Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp Data Fabric dla chmury hybrydowej

NetApp CloudW trakcie konferencji technicznej NetApp Insight w Las Vegas firma NetApp zaprezentowała nowe rozwiązania i usługi Data Fabric, które umożliwiają efektywne zarządzanie danymi w epoce chmury hybrydowej. Nowa oferta umacnia NetApp na pozycji lidera w dziedzinie rozwiązań do płynnego zarządzania danymi z dowolnych zasobów IT, przyspieszając opracowywanie innowacji i pozwalając na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.


"Firmy muszą zarządzać cyfrowymi danymi, aby wykorzystywać nowe okazje do pozyskiwania przychodów w obliczu szybko postępujących zmian technologii. Wizja, rozwiązania i usługi NetApp Data Fabric umożliwiają klientom wykorzystanie pełnego potencjału chmury hybrydowej, dzięki czemu mogą oni zwiększać szybkość i skalę działalności, ograniczając jednocześnie koszty i ryzyko. Zaprezentowane dziś nowości podkreślają zasadniczą rolę technologii NetApp w dziedzinie chmury hybrydowej. Szczególnie dotyczy to naszego klastrowego środowiska Data ONTAP - pojedynczej platformy obejmującej zasoby pamięci flash, pamięci dyskowej i chmury" - powiedział Lee Caswell, wiceprezes ds. marketingu produktów, rozwiązań i usług firmy NetApp.

Zaprezentowane nowości to między innymi:
• Data Fabric Solution Essentials - pakiety startowe, które ułatwiają klientom przygotowanie do korzystania z chmury hybrydowej i szybkiego odnoszenia korzyści z przekształceń infrastruktury. Trzy nowe rozwiązania opracowano z myślą o istotnych wyzwaniach w sferze IT: przyspieszaniu aplikacji, zyskaniu kontroli nad wykorzystywaniem chmury przez pracowników na własną rękę („shadow IT”) i usprawnieniu przywracania działania po awarii systemów.
• Data Fabric Enablement Services to usługi ułatwiające klientom tworzenie własnych struktur danych. Specjaliści z NetApp mogą pomóc klientom w optymalnym wytypowaniu obciążeń, jakie warto przenieść do chmury, oraz przekazać im cenne informacje dotyczące projektowania i wdrażania architektury.
• Rozszerzenie relacji z dostawcami usług w chmurze - NetApp jest teraz Partnerem technologicznym Google Cloud Platform. Partnerzy technologiczni dostarczają narzędzia, które integrują się z Google Cloud Platform i rozszerzają jej zasięg oraz funkcjonalność. Do budowy chmury hybrydowej klienci firmy NetApp mogą wybrać spośród ponad 275 usługodawców, którzy umożliwią realizację strategii wielu chmur i różnych kierunków, a także integrację zasobów w siedzibie klienta, w otoczeniu chmury oraz w chmurze.
• Zabezpieczenia danych, obsługa dodatkowych nośników, zwiększenie pojemności i inne udoskonalenia Cloud ONTAP - oprogramowania firmy NetApp, które umożliwia klientom szybkie wdrażanie pamięci masowej klasy korporacyjnej w chmurze oraz automatyzację ruchu danych między siedzibą a usługami Amazon Web Services.
• Ulepszenie zabezpieczeń i innych funkcji rozwiązań pamięci masowej zintegrowanych z chmurą NetApp AltaVault®. Rozwiązania te przyspieszają odzyskiwanie danych i zmniejszają ryzyko, a użytkownicy mogą bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych w dowolnej chmurze.

Data Fabric Solution Essentials na dobry początek w chmurze hybrydowej
NetApp Data Fabric Solution Essentials to przystępne pakiety startowe, dzięki którym klienci mogą szybko rozpocząć efektywną pracę z hybrydowym modelem chmury. Specjaliści z NetApp skoncentrowali się na trzech typowych zastosowaniach i zlikwidowali bariery utrudniające przenoszenie i ochronę danych oraz zarządzanie nimi na różnych poziomach wydajności i w różnych miejscach.
• Zestaw rozwiązań Application Acceleration - umożliwia klientom szybkie wdrażanie czterowęzłowego klastra pamięci masowej flash i dyskowej na potrzeby baz danych Microsoft SQL Server lub Oracle. Zestaw ten świadczy o wyjątkowych możliwościach systemu Data ONTAP w środowiskach all-flash i klastrowych w zakresie ochrony przed utratą danych, zapewniania konsekwentnie wysokiej wydajności, a także wszechstronnego zarządzania danymi na nośnikach flash, dyskach tradycyjnych i w chmurze przy użyciu jednej platformy.
• Zestaw rozwiązań do OpenStack z FlexPod - umożliwia klientom uruchomienie chmury prywatnej OpenStack w czasie liczonym w dniach, a nie miesiącach. Zaletą tego rozwiązania są z góry określone koszty i sprawdzone możliwości. Firmowy dział IT może dzięki temu wdrażać konkurencyjne usługi chmury na potrzeby wewnętrznych klientów biznesowych, które działają równie szybko i łatwo jak chmura publiczna, a jednocześnie zapewniają kontrolę nad danymi i umożliwiają redukcję kosztów.
• Zestaw rozwiązań Snap-to-Cloud DR umożliwia wykorzystanie zalet chmury pod względem zapewniania ciągłości działalności firmy i zachowania kontroli nad danymi biznesowymi w operacjach przywracania działania systemów po awarii. Przeniesienie operacji przywracania działania do chmury pozwala zredukować ilość potrzebnego miejsca w centrum danych i infrastrukturze pamięci masowej, co zapewnia oszczędności i większą elastyczność. Klienci otrzymują w zestawie roczną licencję na oprogramowanie NetApp Cloud ONTAP oraz usługi instalacyjne i trzyletnią pomoc techniczną.

Data Fabric Enablement Services - cztery nowe usługi gwarantujące klientom wsparcie w realizacji strategii chmury hybrydowej i umożliwiające budowę własnych struktur danych. Firmy i instytucje mogą dzięki nim wytypować obciążenia, które warto przenieść do chmury, a także zyskać wiedzę potrzebną do zaprojektowania i wdrożenia podstaw chmury hybrydowej.
• Cloud Sourcing Strategy Workshop - umożliwia identyfikację aplikacji biznesowych, nadawanie im priorytetu oraz dopasowanie ich do najbardziej odpowiednich modeli chmury: prywatnego, publicznego lub hybrydowego.
• Service Catalog Design - umożliwia określenie zestawu usług pamięci masowej, ustalenie wymagań dotyczących usług, identyfikację standardowych konfiguracji oraz opracowanie katalogu usług, dzięki którym klienci będą mogli dotrzymywać zobowiązań SLA.
• Service Platform Design - umożliwia racjonalizację infrastruktury i zaprojektowanie platform usług w celu znacznego zmniejszenia komplikacji i zakłóceń w działaniu.
• NetApp Private Storage for Cloud Implementation Service - umożliwia konfigurację i wdrożenie „pod klucz” hybrydowego rozwiązania w środowisku wielu chmur przez firmę NetApp we współpracy z partnerami.

Źródło: NetApp