Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikat SAP dla rozwiązań CMDB Novella

NovellOprogramowanie firmy Novell udostępnia jednolity obraz całego środowiska SAP w przedsiębiorstwie, co pozwala precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Interfejs do zarządzania konfiguracją środowiska IT (myCMDB 4.6 http://www.novell.com/products/mycmdb ) oraz baza danych o konfiguracji (CMDB360 4.6) uzyskały od firmy SAP certyfikat potwierdzający zgodność z aplikacją do administrowania usługami SAP IT Service Management (SAP ITSM). Za pomocą oprogramowania myCMDB i CMDB360 praktycznie w czasie rzeczywistym uzyskuje się kompletny obraz zależności pomiędzy usługami biznesowymi (np. SAP), aktualnymi obciążeniami na serwerach i innymi elementami środowiska informatycznego. Pozwala to niezwykle precyzyjnie dopasowywać posiadaną infrastrukturę IT do zmieniających się potrzeb biznesowych w firmie.

myCMDB i CMDB360 umożliwiają użytkownikom zarządzanie infrastrukturą informatyczną w oparciu o wiarygodne, pełne i aktualne informacje. Produkty te stanowią ważne uzupełnienie rozwiązań SAP ITSM i razem służą do ograniczania ryzyka przestojów, właściwej implementacji procesów ITIL (Information Technology Infrastructure Library) i lepszego zarządzania konfiguracjami środowisk fizycznych i wirtualnych.

„SAP ITSM to zgodne z ITIL rozwiązanie wspierające zarządzanie informatyką, nieocenione w sytuacjach, gdy sprawą kluczową jest dostęp do aktualnych danych o konfiguracji” – mówi Tim Bolte, wiceprezes SAP CRM. „myCMDB i CMDB360 stanowią cenne uzupełnienie SAP ITSM, udostępniając w pełni sfederowany obraz elementów konfiguracji i zależności między nimi, co znacznie usprawnia i zwiększa precyzję wykonywania zadań związanych z zarządzaniem konfiguracją oraz przyspiesza realizację przedsięwzięć ITIL.”

Oprogramowanie myCMDB i CMDB360 uzupełnia możliwości SAP ITSM o ważne funkcje modelowania i zarządzania konfiguracją, wspierające usługi biznesowe i procesy ITIL, w tym zarządzanie pomocą techniczną, zmianami oraz reagowaniem na incydenty i pojawiające się problemy. myCMDB i CMDB360 pomagają działom informatyki skrócić czas reagowania na wezwania pomocy technicznej przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności usług biznesowych. Zintegrowane rozwiązania firm Novell i SAP pozwalają także ograniczyć ryzyko przestojów spowodowanych planowymi zmianami infrastruktury, stanowiących do 60 procent wszystkich przestojów.

„Rozwiązania Novella do zarządzania konfiguracją dobrze ilustrują proces dążenia do tworzenia produktów wyróżniających się zgodnością interoperacyjną i wykorzystaniem standardów takich jak ITIL” – mówi Dennis Drogseth, analityk z Enterprise Management Associates. „myCMDB i CMDB360 to otwarte, wszechstronne rozwiązania, pozwalające zautomatyzować kluczowe aspekty implementacji, konfiguracji i eksploatacji bazy CMDB. Zastosowanie produktów Novella zwiększa efektywności działania środowiska SAP, usprawnia funkcjonowanie pomocy technicznej i zarządzanie zmianami.”

myCMDB to wyróżniająca się dużymi możliwościami nowa aplikacja wizualizacyjna, współpracująca z bazą CMDB360 i innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami CMDB. Umożliwia zbieranie informacji o konfiguracji i obciążeniach serwerów praktycznie w czasie rzeczywistym, modelowanie zmian infrastruktury informatycznej i generowanie raportów ukazujących w postaci graficznej wpływ proponowanych zmian na usługi biznesowe. Zdolność myCMDB do współpracy z praktycznie dowolnym z istniejących obecnie rozwiązań CMDB czyni zeń dobrą propozycję dla firm pragnących stworzyć system zarządzania konfiguracją (CMS, Configuration Management System).

Certyfikat przyznany przez SAP Integration and Certification Center potwierdza zgodność Novell CMDB360 4.6 z aplikacją SAP Customer Relationship Management (SAP CRM) 7.0, o czym poinformowano podczas konferencji SAP TechEd 2009 w Wiedniu.

Pierwszym partnerem Novella, który zajmować się będzie dystrybucją certyfikowanego przez SAP rozwiązania CMDB Novella jest ecenta, firma specjalizująca się we wsparciu dla oprogramowania SAP Business Suite, a także aplikacji SAP CRM oraz platformy SAP NetWeaver.

– „ecenta współpracuje z SAP w zakresie usług od wielu lat” – mówi dr Thorsten Wewers, członek zarządu firmy ecenta. „Potwierdzona certyfikatem zgodność myCMDB i CMDB360 z SAP ITSM pozwoli użytkownikom szybciej implementować projekty CMDB i dokonywać integracji z istniejącymi rozwiązaniami do zarządzania systemami.”

myCMDB i CMDB360 należą do rodziny rozwiązań Novella do zarządzania usługami biznesowymi (Business Service Management (www.novell.com/solutions/business-service-management ), umożliwiających ograniczanie kosztów, złożoności i ryzyka związanego ze zmianami infrastruktury informatycznej.

Business Service Management to kluczowy element centrum danych ukierunkowanego na usługi, udostępniający użytkownikom automatyzację czynności i narzędzia do pomiaru wydajności usług biznesowych w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych.

Więcej informacji o rozwiązaniach Novell myCMDB i CMDB360 oraz ich integracji z SAP ITSM można znaleźć pod adresem www.novell.com/bsm.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum