Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikat SAP dla rozwiązań CMDB Novella

NovellOprogramowanie firmy Novell udostępnia jednolity obraz całego środowiska SAP w przedsiębiorstwie, co pozwala precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Interfejs do zarządzania konfiguracją środowiska IT (myCMDB 4.6 http://www.novell.com/products/mycmdb ) oraz baza danych o konfiguracji (CMDB360 4.6) uzyskały od firmy SAP certyfikat potwierdzający zgodność z aplikacją do administrowania usługami SAP IT Service Management (SAP ITSM). Za pomocą oprogramowania myCMDB i CMDB360 praktycznie w czasie rzeczywistym uzyskuje się kompletny obraz zależności pomiędzy usługami biznesowymi (np. SAP), aktualnymi obciążeniami na serwerach i innymi elementami środowiska informatycznego. Pozwala to niezwykle precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych w firmie.

myCMDB i CMDB360 umożliwiają użytkownikom zarządzanie infrastrukturą informatyczną w oparciu o wiarygodne, pełne i aktualne informacje. Produkty te stanowią ważne uzupełnienie rozwiązań SAP ITSM i razem służą do ograniczania ryzyka przestojów, właściwej implementacji procesów ITIL (Information Technology Infrastructure Library) i lepszego zarządzania konfiguracjami środowisk fizycznych i wirtualnych.

„SAP ITSM to zgodne z ITIL rozwiązanie wspierające zarządzanie informatyką, nieocenione w sytuacjach, gdy sprawą kluczową jest dostęp do aktualnych danych o konfiguracji” – mówi Tim Bolte, wiceprezes SAP CRM. „myCMDB i CMDB360 stanowią cenne uzupełnienie SAP ITSM, udostępniając w pełni sfederowany obraz elementów konfiguracji i zależności między nimi, co znacznie usprawnia i zwiększa precyzję wykonywania zadań związanych z zarządzaniem konfiguracją oraz przyspiesza realizację przedsięwzięć ITIL.”

Oprogramowanie myCMDB i CMDB360 uzupełnia możliwości SAP ITSM o ważne funkcje modelowania i zarządzania konfiguracją, wspierające usługi biznesowe i procesy ITIL, w tym zarządzanie pomocą techniczną, zmianami oraz reagowaniem na incydenty i pojawiające się problemy. myCMDB i CMDB360 pomagają działom informatyki skrócić czas reagowania na wezwania pomocy technicznej przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności usług biznesowych. Zintegrowane rozwiązania firm Novell i SAP pozwalają także ograniczyć ryzyko przestojów spowodowanych planowymi zmianami infrastruktury, stanowiących do 60 procent wszystkich przestojów.

„Rozwiązania Novella do zarządzania konfiguracją dobrze ilustrują proces dążenia do tworzenia produktów wyróżniających się zgodnością interoperacyjną i wykorzystaniem standardów takich jak ITIL” – mówi Dennis Drogseth, analityk z Enterprise Management Associates. „myCMDB i CMDB360 to otwarte, wszechstronne rozwiązania, pozwalające zautomatyzować kluczowe aspekty implementacji, konfiguracji i eksploatacji bazy CMDB. Zastosowanie produktów Novella zwiększa efektywności działania środowiska SAP, usprawnia funkcjonowanie pomocy technicznej i zarządzanie zmianami.”

myCMDB to wyróżniająca się dużymi możliwościami nowa aplikacja wizualizacyjna, współpracująca z bazą CMDB360 i innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami CMDB. Umożliwia zbieranie informacji o konfiguracji i obciążeniach serwerów praktycznie w czasie rzeczywistym, modelowanie zmian infrastruktury informatycznej i generowanie raportów ukazujących w postaci graficznej wpływ proponowanych zmian na usługi biznesowe. Zdolność myCMDB do współpracy z praktycznie dowolnym z istniejących obecnie rozwiązań CMDB czyni zeń dobrą propozycję dla firm pragnących stworzyć system zarządzania konfiguracją (CMS, Configuration Management System).

Certyfikat przyznany przez SAP Integration and Certification Center potwierdza zgodność Novell CMDB360 4.6 z aplikacją SAP Customer Relationship Management (SAP CRM) 7.0, o czym poinformowano podczas konferencji SAP TechEd 2009 w Wiedniu.

Pierwszym partnerem Novella, który zajmować się będzie dystrybucją certyfikowanego przez SAP rozwiązania CMDB Novella jest ecenta, firma specjalizująca się we wsparciu dla oprogramowania SAP Business Suite, a także aplikacji SAP CRM oraz platformy SAP NetWeaver.

– „ecenta współpracuje z SAP w zakresie usług od wielu lat” – mówi dr Thorsten Wewers, członek zarządu firmy ecenta. „Potwierdzona certyfikatem zgodność myCMDB i CMDB360 z SAP ITSM pozwoli użytkownikom szybciej implementować projekty CMDB i dokonywać integracji z istniejącymi rozwiązaniami do zarządzania systemami.”

myCMDB i CMDB360 należą do rodziny rozwiązań Novella do zarządzania usługami biznesowymi (Business Service Management (www.novell.com/solutions/business-service-management ), umożliwiających ograniczanie kosztów, złożoności i ryzyka związanego ze zmianami infrastruktury informatycznej.

Business Service Management to kluczowy element centrum danych ukierunkowanego na usługi, udostępniający użytkownikom automatyzację czynności i narzędzia do pomiaru wydajności usług biznesowych w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych.

Więcej informacji o rozwiązaniach Novell myCMDB i CMDB360 oraz ich integracji z SAP ITSM można znaleźć pod adresem www.novell.com/bsm.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum