Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cyberzabezpieczenia do warstwy dostępu od Fortinet

cybersecurityFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował szczegóły swojej nowej architektury dostępowej Secure Access Architecture. Nowa platforma stanowi rozszerzenie strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet i umożliwi firmom segmentację urządzeń i warstw dostępu w sieciach przewodowych i bezprzewodowych. Zintegrowane zabezpieczenia w ramach Secure Access Architecture sięgają od rozwiązań klienckich po chmurę i obejmują wszystkie elementy pomiędzy tymi punktami.


Potrzeby na poziomie warstwy dostępu rosną
Jak przewiduje firma Gartner, w roku 2020 do sieci podłączone będą 33 mld punktów końcowych, przy czym większość z nich będą stanowić nowe, „bezgłowe” typy urządzeń tworzące Internet rzeczy (Internet of Things). Wzrost liczby urządzeń i aplikacji stawia przed przedsiębiorstwami istotne wyzwania - firmy muszą zadbać o ochronę całej swojej sieci przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Niezależne badania Fortinet wykazały przy tym niepokojącą lukę między rozwijającą się warstwą dostępu i adekwatnością cyberzabezpieczeń.

"Warstwie dostępu - stanowiącej zapewne pierwszą linię obrony dla infrastruktury przedsiębiorstwa - nie poświęca się takiej uwagi, jaka jej się należy w związku z cyberbezpieczeństwem. Fortinet dysponuje szeroką ofertą nowoczesnych rozwiązań i możliwościami inżynierskimi by sprostać tej kwestii" - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Fortinet Secure Access Architecture ma zaspokoić coraz większe potrzeby w dziedzinie łączności, a przy tym udostępnić klientom zaawansowane i unikalne cyberzabezpieczenia.

Zaawansowane rozwiązania dostępowe stworzone z myślą o solidnej ochronie
Fortinet Secure Access Architecture ma zapewniać zintegrowaną ochronę przed naruszeniami bezpieczeństwa danych i cyberzagrożeniami na poziomie warstwy dostępu, łącząc przy tym operacje sieciowe i zarządzanie siecią. Rozwiązanie zmniejszy w ten sposób obciążenia administracyjne działu informatyki i wyposaży administratorów w zaawansowane narzędzia do przeprowadzania dogłębnych analiz i raportowania.

Klienci będą mieli do dyspozycji elastyczną, szeroką gamę możliwości wdrożeniowych:
• Infrastruktura - zaawansowane technologie dostępowe dla środowisk cechujących się dużą mobilnością; ta szybka i elastyczna opcja wdrożeniowa obejmuje najbardziej zaawansowane urządzenia i usługi zabezpieczające i sieciowe Fortinet.
• Model zintegrowany - ujednolicone, uniwersalne technologie zabezpieczające i dostępowe dla przedsiębiorstw, które potrzebują dużej skalowalności, uproszczonej administracji oraz zintegrowanego zarządzania ochroną i dostępem za pośrednictwem jednego panelu.
• Chmura - zarządzane w chmurze punkty dostępowe sieci bezprzewodowej (bez kontrolera) ze zintegrowanymi funkcjami firewalla nowej generacji to optymalna opcja wdrożeniowa dla przedsiębiorstw, którym zależy na zintegrowanym bezpieczeństwie i dostępie zarządzanym wyłącznie w chmurze.

Secure Access Architecture to kluczowy komponent strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet, która zapewnia wyjątkową ochronę i w bezpieczny sposób odizolowuje warstwy dostępu od infrastruktury o znaczeniu krytycznym i danych o dużej wartości. Zasadniczym elementem strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet jest nowa generacja innowacyjnych firewalli. To jedyne rozwiązania na rynku, które są w stanie sprostać wielogigabitowym prędkościom sieci wewnętrznych.

"Do bezpieczeństwa infrastruktury dostępowej podchodzimy priorytetowo, dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które łączy skalowalne, elastyczne i wydajne sieci dostępowe z najnowocześniejszymi technologiami cyberzabezpieczeń. Dzięki platformie Fortinet Secure Access Architecture nasi klienci mają do dyspozycji najlepsze zabezpieczenia warstwy dostępu, jakie można znaleźć na rynku" - zapewnia Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor generalny Fortinet.

Źródło: Fortinet