Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ochrona danych Symantec i Dell


Firma Symantec Corp. poinformowała o przedłużeniu dziesięcioletniej współpracy partnerskiej z firmą Dell w celu opracowania pierwszego w pełni zintegrowanego rozwiązania do szybkiego i efektywnego tworzenia kopii zapasowych.

Urządzenie Dell PowerVault DL2000 do tworzenia kopii zapasowych na dyskach to kompletne rozwiązanie do ochrony danych. Obejmuje ono sprzęt i oprogramowanie, m.in. wstępnie zainstalowany program Backup Exec 12.5 firmy Symantec oraz niestandardowe funkcje zarządzania dyskami opracowane specjalnie z myślą o firmie Dell, które ułatwiają administrowanie systemami tworzenia kopii zapasowych na dyskach za pomocą pojedynczej konsoli.

„Współpraca firm Symantec i Dell umożliwi zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie i certyfikację jednej oferty produktów, która zapewnia działom informatycznym proste, zintegrowane rozwiązanie tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania danych” — powiedział Pat Hanavan, wiceprezes ds. zarządzania produktami w grupie Symantec Data Protection. „Firma Symantec jest liderem rynku w dziedzinie ochrony danych, a z oprogramowania Backup Exec do ochrony danych i systemów oraz zarządzania nimi korzysta już ponad 1,5 mln klientów”.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec to rozwiązanie działające w schemacie dysk-dysk, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych o 50 procent szybciej i odtwarzanie danych o 83 procent sprawniej niż w przypadku rozwiązań opartych na taśmach. W urządzeniu zastosowano zgłoszoną do urzędu patentowego technologię odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (Granular Recovery Technology - GRT) firmy Symantec. Umożliwia ona użytkownikom jednoprzebiegowe tworzenie kopii zapasowych środowisk Active Directory, Exchange, SharePoint, Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V i VMware ESX na poziomie aplikacji lub całego systemu, a także odtwarzanie poszczególnych obiektów, takich jak pliki i foldery. Ta wyjątkowa technologia eliminuje dodatkowe wymagania związane z czasem i pamięcią masową niezbędne do tworzenia kopii zapasowych plików drugiego poziomu, co zapewnia skuteczną ochronę danych i krótszy czas odtwarzania.

Organizacje wdrażające technologie wirtualizacji w środowiskach produkcyjnych muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami oraz rozwiązać problemy z bardziej złożonymi mechanizmami ochrony danych maszyn wirtualnych. Oprogramowanie Backup Exec 12.5 wstępnie zainstalowane na urządzeniu PowerVault DL2000 zwiększa możliwości rozwiązania i ułatwia ograniczenie złożoności dzięki tworzeniu kopii zapasowych nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych w środowiskach hypervisorów Hyper-V lub VMware ESX za pomocą jednego agenta. W rozwiązaniu Backup Exec zastosowano również wiele technologii firmy VMware, m.in. mechanizm VMware Consolidated Backup (VCB) ograniczający ilość danych, które muszą być archiwizowane.

Scentralizowane funkcje zarządzania zapewniają oszczędność czasu i ograniczenie złożoności

Dzięki zautomatyzowanej konsoli administracyjnej urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec może wyeliminować konieczność ręcznej instalacji i konfiguracji, a pierwotne wdrożenie i uruchomienie trwa krócej niż 20 minut. To wszechstronne urządzenie zapewnia funkcje scentralizowanego zarządzania tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem danych, narzędzia konfiguracyjne oraz możliwość administrowania z jednej lokalizacji, co umożliwia zaoszczędzić czas na ochronę danych.

„Klienci próbują zmierzyć się z niespotykanym wzrostem ilości danych. Firma Dell oferuje proste i niedrogie systemy pamięci masowej o dużych możliwościach. Z kolei firma Symantec słynie z zaawansowanego, najlepszego w branży oprogramowania Backup Exec do ochrony danych. Urządzenie DL2000 to wyjątkowo prosty, zintegrowany pakiet, który ułatwia automatyzację tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych” - powiedział Darren Thomas, wiceprezes i dyrektor generalny w dziale pamięci masowych firmy Dell.

Administratorzy mogą używać zintegrowaną konsolę administracyjną urządzenia PowerVault DL2000 do określania reguł tworzenia kopii zapasowych oraz monitorowania i konserwacji systemu. Dzięki temu organizacje mogą łatwo zarządzać kopiami zapasowymi w odległych biurach bez konieczności korzystania z usług specjalistów na miejscu. Użytkownicy mogą również bezproblemowo przenosić kopie zapasowe z dysków na taśmy przy użyciu tej samej konsoli administracyjnej, aby przeprowadzać operacje odtwarzania po awarii za pomocą napędów i bibliotek taśm Dell PowerVault.


Technologie nowej generacji firmy Symantec zapewniają kompleksową ochronę danych

Działalność wszystkich organizacji jest uzależniona od informacji przechowywanych w systemach elektronicznych. Firma Symantec oferuje zaawansowane narzędzia do ochrony danych. które pozwalają wyeliminować problemy związane ze złożonością zarządzania rozwiązaniami wieloelementowymi bez ograniczania możliwości ochrony danych. Rozwiązanie Dell PowerVault DL2000 z programem Symantec Backup Exec to proste i ekonomiczne urządzenie, które jest łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, a równocześnie oferuje zaawansowany zestaw funkcji. Laboratorium ESG doceniło szczególnie możliwości urządzenia w zakresie ścisłej integracji i odtwarzania aplikacji firmy Microsoft na dowolnym poziomie szczegółowości, a także integrację z platformą VMWare ESX bez użycia agentów” - powiedział Tony Palmer, inżynier laboratoryjny w grupie Enterprise Strategy Group.

Użytkownicy rozwiązania PowerVault DL2000 mogą również skonfigurować program Backup Exec w taki sposób, aby umożliwiał on stałą ochronę oprogramowania Microsoft Windows Server, Exchange i SQL oraz stacji roboczych i komputerów przenośnych, dzięki tworzeniu kopii zapasowych na dyskach w czasie rzeczywistym. Funkcje stałej ochrony dostępne w programie Backup Exec pozwalają podnieść ogólny poziom ochrony danych i ograniczyć złożoność w zakresie administracji dzięki wyeliminowaniu potrzeby tworzenia pełnych, przyrostowych i różnicowych kopii zapasowych. System może również wysyłać alerty po osiągnięciu progu zapełnienia dysków określonego przez administratora pamięci masowej, co zapobiega błędom wynikającym z małej ilości miejsca na dysku.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Backup Exec zostanie udostępnione na całym świecie w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.dell.com/dl2000.