów testowych. Certyfikaty CLA i CLP poświadczają wiedzę i umiejętności administratorów systemów SUSE Linux Enterprise, są cenione przed pracodawców i klientów.

Porozumienie z Linux Foundation o wzajemnym uznawaniu certyfikatów
SUSE i Linux Foundation zawarły porozumienie w zakresie systemu wspólnych certyfikatów, który umożliwia administratorom Linuksa łatwiejsze uzyskanie wszystkich czterech certyfikatów SUSE i Linux Foundation dla administratorów systemów Linux. Dzięki temu na przykład posiadacz podstawowego certyfikatu Linux Foundation Certified Sysadmin (LFCS) będzie mógł przystąpić do zaawansowanego egzaminu SUSE Certified Linux Professional (CLP). Po zdaniu egzaminu, administrator uzyska nie tylko tytuł CLP, ale również certyfikaty SUSE Certified Linux Administrator (CLA) oraz Linux Foundation Certified Engineer (LFCE).

"Linux Foundation razem z SUSE oferuje pierwszy w branży wspólny pakiet certyfikacji zawodowej. Zapewnia on niezwykle efektywny i przystępny sposób potwierdzenia wiedzy i najwyższych umiejętności inżynierskich w zakresie administrowania systemami Linux" - powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation.

Partnerski program szkoleniowy SUSE
Firma SUSE rozbudowała i usprawniła swój globalny partnerski program szkoleniowy, by zapewnić poziom szkolenia profesjonalistów adekwatny do możliwości oferowanych przez oprogramowanie SUSE. Nowy program obejmuje spójną sieć partnerów, którzy wykazali się zdolnością do prowadzenia szkoleń zgodnie ze standardami, których oczekują klienci SUSE. Partnerzy uzyskują dostęp do materiałów szkoleniowych SUSE poprzez roczne abonamenty zamiast konieczności kupowania oddzielnych zestawów dla kursantów. Zapewnia to większą elastyczność i możliwość dostosowania harmonogramów szkoleń do potrzeb klientów. Oprócz tego klienci zyskają możliwość wyszukiwania wszystkich kursów SUSE oferowanych przez partnerów na całym świecie w dowolnej formie - face-to-face, online czy według indywidualnej umowy.

"Klienci potrzebują dostępu do wysokiej jakości szkoleń prowadzonych różnymi metodami, a wprowadzony przez SUSE nowy model abonamentów szkoleniowych pozwoli uprościć partnerom ten proces i lepiej dostosowywać swoją ofertę do potrzeb klientów i preferowanych przez nich metod zdobywania wiedzy. Usprawnienie systemu szkoleń przyczyni się też do sukcesu rozwiązań OpenStack i Ceph, pomagając klientom osiągnąć maksimum korzyści z poczynionych inwestycji" - powiedział Bob Brentson, prezes InTech Solutions.

Więcej informacji o programach szkoleniowych SUSE, w tym cenach kursów, można znaleźć pod adresem training.suse.com. Szczegółowe informacje o harmonogramach i programach poszczególnych kursów można znaleźć pod adresem training.suse.com/courseschedule.

Źródło: SUSE