Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp Data Fabric dla chmury hybrydowej

NetApp CloudW trakcie konferencji technicznej NetApp Insight w Las Vegas firma NetApp zaprezentowała nowe rozwiązania i usługi Data Fabric, które umożliwiają efektywne zarządzanie danymi w epoce chmury hybrydowej. Nowa oferta umacnia NetApp na pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań do płynnego zarządzania danymi z dowolnych zasobów IT, przyspieszając opracowywanie innowacji i pozwalając na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.


"Firmy muszą zarządzać cyfrowymi danymi, aby wykorzystywać nowe okazje do pozyskiwania przychodów w obliczu szybko postępujących zmian technologii. Wizja, rozwiązania i usługi NetApp Data Fabric umożliwiają klientom wykorzystanie pełnego potencjału chmury hybrydowej, dzięki czemu mogą oni zwiększać szybkość i skalę działalności, ograniczając jednocześnie koszty i ryzyko. Zaprezentowane dziś nowości podkreślają zasadniczą rolę technologii NetApp w dziedzinie chmury hybrydowej. Szczególnie dotyczy to naszego klastrowego środowiska Data ONTAP - pojedynczej platformy obejmującej zasoby pamięci flash, pamięci dyskowej i chmury" - powiedział Lee Caswell, wiceprezes ds. marketingu produktów, rozwiązań i usług firmy NetApp.

Zaprezentowane nowości to między innymi:
• Data Fabric Solution Essentials - pakiety startowe, które ułatwiają klientom przygotowanie do korzystania z chmury hybrydowej i szybkiego odnoszenia korzyści z przekształceń infrastruktury. Trzy nowe rozwiązania opracowano z myślą o istotnych wyzwaniach w sferze IT: przyspieszaniu aplikacji, zyskaniu kontroli nad wykorzystywaniem chmury przez pracowników na własną rękę („shadow IT”) i usprawnieniu przywracania działania po awarii systemów.
• Data Fabric Enablement Services to usługi ułatwiające klientom tworzenie własnych struktur danych. Specjaliści z NetApp mogą pomóc klientom w optymalnym wytypowaniu obciążeń, jakie warto przenieść do chmury, oraz przekazać im cenne informacje dotyczące projektowania i wdrażania architektury.
• Rozszerzenie relacji z dostawcami usług w chmurze - NetApp jest teraz Partnerem technologicznym Google Cloud Platform. Partnerzy technologiczni dostarczają narzędzia, które integrują się z Google Cloud Platform i rozszerzają jej zasięg oraz funkcjonalność. Do budowy chmury hybrydowej klienci firmy NetApp mogą wybrać spośród ponad 275 usługodawców, którzy umożliwią realizację strategii wielu chmur i różnych kierunków, a także integrację zasobów w siedzibie klienta, w otoczeniu chmury oraz w chmurze.
• Zabezpieczenia danych, obsługa dodatkowych nośników, zwiększenie pojemności i inne udoskonalenia Cloud ONTAP - oprogramowania firmy NetApp, które umożliwia klientom szybkie wdrażanie pamięci masowej klasy korporacyjnej w chmurze oraz automatyzację ruchu danych między siedzibą a usługami Amazon Web Services.
• Ulepszenie zabezpieczeń i innych funkcji rozwiązań pamięci masowej zintegrowanych z chmurą NetApp AltaVault®. Rozwiązania te przyspieszają odzyskiwanie danych i zmniejszają ryzyko, a użytkownicy mogą bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych w dowolnej chmurze.

Data Fabric Solution Essentials na dobry początek w chmurze hybrydowej
NetApp Data Fabric Solution Essentials to przystępne pakiety startowe, dzięki którym klienci mogą szybko rozpocząć efektywną pracę z hybrydowym modelem chmury. Specjaliści z NetApp skoncentrowali się na trzech typowych zastosowaniach i zlikwidowali bariery utrudniające przenoszenie i ochronę danych oraz zarządzanie nimi na różnych poziomach wydajności i w różnych miejscach.
• Zestaw rozwiązań Application Acceleration - umożliwia klientom szybkie wdrażanie czterowęzłowego klastra pamięci masowej flash i dyskowej na potrzeby baz danych Microsoft SQL Server lub Oracle. Zestaw ten świadczy o wyjątkowych możliwościach systemu Data ONTAP w środowiskach all-flash i klastrowych w zakresie ochrony przed utratą danych, zapewniania konsekwentnie wysokiej wydajności, a także wszechstronnego zarządzania danymi na nośnikach flash, dyskach tradycyjnych i w chmurze przy użyciu jednej platformy.
• Zestaw rozwiązań do OpenStack z FlexPod - umożliwia klientom uruchomienie chmury prywatnej OpenStack w czasie liczonym w dniach, a nie miesiącach. Zaletą tego rozwiązania są z góry określone koszty i sprawdzone możliwości. Firmowy dział IT może dzięki temu wdrażać konkurencyjne usługi chmury na potrzeby wewnętrznych klientów biznesowych, które działają równie szybko i łatwo jak chmura publiczna, a jednocześnie zapewniają kontrolę nad danymi i umożliwiają redukcję kosztów.
• Zestaw rozwiązań Snap-to-Cloud DR umożliwia wykorzystanie zalet chmury pod względem zapewniania ciągłości działalności firmy i zachowania kontroli nad danymi biznesowymi w operacjach przywracania działania systemów po awarii. Przeniesienie operacji przywracania działania do chmury pozwala zredukować ilość potrzebnego miejsca w centrum danych i infrastrukturze pamięci masowej, co zapewnia oszczędności i większą elastyczność. Klienci otrzymują w zestawie roczną licencję na oprogramowanie NetApp Cloud ONTAP oraz usługi instalacyjne i trzyletnią pomoc techniczną.

Data Fabric Enablement Services - cztery nowe usługi gwarantujące klientom wsparcie w realizacji strategii chmury hybrydowej i umożliwiające budowę własnych struktur danych. Firmy i instytucje mogą dzięki nim wytypować obciążenia, które warto przenieść do chmury, a także zyskać wiedzę potrzebną do zaprojektowania i wdrożenia podstaw chmury hybrydowej.
• Cloud Sourcing Strategy Workshop - umożliwia identyfikację aplikacji biznesowych, nadawanie im priorytetu oraz dopasowanie ich do najbardziej odpowiednich modeli chmury: prywatnego, publicznego lub hybrydowego.
• Service Catalog Design - umożliwia określenie zestawu usług pamięci masowej, ustalenie wymagań dotyczących usług, identyfikację standardowych konfiguracji oraz opracowanie katalogu usług, dzięki którym klienci będą mogli dotrzymywać zobowiązań SLA.
• Service Platform Design - umożliwia racjonalizację infrastruktury i zaprojektowanie platform usług w celu znacznego zmniejszenia komplikacji i zakłóceń w działaniu.
• NetApp Private Storage for Cloud Implementation Service - umożliwia konfigurację i wdrożenie „pod klucz” hybrydowego rozwiązania w środowisku wielu chmur przez firmę NetApp we współpracy z partnerami.

Źródło: NetApp