Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Firewall Fortinet FortiGate zintegrowany z Cisco APIC

Cisco FortinetFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o integracji firewalli FortiGate z kontrolerem Cisco Application Policy Infrastructure Controller (APIC). Nowe narzędzie FortiGate Connector for Cisco ACI automatyzuje zabezpieczenia aplikacji, zwiększając w ten sposób elastyczność centrum przetwarzania danych.


APIC to kontroler dla platformy Cisco Application-Centric Infrastructure (ACI), najwszechstronniejszej w branży architektury sieci sterowanych programowo, która wyraźnie obniża całkowity koszt posiadania (TCO), automatyzuje zadania informatyczne i przyspiesza wdrażanie aplikacji w centrach przetwarzania danych. Nowe narzędzie FortiGate Connector for Cisco ACI stworzono z myślą o bezpieczeństwie sterowanych programowo centrów przetwarzania danych. Rozwiązanie umożliwia wdrażanie zgodnych z polityką usług aplikacyjnych w warstwach 4-7 w sieciach fizycznych i wirtualnych. Narzędzie dodatkowo rozszerza platformę Fortinet Software-Defined Network Security (SDNS), która zapewnia zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami przez włączenie zabezpieczeń w nowoczesne, elastyczne środowisko centrum przetwarzania danych.

Atrakcyjność współczesnego centrum przetwarzania danych tkwi w elastyczności, jaką może zapewnić. Usługi sieciowe i usługi aplikacyjne warstw 4-7 wymagały zwykle ręcznej konfiguracji i nieustannego zarządzania, aby dotrzymać kroku zmianom w ośrodku obliczeniowym. Dziś przedsiębiorstwa mogą sprawnie udostępniać użytkownikom, klientom i partnerom szybkie usługi podobne do tych działających w chmurze. Mogą też konsolidować komponenty infrastruktury i usługi, aby zapewnić ich automatyzację i zgodność z politykami biznesowymi oraz zarządzać z korzyścią dla wydajności.

Nowe narzędzie FortiGate Connector for Cisco ACI automatyzuje zabezpieczenia aplikacji we współczesnych centrach przetwarzania danych. Rozwiązanie umożliwia automatyczne konfigurowanie zabezpieczeń w oparciu o wstępnie zdefiniowane polityki dla usług firewalla nowej generacji. Pozwala to na wprowadzanie usług zabezpieczających w dowolnym punkcie sieci przy użyciu zintegrowanego panelu do zarządzania, dzięki któremu egzekwowanie polityki bezpieczeństwa jest w pełni przejrzyste.

"Infrastruktura ACI zapewnia klientom automatyzację opartą na polityce, większą skalowalność możliwą dzięki rozproszonemu systemowi egzekwowania i większą przejrzystość sieci osiągniętą przez integrację środowisk fizycznych i wirtualnych. FortiGate Connector for Cisco ACI pozwala chronić aplikacje, a przy tym umożliwia automatyzację zwiększającą wydajność i ograniczającą nakład pracy administratorów" - tłumaczy Ish Limkakeng, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Cisco.

Otwarta struktura platformy ACI umożliwia partnerom takim jak Fortinet łatwą integrację i współpracę. Platforma Fortinet SDNS wyznacza ścieżkę integracji zabezpieczeń w sieciach sterowanych programowo lub wirtualizacji funkcji sieciowych oraz współpracuje z infrastrukturą sieciową Cisco warstwy 2 lub 3. FortiGate Connector for Cisco ACI wymaga dwóch komponentów Fortinet: pakietu FortiGate dla kontrolera Cisco APIC oraz urządzeń fizycznych i wirtualnych FortiGate. Rozwiązanie pozwala klientom wybrać zdefiniowane wstępnie polityki firewalla dla aplikacji i zautomatyzować zarządzanie zabezpieczeniami dla urządzeń FortiGate w warstwach 4–7.

"Wraz z przejściem na elastyczne, sterowane programowo centra przetwarzania danych, w wielu przedsiębiorstwach wzrosły obawy o bezpieczeństwo. Centrum przetwarzania danych stanowi serce sieci, w którym obciążenia aplikacyjne są modyfikowane, dodawane lub usuwane za pośrednictwem wykonywanych ręcznie procesów konfiguracyjnych podatnych na błędy człowieka. FortiGate Connector for Cisco ACI eliminuje te uciążliwe procesy i automatyzuje polityki bezpieczeństwa. Dzięki temu można koordynować je centralnie i korzystać z większej przejrzystości ruchu i skalowalności dostosowanej do obciążeń aplikacyjnych" - wyjaśnia John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

Dzięki nowej ofercie administratorzy infrastruktury informatycznej mogą bez trudu definiować reguły zabezpieczeń aplikacji dla różnych obciążeń w rozwiązaniu Cisco APIC i konfigurować polityki w urządzeniach FortiGate. Gdy w cyklu życia wdrażania aplikacji aktywowana jest określona polityka bezpieczeństwa, Cisco APIC przekierowuje ruch związany z aplikacją do urządzeń FortiGate. Pozwala to bez interwencji ręcznej przeprowadzić zaawansowaną inspekcję ruchu na poziomie firewalla, z uwzględnieniem takich zadań jak ocena reputacji adresów IP, filtrowanie ruchu WWW, kontrola antywirusowa, filtrowanie DNS, inspekcja SSH, zapobieganie włamaniom i podatność na ataki DDoS.

Rozwiązanie FortiGate Connector for Cisco ACI będzie dostępne w IV kwartale 2015 r.

Źródło: Fortinet