Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC nowe funkcje analizy i raportów


EMCOferowane przez EMC nowe funkcje analizy i raportów, tworzenia kopii zapasowych w wirtualnych środowiskach Microsoft Hyper-V i VMware oraz deduplikacji danych upraszczają zarządzanie powiększającymi się środowiskami.

Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie infrastruktury przetwarzania informacji, wprowadziła nowe wersje rozwiązań w swojej najszerszej w branży ofercie oprogramowania do ochrony danych. Uaktualnienia te są częścią pakietu zintegrowanych rozwiązań, które spełniają określone wymagania dotyczące ochrony danych, odnoszące się do analizy i raportowania, tworzenia kopii zapasowych w środowiskach do których wkracza wirtualizacja serwerów, jak Microsoft Hyper-V i VMware oraz replikacji i deduplikacji danych. Umożliwiają one klientom lepsze zarządzanie wzrostem ilości danych, zmniejszenie wymaganej pojemności i obniżenie całkowitych kosztów operacyjnych.

Nowa generacja rozwiązań umacnia firmę EMC na pozycji lidera wśród dostawców dyskowych systemów do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji dla szerokiego kręgu klientów.

Oferta obejmuje następujące produkty z nowymi i rozszerzonymi funkcjami:

* EMC Data Protection Advisor - Nowa generacja rozwiązania EMC Backup Advisor, oferująca oprogramowanie do analizy prewencyjnej i tworzenia raportów, które ułatwia użytkownikom szybkie podejmowanie prawidłowych decyzji przy niższych kosztach. EMC Data Protection Advisor współpracuje z najpopularniejszymi systemami do tworzenia kopii zapasowych. Nowe funkcje obejmują obsługę zunifikowanych systemów pamięci masowej VMware i EMC Celerra oraz rozszerzoną obsługę platform EMC Avamar i Data Domain.

* EMC Avamar - Najnowsza wersja oprogramowania EMC do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii z możliwością deduplikacji danych bezpośrednio na źródle. Zmniejsza wymagania dotyczące pamięci masowej i przepustowości oraz oferuje wiele nowych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo, rozszerzają tworzenie raportów na temat pojemności, a także usprawniają i upraszczają zarządzanie.

* EMC NetWorker - Nowe funkcje w przeznaczonym dla przedsiębiorstw oprogramowaniu EMC do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii, które zapewnia kompleksową, ekonomiczną ochronę, obejmują obsługę platformy Microsoft Hyper-V (po raz pierwszy w aplikacji do tworzenia kopii zapasowych), ulepszone zarządzanie infrastrukturą VMware oraz rozszerzoną obsługę oprogramowania i macierzy pamięci masowej EMC, w tym produktów EMC RecoverPoint, EMC HomeBase i EMC Symmetrix TimeFinder.

* EMC RecoverPoint - Rozwiązanie EMC obsługujące macierze pamięci masowej tej firmy i innych producentów. Zapewnia większą efektywność i więcej opcji ochrony dzięki nowym funkcjom ciągłej ochrony danych (CDP - continuous data protection) w zaawansowanych konfiguracjach replikacji, obsłudze technologii VMware Site Recovery Manager, integracji klastrów Microsoft, która poprawia dostępność aplikacji, oraz obsłudze zwirtualizowanej dystrybucji w sieciowych systemach pamięci masowej EMC CLARiiON CX4.

Źródło: EMC