Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Software publikuje wyniki finansowe za III kw. 2015 r.

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań, które zapewniają dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non-stop (Availability for the Always-On Enterprise), opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2015 r., raportując wzrost przychodów o 17 proc. dzięki klientom rezygnującym z tradycyjnych narzędzi do backupu na rzecz rozwiązań zapewniających dostępność. Wyniki te potwierdzają, że przedsiębiorstwa doceniają innowacyjne podejście Veeam do ochrony danych.


Wysoki wzrost obrotów firmy, zwłaszcza w sektorze dużych przedsiębiorstw, wyraźnie odbiega od spadających przychodów największych konkurentów oferujących tradycyjne rozwiązania do backupu. Najwyraźniej dyrektorzy ds. IT uświadomili sobie, że sam backup nie wystarczy. Potrzebują rozwiązań zapewniających dostępność, a tylko Veeam dowiódł, że jest w stanie spełnić wymagania klientów, pracowników i partnerów w zakresie ciągłości biznesowej. Liderzy IT niecierpliwie oczekują na premierę pakietu Veeam Availability Suite v9 oraz na oferowane przez niego możliwości, o czym świadczy 25000 użytkowników, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać wiadomości i informacje o nowych funkcjach przed ogólną dostępnością pakietu (później w tym kwartale).

W porównaniu z trzecim kwartałem 2014 r. Veeam odnotował:
• 17-procentowy wzrost kwartalnych zamówień, lub wzrost o 26 proc. przy stałych kursach walut;
• 86-procentowy wzrost przychodów (rok do roku) z edycji Veeam Availability Suite Enterprise Plus.
• 49-procentowy wzrost przychodów ze wszystkich edycji Veeam Availability Suite;
• 23-procentowy wzrost (rok do roku) zamówień od klientów korporacyjnych.

"Nasi nowi klienci mówią, że ich tradycyjne rozwiązania do backupu nie spełniają wymagań przedsiębiorstwa działającego non-stop. Nic więc dziwnego, że w ostatnim kwartale nasze obroty na rynku korporacyjnym znacznie wzrosły, ponieważ klienci ci dochodzą do wniosku, że potrzebują wszechstronnego podejścia dla całego przedsiębiorstwa, a nie prowizorycznych rozwiązań poskładanych doraźnie z tradycyjnych systemów" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Szybki wzrost w chmurze prowadzi do utworzenia nowego programu Veeam Cloud & Service Provider
Wzrost obrotów Veeam nie był ograniczony do sprzedaży Veeam Availability Suite do klientóm biznesowych. Ważnym czynnikiem sukcesów firmy była również chmura. Liczba transakcji w programie Veeam Cloud Provider wzrosła o 73 proc. rok do roku, a przystąpiło do niego już ponad 9700 dostawców usług i rozwiązań chmurowych z całego świata. Liczba ta obejmuje ponad 980 dostawców licencjonowanych do świadczenia usług Veeam Cloud Connect.

Szybki wzrost liczby dostawców oferujących usługi chmurowe Veeam doprowadził do uruchomienia programu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), w ramach którego dostawcy usług zyskują możliwości zdobycia nowych klientów i zwiększania cyklicznych przychodów, zwłaszcza w miarę rosnącego popytu na usługi usuwania skutków awarii - Disaster Recovery as a Service (DRaaS). W niedawnym sondażu 71 proc. partnerów Veeam poproszonych o uwzględnienie zarówno bieżących, jak i potencjalnych klientów na swoich docelowych rynkach stwierdziło, że ponad połowa ich klientów jest zainteresowana usługami DRaaS. Rozszerzona funkcjonalność Veeam Cloud Connect w zakresie replikacji maszyn wirtualnych oraz funkcje przełączania awaryjnego w wersji v9 również umożliwiają dostawcom świadczenie chmurowych usług DRaaS.

Nowy wiceprezes ds. sojuszy globalnych
Firma Veeam poinformowała również, że rozszerza swoje kierownictwo, aby stworzyć nowe możliwości biznesowe i zacieśnić relacje z wieloletnim partnerami, takim jak Cisco, EMC, HP, Microsoft, NetApp i VMware, mianując Andy’ego Vandevelda na stanowisko wiceprezesa ds. sojuszy globalnych.

Na nowym stanowisku Andy Vandeveld będzie nadzorował strategiczne relacje Veeam z ekosystemem partnerskim, aby stworzyć nowe możliwości dostarczania rozwiązań Veeam, na przykład za pośrednictwem chmury i rozwiązań definiowanych przez oprogramowanie. Ponadto, wykorzystując partnerską filozofię Veeam „Lepsi razem”, Vandeveld zadba o zwiększanie obrotów szerszego grona partnerów Veeam oraz o zacieśnianie współpracy z integratorami systemów na całym świecie.

Przed przejściem do Veeam Andy Vandeveld piastował stanowiska kierownicze w takich firmach jak Citrix, gdzie był wiceprezesem ds. sprzedaży partnerskiej, oraz Brocade, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. globalnych integratorów systemów. W Veeam będzie bezpośrednio podlegał Danielowi Friedowi, starszemu wiceprezesowi ds. globalnej sprzedaży i marketingu.

Międzynarodowa organizacja humanitarna zwiększa dostępność swojego centrum danych
World Vision, międzynarodowa organizacja humanitarna, jest jednym z 11 300 nowych klientów, którzy postanowili zrezygnować z tradycyjnego backupu na rzecz rozwiązań Veeam zapewniających dostępność. Ze względu na niską wydajność tradycyjnego oprogramowania zespół IT organizacji poszukiwał rozwiązania, które zagwarantowałoby rzeczywiście wysoką dostępność. Teraz, po wdrożeniu rozwiązania Veeam, World Vision może zapewnić 46 000 członkom personelu w 105 krajach całodobowy dostęp do aplikacji i danych.

Kwartalne wyniki finansowe Veeam to nie jedyny wskaźnik świadczący o tym, że klienci biznesowi zastępują tradycyjny backupu rozwiązaniami zapewniającymi dostępność.

W trzecim kwartale 2015 r. firma odnotowała również następujące osiągnięcia:
• 168000 klientów w 200 krajach. W trzecim kwartale 2015 r. Veeam zdobył ponad 11300 klientów płacących za jego rozwiązania. Rozwiązania Veeam chronią obecnie niemal 10 mln maszyn wirtualnych na całym świecie.
• 34500 członków sieci ProPartners na całym świecie. Duży nacisk, jaki Veeam kładzie na kanały dystrybucji, przyciąga nowych resellerów i partnerów VAR do naszych rozwiązań
• Wzrost zatrudnienia. Veeam obecnie zatrudnia 1950 osób na całym świecie.

Ceny nowego pakietu Veeam Availability Suite v9 zaczynają się od 1030 euro za gniazdo; ceny Veeam Availability Suite Enterprise Plus zaczynają się od 2060 euro za gniazdo. Zakup dowolnej edycji Veeam Availability Suite do 31 grudnia 2015 r. uprawnia do rabatu w wysokości nawet 10 proc. oraz do bezpłatnego przejścia na wersję v9 po jej premierze. W innych regionach pakiet Veeam Availability Suite jest dostępny w lokalnych cenach.

Więcej informacji o Veeam Availability Suite v9 znajdziesz na tej stronie.

Źródło: Veeam Software