Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług

Veeam backupIDC przewiduje, że światowy rynek hostingu w prywatnej chmurze, który w 2014 roku był warty 8,9 miliarda USD, będzie rozwijał się ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) wynoszącą 35,4 proc. i do 2019 roku osiągnie wartość 40,6 miliarda USD. Veeam Software, dążąc do umożliwienia swoim partnerom maksymalnego wykorzystania potencjału tego rynku, dostarcza rozwiązania zapewniające dostępność z wykorzystaniem chmury, takie jak Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, dostępny z poziomu Microsoft Azure Marketplace. Veeam wspiera także partnerów pomagając im poszerzyć lub wytyczyć nowe drogi wejścia na ten rynek.


Usługodawcy, w tym resellerzy zainteresowani rozpoczęciem działalności usługowej, mogą w łatwy sposób zaproponować klientom usługi tworzenia kopii zapasowych (w tym Backup-as-a-Service) obsługiwanych przez Veeam. Jest to kompleksowe rozwiązanie biznesowe („business-in-a-box”), które usługodawcom oferuje portal administracyjno-rozliczeniowy do zdalnego monitorowania i zarządzania kopiami zapasowymi klientów, z kolei klientom daje narzędzie do samoobsługowego monitoringu i konfigurowania usługi. Nowa oferta stanowi fundament pod dostarczanie usług o wartości dodanej, umożliwiając uzyskanie przewagi nad konkurencją. Skorzystać z tej szansy mogą zarówno usługodawcy o ustalonej pozycji, jak i partnerzy poszukujący nowych możliwości w ramach działalności usługowej.

"Dostawcy rozwiązań IT napotykają obecnie szereg uciążliwych problemów, które będą także dotkliwe w kolejnych latach. Aby odnieść sukces, muszą oni zaoferować możliwości Trzeciej Platformy, czyli usługi oparte o chmurę, analitykę IT, mobilność i sieci społecznościowe. Potrzebują też prezentować bardziej strategiczne podejście względem swoich klientów oraz zdolność do wykorzystania potencjału nowej gospodarki konsumpcyjnej. Tradycyjni partnerzy muszą przewartościować sposób, w jaki prowadzą swoją działalność. Jedną z kluczowych, pozytywnych zmian, jakie mogą wprowadzić, powinno stać się zaproponowanie rozwiązań opartych zarówno o chmurę jak i usługi zarządzane. Chmura stanowi wielką okazję dla tych partnerów, którzy będą mieli na tyle otwarte podejście, aby wprowadzić zmiany" - skomentował Darren Bibby, wiceprezes ds. programów badawczych nad kanałami dystrybucji i sojuszami w firmie IDC.

Veeam Managed Backup Portal

"Kompleksowe strategie dostępności mogą opracować wyłącznie prawdziwi eksperci w tej dziedzinie i właśnie dlatego coraz więcej firm, które nie mają u siebie takich fachowców, poszukuje wsparcia zaufanych dostawców usług zarządzanych. Poprzez Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług nie tylko zapewniamy klientom spokój w kwestii ochrony ich krytycznych danych i aplikacji, lecz także tworzymy nowe okazje biznesowe dla naszych partnerów. Żaden uczestnik ekosystemu Veeam nie może na tym stracić" - stwierdził Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Veeam Managed Backup Portal Azure

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, zintegrowany z funkcją Veeam Cloud Connect i dostępny w Microsoft Azure Marketplace, ułatwia pozyskiwanie nowych klientów oraz generowanie nowych źródeł dochodów dzięki następującym możliwościom:
• Uproszczone wdrażanie klienta: Dzięki portalowi administracyjnemu dla usługodawcy tworzenie nowych kont klientów, świadczenie usług, a nawet zarządzanie rozliczeniami i fakturami jest wyjątkowo łatwe.
• Sprawniejsze zdalne monitorowanie i zarządzanie: Codzienne monitorowanie zadań klientów i zarządzanie nimi jest uproszczone i bardziej komfortowe, a ponadto może być prowadzone bezpiecznie przez pojedynczy port z szyfrowaniem SSL/TLS (nie jest wymagana sieć VPN).
• Portal dla klientów w architekturze multi-tenant: Dzięki portalowi klienci mogą konfigurować użytkowników i lokalizacje, monitorować w łatwy sposób stan kopii zapasowych, przeglądać wykorzystanie repozytorium chmury oraz zarządzać comiesięcznymi rozliczeniami.

Veeam Managed Backup Portal

"Ta premiera to coś więcej niż tylko kolejny dowód na to, jak bardzo Veeam dba o swój ekosystem partnerski. Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług stanowi nowy element naszej bogatej oferty, uzupełniającej funkcję Veeam Cloud Connect. Oferuje on ponadto kompleksową, bezpieczną platformę w architekturze multi-tenant, pozwalającą dostarczać usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze (BaaS) oraz usuwania skutków awarii z wykorzystaniem chmury (DRaaS), czym zajmuje się sieć usługodawców Veeam. Natomiast w ramach pakietu Veeam Availability Suite v9, który pojawi się jeszcze w tym roku, oferować będziemy rozszerzoną funkcjonalność, zapewniającą także usługodawcom możliwość dostarczenia swoim klientom usługi DRaaS" - dodaje Ratmir Timashev.

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług stanie się ogólnodostępny w pierwszym kwartale 2016 roku, a początkowa oferta dostępna będzie tylko poprzez portal Microsoft Azure Marketplace. Ceny nie zostały jeszcze określone.

Pakiet Veeam Availability Suite v9 zostanie natomiast udostępniony jeszcze w tym roku. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Veeam Software