Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

F5 rozwija swoje usługi dzięki BIG-IP 12.0

F5F5 Networks udostępnił nową wersje oprogramowania, wraz z wersją wirtualną dostępną w Azure Marketplace, rozszerzającego usługi platformy hybrydowej F5 oraz zwiększającego elastyczność, bezpieczeństwo i wydajność wdrożeń aplikacji chmurowych. Wprowadzone innowacje ułatwiają unifikacje sprzętu, oprogramowania oraz usług zarządzania zasobami, aby poprawiać wydajność i zyskiwać oszczędności.


BIG-IP w wersji 12.0 wykorzystuje usługi dostarczania aplikacji F5, rozszerzając model Synthesis, dzięki połączeniu zasobów fizycznych i wirtualnych, które pozwalają na zapewnienie lepszego wsparcia dla rozwiązań hybrydowych i chmurowych. Podejście to pozwala klientom w prostszy sposób przenosić, w razie potrzeby, nakład pracy do środowisk chmurowych oraz wdrażać technologie takie jak HTTP/2, utrzymując jednocześnie ten sam poziom wglądu, bezpieczeństwa i kontroli nad tradycyjną infrastrukturą.

F5 przyśpiesza migracje do chmury, pozwalając klientom integrować bezpieczeństwo, zarządzanie oraz możliwości organizacji dla ewoluujących wdrożeń lokalnych i zewnętrznych. Ponadto programowalna architektura F5 oraz rosnący ekosystem partnerów technologicznych sprawia, że usługi aplikacyjne idealnie pasują do rozwijających się trendów IT takich jak SDN, NFV oraz rozwiązań konwergentnych.

F5 wspiera klientów, którzy wdrażają chmurową i hybrydową architekturę IT, udostępniając wirtualną edycję BIG-IP w sklepie Azure. Początkowo wszystkie moduły oprogramowania BIG-IP będą dostępne w Azure, za pośrednictwem modelu licencyjnego F5 „Good, Better, Best” w konfiguracji „Bring Your Own License” (BYOL) z opcjami 25 M, 200 M i 1G.

Klienci F5 i Microsoft będą mieli dodatkowe możliwości wyboru jak optymalizować dostarczanie aplikacji i technologii chmurowych w ujednoliconym środowisku. Dodatkowo, F5 w porównaniu do innych dostawców w Azure, oferuje zróżnicowaną wydajność, włączając w to szeroką gamę możliwości zarządzania ruchem oraz bezpieczeństwem, dzięki czemu firmy mogą wdrażać aplikacje i usługi z taką samą prostotą i funkcjonalnością jak w lokalnych centrach danych.

Udostępnienie BIG-IP 12.0 obejmuje również wiele zintegrowanych ulepszeń związanych z bezpieczeństwem i dostępem, na przykład:
• Niezawodny dostęp we wszystkich typach środowisk IT z SSO - F5 rozszerza możliwości bezpiecznego uwierzytelniania, autoryzacji oraz rozliczania (AAA) o aplikacje bazujące na chmurze, aplikacje webowe oraz aplikacje wirtualne, które centralnie zarządzają tożsamością. F5 zapewnia ponad 5x większą skalowalność aplikacji i zarządzania dostępem niż inni dostawcy. Dodatkowo F5 jest jedynym wiodącym dostawcą usług dostępu, rozszerzającym pojedyncze logowanie (za pośrednictwem SAML) do aplikacji bazujących na kliencie oraz innych bezprzeglądarkowych środowisk takich jak Microsoft Office 365.
• F5 zapewnia skuteczną ochronę dzięki największemu zakresowi sprzętowej obsługi wektorów ataków DDoS oraz lepszej widoczności ataków. Wersja BIG-IP 12.0 oferuje kompleksowe oraz efektywne zapobieganie skutkom ataków, pozwalając zabezpieczyć się przed wyrafinowanymi, wolumetrycznymi atakami DDoS z wykorzystaniem urządzeń lokalnych lub rozwiązań w chmurze. F5 również zwiększa poziom bezpieczeństwa  dzięki uproszczonej możliwości wglądu w zagrożenia, pozwalając stopniowo zagłębiać się w szczegóły ataku.
• Zwiększone możliwości SSL dla kompleksowej ochrony. Dzięki coraz popularniejszemu podejściu „szyfrowania wszystkiego” w zespołach IT, wykorzystanie szyfrowania SSL przez firmy gwałtownie rośnie. BIG-IP dostarcza innowacyjne, zintegrowane szyfrowanie SSL, które pozwala w łatwy sposób zarządzać certyfikatami bezpieczeństwa oraz kluczami we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych - wszystko z pełną widocznością ruchu oraz bez utraty wydajności, co jest typowe dla rozwiązań innych dostawców.

"Firmy poszukują tego samego poziomu zaufania zarówno jeżeli chodzi o aplikacje i usługi wdrożone w chmurze/hybrydzie, który widzą w centrach danych. Oprogramowanie BIG-IP pełni ważną rolę pomagając klientom w uzyskaniu korzyści wynikających z chmury, bez konieczności poświęcania bezpieczeństwa, elastyczności czy oszczędności. Dzięki tym nowym technologiom,  jesteśmy zaangażowani w sprostanie potrzebom firm, niezależnie od obranej przez nie ścieżki, w ewoluującym hybrydowym środowisku dostarczania aplikacji i wdrażania chmury" - powiedział Karl Triebes, EVP Rozwoju Produktu i CTO w F5.

"Microsoft i F5 mają wielu wspólnych klientów. Wraz z rosnącym wykorzystaniem wśród nich Azure, organizacje będą czerpały większe korzyści z dostępności rozwiązań F5 w naszym sklepie. Dzięki temu w najlepszy sposób możemy wspierać bazujące na chmurze aplikacje klientów, bezpośrednio w środowisku Azure" - powiedział Garth Fort, General Manager of Enterprise Partners w Microsoft.

Źródło: F5