Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology prezentuje DiskStation Manager 6.0 Beta

SynologySynology wydaje DiskStation Manager 6.0 w wersji beta, najnowszą wersję wielokrotnie nagradzanego systemu operacyjnego NAS. W oparciu o bardziej efektywną architekturę systemu wspierającą 64-bity dla kompatybilnych modeli i modularyzację większej liczby aplikacji, DSM 6.0 przynosi znaczące udoskonalenia produktywności, elastyczności i wydajności. Wśród nowych funkcjonalności znalazły się m.in. wirtualizacja DSM, solidna ochrona danych i odzyskiwania danych po awarii oraz rozwiązanie poczty elektronicznej MailPlus.


"Przedsiębiorcy dążą do sprawnych wdrożeń IT, efektywnej współpracy i natychmiastowego odzyskania danych po awarii. Co najważniejsze, wszystko powinno znajdować się na bezpiecznej, prywatnej platformie. Widzimy wielki potencjał Synology NAS w spełnianiu tych pragnień. Wraz z wydaniem DSM 6.0 mamy nadzieję przekształcić dzisiejsze strategie wdrożeń IT w celu dostarczenia tego, o co firmy od dawna pytają i pomóc im szybciej się rozwijać" - powiedział Derren Lu, CEO Synology Inc.

DSM 6 beta

Kluczowe nowości DSM 6.0:
Wirtualizacja DSM zapewnia sprawne wdrożenia IT: Dzięki Docker DSM, firmy mogą stworzyć infrastrukturę dla wielu najemców z elastyczną kontrolą zasobów i bezpieczną izolacją - wszystkie instancje Docker DSM mogą działać niezależnie i nie kolidują ze sobą. Virtual DSM także oferuje powyższe zalety, a dodatkowo migrację na żywo, dzięki czemu użytkownicy mogą przenieść wirtualne DSM z jednego serwera NAS firmy Synology na inny, bez przerw w świadczeniu usług lub zmiany konfiguracji.

Solidna ochrona i odzyskiwanie danych po awarii: Usługa "Migawka i replikacja" pozwala użytkownikom na replikację danych z pierwotnego miejsca do jednej lub wielu zdalnych lokalizacji nawet co 5 minut, dostarczając częstą ochronę danych, a szybkie przełączanie awaryjne gwarantuje najniższy Recovery Time Objective. Dzięki przyrostowej kopii zapasowej na poziomie bloków i deduplikacji krzyżowej wersji,  wiele wersji backupu Synology drastycznie zwiększa wydajność tworzenia kopii zapasowych i redukuje wymaganą pojemność, a także obsługuje szeroki zakres miejsc docelowych kopii zapasowych.

Niezawodne i wydajne rozwiązanie email: MailPlus Server oferuje architekturę typu aktywny-aktywny, równoważenie obciążenia i filtrowanie treści zapewniając firmom maksymalny czas pracy, zoptymalizowaną wydajność i bezpieczną pocztę email. MailPlus to klient dla przeglądarki internetowej oraz mobilnej poczty email, z fizyczną skrzynką pocztową, wirtualnymi etykietami, automatycznym filtrowaniem i naklejkami, dzięki czemu zarządzanie pocztą jest bardziej wydajne.
Efektywne narzędzia do współpracy: Nowy arkusz kalkulacyjny oferuje wspólną edycję, historyczne wersje, znaczniki i udostępnianie pliku za pomocą łącza. Note Station obsługuje edycję offline, wycinki z poczty e-mail za pomocą jednego kliknięcia i natychmiastową konwersję tabeli na wykres. DS note jest teraz obsługiwana przez Apple Watch, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawdzić notatki lub tworzyć notatki głosowe bezpośrednio z nadgarstków.

Wysoka wydajność podczas synchronizacji plików i tworzenia kopii zapasowych: Cloud Station Server i Cloud Sync pozwala użytkownikom elastycznie synchronizować pliki z określonych podfolderów, dodatkowo do folderów współdzielonych. Małe pliki są teraz synchronizowane 8,7 razy szybciej niż poprzednio. Zastrzeżony algorytm inteligentnego wersjonowania- Intelliversioning Synology - to inteligentna metoda, aby zachować najbardziej istotne kopie zapasowe i oszczędzać dostępną pamięć. Nowa aplikacja Cloud Station Backup zapewnia użytkownikom lekkie rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych komputera osobistego w czasie rzeczywistym.

Odnowione multimedia: Przebudowana Video Station obsługuje transkodowanie offline, operacje na ekranie i Windows 10, przynosząc bardziej intuicyjny i płynny interfejs dla użytkownika. DS audio na Apple Watch pozwala wybrać utwory, listy odtwarzania i transmitować je za pośrednictwem urządzeń mobilnych.  

Listę wspieranuch urządzeń i Więcej informacji na temat DSM 6.0 znajdziesz na tej stronie.

Źródło: Synology