Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikat SAP dla rozwiązań CMDB Novella

NovellOprogramowanie firmy Novell udostępnia jednolity obraz całego środowiska SAP w przedsiębiorstwie, co pozwala precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Interfejs do zarządzania konfiguracją środowiska IT (myCMDB 4.6 http://www.novell.com/products/mycmdb ) oraz baza danych o konfiguracji (CMDB360 4.6) uzyskały od firmy SAP certyfikat potwierdzający zgodność z aplikacją do administrowania usługami SAP IT Service Management (SAP ITSM). Za pomocą oprogramowania myCMDB i CMDB360 praktycznie w czasie rzeczywistym uzyskuje się kompletny obraz zależności pomiędzy usługami biznesowymi (np. SAP), aktualnymi obciążeniami na serwerach i innymi elementami środowiska informatycznego. Pozwala to niezwykle precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych w firmie.

myCMDB i CMDB360 umożliwiają użytkownikom zarządzanie infrastrukturą informatyczną w oparciu o wiarygodne, pełne i aktualne informacje. Produkty te stanowią ważne uzupełnienie rozwiązań SAP ITSM i razem służą do ograniczania ryzyka przestojów, właściwej implementacji procesów ITIL (Information Technology Infrastructure Library) i lepszego zarządzania konfiguracjami środowisk fizycznych i wirtualnych.

„SAP ITSM to zgodne z ITIL rozwiązanie wspierające zarządzanie informatyką, nieocenione w sytuacjach, gdy sprawą kluczową jest dostęp do aktualnych danych o konfiguracji” – mówi Tim Bolte, wiceprezes SAP CRM. „myCMDB i CMDB360 stanowią cenne uzupełnienie SAP ITSM, udostępniając w pełni sfederowany obraz elementów konfiguracji i zależności między nimi, co znacznie usprawnia i zwiększa precyzję wykonywania zadań związanych z zarządzaniem konfiguracją oraz przyspiesza realizację przedsięwzięć ITIL.”

Oprogramowanie myCMDB i CMDB360 uzupełnia możliwości SAP ITSM o ważne funkcje modelowania i zarządzania konfiguracją, wspierające usługi biznesowe i procesy ITIL, w tym zarządzanie pomocą techniczną, zmianami oraz reagowaniem na incydenty i pojawiające się problemy. myCMDB i CMDB360 pomagają działom informatyki skrócić czas reagowania na wezwania pomocy technicznej przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności usług biznesowych. Zintegrowane rozwiązania firm Novell i SAP pozwalają także ograniczyć ryzyko przestojów spowodowanych planowymi zmianami infrastruktury, stanowiących do 60 procent wszystkich przestojów.

„Rozwiązania Novella do zarządzania konfiguracją dobrze ilustrują proces dążenia do tworzenia produktów wyróżniających się zgodnością interoperacyjną i wykorzystaniem standardów takich jak ITIL” – mówi Dennis Drogseth, analityk z Enterprise Management Associates. „myCMDB i CMDB360 to otwarte, wszechstronne rozwiązania, pozwalające zautomatyzować kluczowe aspekty implementacji, konfiguracji i eksploatacji bazy CMDB. Zastosowanie produktów Novella zwiększa efektywności działania środowiska SAP, usprawnia funkcjonowanie pomocy technicznej i zarządzanie zmianami.”

myCMDB to wyróżniająca się dużymi możliwościami nowa aplikacja wizualizacyjna, współpracująca z bazą CMDB360 i innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami CMDB. Umożliwia zbieranie informacji o konfiguracji i obciążeniach serwerów praktycznie w czasie rzeczywistym, modelowanie zmian infrastruktury informatycznej i generowanie raportów ukazujących w postaci graficznej wpływ proponowanych zmian na usługi biznesowe. Zdolność myCMDB do współpracy z praktycznie dowolnym z istniejących obecnie rozwiązań CMDB czyni zeń dobrą propozycję dla firm pragnących stworzyć system zarządzania konfiguracją (CMS, Configuration Management System).

Certyfikat przyznany przez SAP Integration and Certification Center potwierdza zgodność Novell CMDB360 4.6 z aplikacją SAP Customer Relationship Management (SAP CRM) 7.0, o czym poinformowano podczas konferencji SAP TechEd 2009 w Wiedniu.

Pierwszym partnerem Novella, który zajmować się będzie dystrybucją certyfikowanego przez SAP rozwiązania CMDB Novella jest ecenta, firma specjalizująca się we wsparciu dla oprogramowania SAP Business Suite, a także aplikacji SAP CRM oraz platformy SAP NetWeaver.

– „ecenta współpracuje z SAP w zakresie usług od wielu lat” – mówi dr Thorsten Wewers, członek zarządu firmy ecenta. „Potwierdzona certyfikatem zgodność myCMDB i CMDB360 z SAP ITSM pozwoli użytkownikom szybciej implementować projekty CMDB i dokonywać integracji z istniejącymi rozwiązaniami do zarządzania systemami.”

myCMDB i CMDB360 należą do rodziny rozwiązań Novella do zarządzania usługami biznesowymi (Business Service Management (www.novell.com/solutions/business-service-management ), umożliwiających ograniczanie kosztów, złożoności i ryzyka związanego ze zmianami infrastruktury informatycznej.

Business Service Management to kluczowy element centrum danych ukierunkowanego na usługi, udostępniający użytkownikom automatyzację czynności i narzędzia do pomiaru wydajności usług biznesowych w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych.

Więcej informacji o rozwiązaniach Novell myCMDB i CMDB360 oraz ich integracji z SAP ITSM można znaleźć pod adresem www.novell.com/bsm.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum