Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp Data Fabric dla chmury hybrydowej

NetApp CloudW trakcie konferencji technicznej NetApp Insight w Las Vegas firma NetApp zaprezentowała nowe rozwiązania i usługi Data Fabric, które umożliwiają efektywne zarządzanie danymi w epoce chmury hybrydowej. Nowa oferta umacnia NetApp na pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań do płynnego zarządzania danymi z dowolnych zasobów IT, przyspieszając opracowywanie innowacji i pozwalając na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.


"Firmy muszą zarządzać cyfrowymi danymi, aby wykorzystywać nowe okazje do pozyskiwania przychodów w obliczu szybko postępujących zmian technologii. Wizja, rozwiązania i usługi NetApp Data Fabric umożliwiają klientom wykorzystanie pełnego potencjału chmury hybrydowej, dzięki czemu mogą oni zwiększać szybkość i skalę działalności, ograniczając jednocześnie koszty i ryzyko. Zaprezentowane dziś nowości podkreślają zasadniczą rolę technologii NetApp w dziedzinie chmury hybrydowej. Szczególnie dotyczy to naszego klastrowego środowiska Data ONTAP - pojedynczej platformy obejmującej zasoby pamięci flash, pamięci dyskowej i chmury" - powiedział Lee Caswell, wiceprezes ds. marketingu produktów, rozwiązań i usług firmy NetApp.

Zaprezentowane nowości to między innymi:
• Data Fabric Solution Essentials - pakiety startowe, które ułatwiają klientom przygotowanie do korzystania z chmury hybrydowej i szybkiego odnoszenia korzyści z przekształceń infrastruktury. Trzy nowe rozwiązania opracowano z myślą o istotnych wyzwaniach w sferze IT: przyspieszaniu aplikacji, zyskaniu kontroli nad wykorzystywaniem chmury przez pracowników na własną rękę („shadow IT”) i usprawnieniu przywracania działania po awarii systemów.
• Data Fabric Enablement Services to usługi ułatwiające klientom tworzenie własnych struktur danych. Specjaliści z NetApp mogą pomóc klientom w optymalnym wytypowaniu obciążeń, jakie warto przenieść do chmury, oraz przekazać im cenne informacje dotyczące projektowania i wdrażania architektury.
• Rozszerzenie relacji z dostawcami usług w chmurze - NetApp jest teraz Partnerem technologicznym Google Cloud Platform. Partnerzy technologiczni dostarczają narzędzia, które integrują się z Google Cloud Platform i rozszerzają jej zasięg oraz funkcjonalność. Do budowy chmury hybrydowej klienci firmy NetApp mogą wybrać spośród ponad 275 usługodawców, którzy umożliwią realizację strategii wielu chmur i różnych kierunków, a także integrację zasobów w siedzibie klienta, w otoczeniu chmury oraz w chmurze.
• Zabezpieczenia danych, obsługa dodatkowych nośników, zwiększenie pojemności i inne udoskonalenia Cloud ONTAP - oprogramowania firmy NetApp, które umożliwia klientom szybkie wdrażanie pamięci masowej klasy korporacyjnej w chmurze oraz automatyzację ruchu danych między siedzibą a usługami Amazon Web Services.
• Ulepszenie zabezpieczeń i innych funkcji rozwiązań pamięci masowej zintegrowanych z chmurą NetApp AltaVault®. Rozwiązania te przyspieszają odzyskiwanie danych i zmniejszają ryzyko, a użytkownicy mogą bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych w dowolnej chmurze.

Data Fabric Solution Essentials na dobry początek w chmurze hybrydowej
NetApp Data Fabric Solution Essentials to przystępne pakiety startowe, dzięki którym klienci mogą szybko rozpocząć efektywną pracę z hybrydowym modelem chmury. Specjaliści z NetApp skoncentrowali się na trzech typowych zastosowaniach i zlikwidowali bariery utrudniające przenoszenie i ochronę danych oraz zarządzanie nimi na różnych poziomach wydajności i w różnych miejscach.
• Zestaw rozwiązań Application Acceleration - umożliwia klientom szybkie wdrażanie czterowęzłowego klastra pamięci masowej flash i dyskowej na potrzeby baz danych Microsoft SQL Server lub Oracle. Zestaw ten świadczy o wyjątkowych możliwościach systemu Data ONTAP w środowiskach all-flash i klastrowych w zakresie ochrony przed utratą danych, zapewniania konsekwentnie wysokiej wydajności, a także wszechstronnego zarządzania danymi na nośnikach flash, dyskach tradycyjnych i w chmurze przy użyciu jednej platformy.
• Zestaw rozwiązań do OpenStack z FlexPod - umożliwia klientom uruchomienie chmury prywatnej OpenStack w czasie liczonym w dniach, a nie miesiącach. Zaletą tego rozwiązania są z góry określone koszty i sprawdzone możliwości. Firmowy dział IT może dzięki temu wdrażać konkurencyjne usługi chmury na potrzeby wewnętrznych klientów biznesowych, które działają równie szybko i łatwo jak chmura publiczna, a jednocześnie zapewniają kontrolę nad danymi i umożliwiają redukcję kosztów.
• Zestaw rozwiązań Snap-to-Cloud DR umożliwia wykorzystanie zalet chmury pod względem zapewniania ciągłości działalności firmy i zachowania kontroli nad danymi biznesowymi w operacjach przywracania działania systemów po awarii. Przeniesienie operacji przywracania działania do chmury pozwala zredukować ilość potrzebnego miejsca w centrum danych i infrastrukturze pamięci masowej, co zapewnia oszczędności i większą elastyczność. Klienci otrzymują w zestawie roczną licencję na oprogramowanie NetApp Cloud ONTAP oraz usługi instalacyjne i trzyletnią pomoc techniczną.

Data Fabric Enablement Services - cztery nowe usługi gwarantujące klientom wsparcie w realizacji strategii chmury hybrydowej i umożliwiające budowę własnych struktur danych. Firmy i instytucje mogą dzięki nim wytypować obciążenia, które warto przenieść do chmury, a także zyskać wiedzę potrzebną do zaprojektowania i wdrożenia podstaw chmury hybrydowej.
• Cloud Sourcing Strategy Workshop - umożliwia identyfikację aplikacji biznesowych, nadawanie im priorytetu oraz dopasowanie ich do najbardziej odpowiednich modeli chmury: prywatnego, publicznego lub hybrydowego.
• Service Catalog Design - umożliwia określenie zestawu usług pamięci masowej, ustalenie wymagań dotyczących usług, identyfikację standardowych konfiguracji oraz opracowanie katalogu usług, dzięki którym klienci będą mogli dotrzymywać zobowiązań SLA.
• Service Platform Design - umożliwia racjonalizację infrastruktury i zaprojektowanie platform usług w celu znacznego zmniejszenia komplikacji i zakłóceń w działaniu.
• NetApp Private Storage for Cloud Implementation Service - umożliwia konfigurację i wdrożenie „pod klucz” hybrydowego rozwiązania w środowisku wielu chmur przez firmę NetApp we współpracy z partnerami.

Źródło: NetApp