Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ochrona danych Symantec i Dell


Firma Symantec Corp. poinformowała o przedłużeniu dziesięcioletniej współpracy partnerskiej z firmą Dell w celu opracowania pierwszego w pełni zintegrowanego rozwiązania do szybkiego i efektywnego tworzenia kopii zapasowych.

Urządzenie Dell PowerVault DL2000 do tworzenia kopii zapasowych na dyskach to kompletne rozwiązanie do ochrony danych. Obejmuje ono sprzęt i oprogramowanie, m.in. wstępnie zainstalowany program Backup Exec 12.5 firmy Symantec oraz niestandardowe funkcje zarządzania dyskami opracowane specjalnie z myślą o firmie Dell, które ułatwiają administrowanie systemami tworzenia kopii zapasowych na dyskach za pomocą pojedynczej konsoli.

„Współpraca firm Symantec i Dell umożliwi zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie i certyfikację jednej oferty produktów, która zapewnia działom informatycznym proste, zintegrowane rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania danych” — powiedział Pat Hanavan, wiceprezes ds. zarządzania produktami w grupie Symantec Data Protection. „Firma Symantec jest liderem rynku w dziedzinie ochrony danych, a z oprogramowania Backup Exec do ochrony danych i systemów oraz zarządzania nimi korzysta już ponad 1,5 mln klientów”.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec to rozwiązanie działające w schemacie dysk-dysk, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych o 50 procent szybciej i odtwarzanie danych o 83 procent sprawniej niż w przypadku rozwiązań opartych na taśmach. W urządzeniu zastosowano zgłoszoną do urzędu patentowego technologię odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (Granular Recovery Technology - GRT) firmy Symantec. Umożliwia ona użytkownikom jednoprzebiegowe tworzenie kopii zapasowych środowisk Active Directory, Exchange, SharePoint, Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V i VMware ESX na poziomie aplikacji lub całego systemu, a także odtwarzanie poszczególnych obiektów, takich jak pliki i foldery. Ta wyjątkowa technologia eliminuje dodatkowe wymagania związane z czasem i pamięcią masową niezbędne do tworzenia kopii zapasowych plików drugiego poziomu, co zapewnia skuteczną ochronę danych i krótszy czas odtwarzania.

Organizacje wdrażające technologie wirtualizacji w środowiskach produkcyjnych muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami oraz rozwiązać problemy z bardziej złożonymi mechanizmami ochrony danych maszyn wirtualnych. Oprogramowanie Backup Exec 12.5 wstępnie zainstalowane na urządzeniu PowerVault DL2000 zwiększa możliwości rozwiązania i ułatwia ograniczenie złożoności dzięki tworzeniu kopii zapasowych nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych w środowiskach hypervisorów Hyper-V lub VMware ESX za pomocą jednego agenta. W rozwiązaniu Backup Exec zastosowano również wiele technologii firmy VMware, m.in. mechanizm VMware Consolidated Backup (VCB) ograniczający ilość danych, które muszą być archiwizowane.

Scentralizowane funkcje zarządzania zapewniają oszczędność czasu i ograniczenie złożoności

Dzięki zautomatyzowanej konsoli administracyjnej urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec może wyeliminować konieczność ręcznej instalacji i konfiguracji, a pierwotne wdrożenie i uruchomienie trwa krócej niż 20 minut. To wszechstronne urządzenie zapewnia funkcje scentralizowanego zarządzania tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem danych, narzędzia konfiguracyjne oraz możliwość administrowania z jednej lokalizacji, co umożliwia zaoszczędzić czas na ochronę danych.

„Klienci próbują zmierzyć się z niespotykanym wzrostem ilości danych. Firma Dell oferuje proste i niedrogie systemy pamięci masowej o dużych możliwościach. Z kolei firma Symantec słynie z zaawansowanego, najlepszego w branży oprogramowania Backup Exec do ochrony danych. Urządzenie DL2000 to wyjątkowo prosty, zintegrowany pakiet, który ułatwia automatyzację tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych” - powiedział Darren Thomas, wiceprezes i dyrektor generalny w dziale pamięci masowych firmy Dell.

Administratorzy mogą używać zintegrowaną konsolę administracyjną urządzenia PowerVault DL2000 do określania reguł tworzenia kopii zapasowych oraz monitorowania i konserwacji systemu. Dzięki temu organizacje mogą łatwo zarządzać kopiami zapasowymi w odległych biurach bez konieczności korzystania z usług specjalistów na miejscu. Użytkownicy mogą również bezproblemowo przenosić kopie zapasowe z dysków na taśmy przy użyciu tej samej konsoli administracyjnej, aby przeprowadzać operacje odtwarzania po awarii za pomocą napędów i bibliotek taśm Dell PowerVault.


Technologie nowej generacji firmy Symantec zapewniają kompleksową ochronę danych

Działalność wszystkich organizacji jest uzależniona od informacji przechowywanych w systemach elektronicznych. Firma Symantec oferuje zaawansowane narzędzia do ochrony danych. które pozwalają wyeliminować problemy związane ze złożonością zarządzania rozwiązaniami wieloelementowymi bez ograniczania możliwości ochrony danych. Rozwiązanie Dell PowerVault DL2000 z programem Symantec Backup Exec to proste i ekonomiczne urządzenie, które jest łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, a równocześnie oferuje zaawansowany zestaw funkcji. Laboratorium ESG doceniło szczególnie możliwości urządzenia w zakresie ścisłej integracji i odtwarzania aplikacji firmy Microsoft na dowolnym poziomie szczegółowości, a także integrację z platformą VMWare ESX bez użycia agentów” - powiedział Tony Palmer, inżynier laboratoryjny w grupie Enterprise Strategy Group.

Użytkownicy rozwiązania PowerVault DL2000 mogą również skonfigurować program Backup Exec w taki sposób, aby umożliwiał on stałą ochronę oprogramowania Microsoft Windows Server, Exchange i SQL oraz stacji roboczych i komputerów przenośnych, dzięki tworzeniu kopii zapasowych na dyskach w czasie rzeczywistym. Funkcje stałej ochrony dostępne w programie Backup Exec pozwalają podnieść ogólny poziom ochrony danych i ograniczyć złożoność w zakresie administracji dzięki wyeliminowaniu potrzeby tworzenia pełnych, przyrostowych i różnicowych kopii zapasowych. System może również wysyłać alerty po osiągnięciu progu zapełnienia dysków określonego przez administratora pamięci masowej, co zapobiega błędom wynikającym z małej ilości miejsca na dysku.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Backup Exec zostanie udostępnione na całym świecie w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.dell.com/dl2000.