Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cyberzabezpieczenia do warstwy dostępu od Fortinet

cybersecurityFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, zaprezentował szczegóły swojej nowej architektury dostępowej Secure Access Architecture. Nowa platforma stanowi rozszerzenie strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet i umożliwi firmom segmentację urządzeń i warstw dostępu w sieciach przewodowych i bezprzewodowych. Zintegrowane zabezpieczenia w ramach Secure Access Architecture sięgają od rozwiązań klienckich po chmurę i obejmują wszystkie elementy pomiędzy tymi punktami.


Potrzeby na poziomie warstwy dostępu rosną
Jak przewiduje firma Gartner, w roku 2020 do sieci podłączone będą 33 mld punktów końcowych, przy czym większość z nich będą stanowić nowe, „bezgłowe” typy urządzeń tworzące Internet rzeczy (Internet of Things). Wzrost liczby urządzeń i aplikacji stawia przed przedsiębiorstwami istotne wyzwania - firmy muszą zadbać o ochronę całej swojej sieci przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami. Niezależne badania Fortinet wykazały przy tym niepokojącą lukę między rozwijającą się warstwą dostępu i adekwatnością cyberzabezpieczeń.

"Warstwie dostępu - stanowiącej zapewne pierwszą linię obrony dla infrastruktury przedsiębiorstwa - nie poświęca się takiej uwagi, jaka jej się należy w związku z cyberbezpieczeństwem. Fortinet dysponuje szeroką ofertą nowoczesnych rozwiązań i możliwościami inżynierskimi by sprostać tej kwestii" - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

Fortinet Secure Access Architecture ma zaspokoić coraz większe potrzeby w dziedzinie łączności, a przy tym udostępnić klientom zaawansowane i unikalne cyberzabezpieczenia.

Zaawansowane rozwiązania dostępowe stworzone z myślą o solidnej ochronie
Fortinet Secure Access Architecture ma zapewniać zintegrowaną ochronę przed naruszeniami bezpieczeństwa danych i cyberzagrożeniami na poziomie warstwy dostępu, łącząc przy tym operacje sieciowe i zarządzanie siecią. Rozwiązanie zmniejszy w ten sposób obciążenia administracyjne działu informatyki i wyposaży administratorów w zaawansowane narzędzia do przeprowadzania dogłębnych analiz i raportowania.

Klienci będą mieli do dyspozycji elastyczną, szeroką gamę możliwości wdrożeniowych:
• Infrastruktura - zaawansowane technologie dostępowe dla środowisk cechujących się dużą mobilnością; ta szybka i elastyczna opcja wdrożeniowa obejmuje najbardziej zaawansowane urządzenia i usługi zabezpieczające i sieciowe Fortinet.
• Model zintegrowany - ujednolicone, uniwersalne technologie zabezpieczające i dostępowe dla przedsiębiorstw, które potrzebują dużej skalowalności, uproszczonej administracji oraz zintegrowanego zarządzania ochroną i dostępem za pośrednictwem jednego panelu.
• Chmura - zarządzane w chmurze punkty dostępowe sieci bezprzewodowej (bez kontrolera) ze zintegrowanymi funkcjami firewalla nowej generacji to optymalna opcja wdrożeniowa dla przedsiębiorstw, którym zależy na zintegrowanym bezpieczeństwie i dostępie zarządzanym wyłącznie w chmurze.

Secure Access Architecture to kluczowy komponent strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet, która zapewnia wyjątkową ochronę i w bezpieczny sposób odizolowuje warstwy dostępu od infrastruktury o znaczeniu krytycznym i danych o dużej wartości. Zasadniczym elementem strategii segmentacji wewnętrznej Fortinet jest nowa generacja innowacyjnych firewalli. To jedyne rozwiązania na rynku, które są w stanie sprostać wielogigabitowym prędkościom sieci wewnętrznych.

"Do bezpieczeństwa infrastruktury dostępowej podchodzimy priorytetowo, dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które łączy skalowalne, elastyczne i wydajne sieci dostępowe z najnowocześniejszymi technologiami cyberzabezpieczeń. Dzięki platformie Fortinet Secure Access Architecture nasi klienci mają do dyspozycji najlepsze zabezpieczenia warstwy dostępu, jakie można znaleźć na rynku" - zapewnia Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor generalny Fortinet.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja