Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług

Veeam backupIDC przewiduje, że światowy rynek hostingu w prywatnej chmurze, który w 2014 roku był warty 8,9 miliarda USD, będzie rozwijał się ze średnią roczną stopą wzrostu (CAGR) wynoszącą 35,4 proc. i do 2019 roku osiągnie wartość 40,6 miliarda USD. Veeam Software, dążąc do umożliwienia swoim partnerom maksymalnego wykorzystania potencjału tego rynku, dostarcza rozwiązania zapewniające dostępność z wykorzystaniem chmury, takie jak Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, dostępny z poziomu Microsoft Azure Marketplace. Veeam wspiera także partnerów pomagając im poszerzyć lub wytyczyć nowe drogi wejścia na ten rynek.


Usługodawcy, w tym resellerzy zainteresowani rozpoczęciem działalności usługowej, mogą w łatwy sposób zaproponować klientom usługi tworzenia kopii zapasowych (w tym Backup-as-a-Service) obsługiwanych przez Veeam. Jest to kompleksowe rozwiązanie biznesowe („business-in-a-box”), które usługodawcom oferuje portal administracyjno-rozliczeniowy do zdalnego monitorowania i zarządzania kopiami zapasowymi klientów, z kolei klientom daje narzędzie do samoobsługowego monitoringu i konfigurowania usługi. Nowa oferta stanowi fundament pod dostarczanie usług o wartości dodanej, umożliwiając uzyskanie przewagi nad konkurencją. Skorzystać z tej szansy mogą zarówno usługodawcy o ustalonej pozycji, jak i partnerzy poszukujący nowych możliwości w ramach działalności usługowej.

"Dostawcy rozwiązań IT napotykają obecnie szereg uciążliwych problemów, które będą także dotkliwe w kolejnych latach. Aby odnieść sukces, muszą oni zaoferować możliwości Trzeciej Platformy, czyli usługi oparte o chmurę, analitykę IT, mobilność i sieci społecznościowe. Potrzebują też prezentować bardziej strategiczne podejście względem swoich klientów oraz zdolność do wykorzystania potencjału nowej gospodarki konsumpcyjnej. Tradycyjni partnerzy muszą przewartościować sposób, w jaki prowadzą swoją działalność. Jedną z kluczowych, pozytywnych zmian, jakie mogą wprowadzić, powinno stać się zaproponowanie rozwiązań opartych zarówno o chmurę jak i usługi zarządzane. Chmura stanowi wielką okazję dla tych partnerów, którzy będą mieli na tyle otwarte podejście, aby wprowadzić zmiany" - skomentował Darren Bibby, wiceprezes ds. programów badawczych nad kanałami dystrybucji i sojuszami w firmie IDC.

Veeam Managed Backup Portal

"Kompleksowe strategie dostępności mogą opracować wyłącznie prawdziwi eksperci w tej dziedzinie i właśnie dlatego coraz więcej firm, które nie mają u siebie takich fachowców, poszukuje wsparcia zaufanych dostawców usług zarządzanych. Poprzez Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług nie tylko zapewniamy klientom spokój w kwestii ochrony ich krytycznych danych i aplikacji, lecz także tworzymy nowe okazje biznesowe dla naszych partnerów. Żaden uczestnik ekosystemu Veeam nie może na tym stracić" - stwierdził Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Veeam Managed Backup Portal Azure

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług, zintegrowany z funkcją Veeam Cloud Connect i dostępny w Microsoft Azure Marketplace, ułatwia pozyskiwanie nowych klientów oraz generowanie nowych źródeł dochodów dzięki następującym możliwościom:
• Uproszczone wdrażanie klienta: Dzięki portalowi administracyjnemu dla usługodawcy tworzenie nowych kont klientów, świadczenie usług, a nawet zarządzanie rozliczeniami i fakturami jest wyjątkowo łatwe.
• Sprawniejsze zdalne monitorowanie i zarządzanie: Codzienne monitorowanie zadań klientów i zarządzanie nimi jest uproszczone i bardziej komfortowe, a ponadto może być prowadzone bezpiecznie przez pojedynczy port z szyfrowaniem SSL/TLS (nie jest wymagana sieć VPN).
• Portal dla klientów w architekturze multi-tenant: Dzięki portalowi klienci mogą konfigurować użytkowników i lokalizacje, monitorować w łatwy sposób stan kopii zapasowych, przeglądać wykorzystanie repozytorium chmury oraz zarządzać comiesięcznymi rozliczeniami.

Veeam Managed Backup Portal

"Ta premiera to coś więcej niż tylko kolejny dowód na to, jak bardzo Veeam dba o swój ekosystem partnerski. Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług stanowi nowy element naszej bogatej oferty, uzupełniającej funkcję Veeam Cloud Connect. Oferuje on ponadto kompleksową, bezpieczną platformę w architekturze multi-tenant, pozwalającą dostarczać usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze (BaaS) oraz usuwania skutków awarii z wykorzystaniem chmury (DRaaS), czym zajmuje się sieć usługodawców Veeam. Natomiast w ramach pakietu Veeam Availability Suite v9, który pojawi się jeszcze w tym roku, oferować będziemy rozszerzoną funkcjonalność, zapewniającą także usługodawcom możliwość dostarczenia swoim klientom usługi DRaaS" - dodaje Ratmir Timashev.

Veeam Managed Backup Portal dla dostawców usług stanie się ogólnodostępny w pierwszym kwartale 2016 roku, a początkowa oferta dostępna będzie tylko poprzez portal Microsoft Azure Marketplace. Ceny nie zostały jeszcze określone.

Pakiet Veeam Availability Suite v9 zostanie natomiast udostępniony jeszcze w tym roku. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Veeam Software